Zadanie- układ krwionośny

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
Myszka333
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 14:13

Zadanie- układ krwionośny

Post autor: Myszka333 »

W załączniku znajduje się tabela przedstawiająca ilość krwinek czerwonych u różnych gatunków zwierząt i ich wielkość.
Moim zadaniem jest:
1 Podanie zależności jaka istnieje u kręgowców między tymi wielkościami. Zrobiłam nawet wykres (również w załączniku), ale zależności żadnych dopatrzeć się nie mogę!

2. Wyjaśnienie różnic między liczbą erytrocytów we krwi badanych zwierząt stało- i zmiennocieplnych.

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Zadanie- układ krwionośny

Post autor: Jane Doe »

Ja bym za bardzo nie kombinowała. I napisałabym, ze im więcej krwinek, tym są one mniejsze. U zwierząt zmiennocieplnych jest więcej erytrocytów.
Myszka333
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 14:13

Re: Zadanie- układ krwionośny

Post autor: Myszka333 »

No moja pierwsza myśl też taka była, ale Minóg i Ryjówka się nie zgadzają, więc pomyślałam, że chodzi tu o coś innego.

A co do tego drugiego to chyba stałocieplne mają więcej.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Zadanie- układ krwionośny

Post autor: Jane Doe »

Jak ryjówka się nie zgadza? Właśnie idealnie nam tu pasuje. Ma najmniej erytrocytów na 1mm3, za to największe. Są pewne odchylenia od reguły, ale mniej więcej się zgadza.
Zmiennocieplne Do zmiennocieplnych należą ryby, płazy i gady.
Myszka333
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 14:13

Re: Zadanie- układ krwionośny

Post autor: Myszka333 »

Noo tak, mój błąd, tabela jest zła. Badane zwierzęta są podane odwrotnie. Tzn. płaz ogoniasty będzie miał 36 o wym 58 , a ryjówka 25600 o wym 4,2

W takim razie to koza ma najmniejsze, ale nie najwięcej.
No to zmiennocieplne mają od 36 do 2000 a stałocieplne od 3500 do 25600, więc
to stałocieplne będą miały więcej.
Głupiutka jestem!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości