Jakie książki do nauki chemii i biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: misialina555 »

No właśnie jakie książki kupić tak, żeby dobrze przygotować się z nich na maturę? Chce zadać oba te przedmioty rozszerzone, chociaż jest trochę późno, bo jestem w 2 klasie lo, ale do odważnych świat należy:) A i jeszcze takie małe pytanie, czy ta chemia i biologia wystarczy na to, żeby studiować dietetykę, czy trzeba coś jeszcze? A niech będzie trzecie pytanko: czy te przedmioty wystarczą ewentualnie na psychiatrię?
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: igul5106 »

z tego, co mnie się wydaje, to na dietetykę wystarczy biologia
a psychiatria to się nie orientuję
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Zielona cytryna »

Psychiatrię ?

Jeśli nie umiesz nawet znaleźć odpowiedniego wątku, gdzie tysiąc razy ludzkość roztrząsała problemy takie jak Twoje, to nic Ci już nie pomoże.
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: misialina555 »

Ej szukałam, ale im więcej informacji, tym bardziej się gubię. Zresztą w ogóle nie znam książek do tych przedmiotów, więc liczyłam na 2-3 konkretne tytuły. A tak w ogóle to podobno ten chce iść na studia typu psychologia i psychiatria, kto ma problemy ze sobą, więc dla mnie jak ta lala:)
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: kawa »

jest taki kierunek?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Mårran »

Jeśli chodzi o psychiatrię, to musisz iść na lekarski niestety Chyba że chodziło Ci o psychologię D
Pani Buka
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: misialina555 »

psychologia to jakbym chemii nie zdała, a tak to bardziej psychiatria:)
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Zielona cytryna »

Oj tam, oj tam. Lekarski to tylko 6 lat, później staż, o i jeszcze 5/6 lat specki i już jesteś PSYCHIATRĄ, czil ołt.

Chciałam wcześniej stwierdzić, że na forum są tysiące wątków o podręcznikach - przejrzeć, wypisać i wrzucić do głowy.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

[Link] Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Mårran »

Zielona cytryna, staż chcą znosić
Co do wątków, to ten: konkurs-wybieramy-najlepsza-ksiazke-pod ... t30170.htm jest nawet przyklejony i widać go, gdzie by się nie wlazło na forum.
Pani Buka
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: misialina555 »

No dobra sory za bałagan na forum, rzeczywiście powinnam jeszcze trochę poszukać i poczytać. A z tą psychiatrią to tylko studia medyczne, a co się z tym wiąże to dodatkowo fizyka na maturze, tak?
Life sucks.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Mårran »

Niekoniecznie, na wielu uczelniach nie jest wymagana. To też jest w wielu miejscach Najlepiej przejrzyj na forum wątki maturalne, tam znajdziesz, jak sądzę, odpowiedzi na wszystkie swoje maturalne pytania D
Pani Buka
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Jakie książki do nauki chemii i biologii

Post autor: Zielona cytryna »

Nie, wiele uczelni zrezygnowało już z fizyki, wprowadziło matematykę, lub liczą tylko biologię i chemię.
2-przedmiotowe są na pewno: Lublin, Biały, Kato/Zabrze, Bydzia, Poznań, Gdańsk, i może coś jeszcze.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości