Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Zdaję do Warszawy (i może do Łodzi) Wydaje mi się, że nie ma ograniczeń co do ilości uczelni- możesz składać na ile chcesz.
Co do utrzymania: pomoc rodziców+ własne oszczędności+ ewentualne dorabianie w miarę możliwości w trakcie studiów.
Nie wiem co zrobię jeśli nie dostanę się w tym roku. Uznałam, że nie będę na razie się zastanawiać- będę myśleć jak już się to wydarzy. Mam nadzieję, że uda się i nie będe miała takiego problemu.
A Ty podjąłeś już decyzję, że w przyszłym roku próbujesz? Bo jak tak, to radzę Ci jak najwcześniej zacząć się przygotowywać- im więcej czasu na to będziesz miał tym lepiej
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Agalek »

Gitarowa, pewnie, że nie dyskwalifikuje, powiem więcej - podziwiam Cię. Ja bym się nie zdecydowała, próbowałabym znaleźć radość i sens w wyuczonych zawodach. Tym bardziej gratuluję odważnej decyzji i życzę powodzenia!
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Kardiolog- ja absolutnie się nie oburzam ani nie czuję dyskryminowana Po prostu- z jednej strony jestem pewna swojej decyzji, bo ją już podjęłam i nie zamierzam się teraz wycofywać, ale z drugiej- wiadomo, że mam mnóstwo obaw i wątpliwości (chyba każdy rozsądny człowiek by miał- w końcu to życiowa decyzja i to dośc trudna) i mi przykro gdy ludzie sugerują, że robię błąd. Na co dzień spotykam się ze zdziwieniem, oburzeniem- wszyscy mi radzą żebym sobie dała spokój. Każdego dnia muszę o tym z ludzmi rozmawiac, tłumaczyć dlaczego to robię i jak sobie to wyobrażam. Trochę to denerwujące- nikt za mnie mojego życia nie przeżyje, ale każdy bardzo chętnie by je mi organizował według swojego pomysłu.
Ale oczywiście za wszelkie merytoryczne i rozsądne rady i opinie bardzo dziękuję. W końcu po to pisze na forum, żeby je uzyskać:)

Agalek Dzięki) Podziwiać to mnie będzie można jak faktycznie zdołam się dostać, a pozniej skończyć te studia.
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: zbychu »

w maju minie prawie 2 lata od kiedy zacząłem się przygotowywać, ja zamierzam iść na ten egzamin dopiero gdy będę na 100% pewny , że ma to jakikolwiek sens, uważam, iż opanowanie całego materiału w kilka miesięcy jest niemożliwe, nie w stopniu gwarantującym dostanie się czyli minimum 85% z biologii i chemii, powodem jest otwarty charakter odpowiedzi i konieczność pisania pod klucz, licealiści mają na to 3 lata, a staro maturzyści kilka miesięcy dlatego często nie udaje im się dostać, wiele osób już tutaj pisało, iż na biologii nie liczy się wiedza ale przede wszystkim umiejętność pisania pod klucz i jest to szczera prawda, może będę zdawał w tym roku ale wątpię, trochę to twoje studiowanie przypomina skakanie z kwiatka na kwitek: raz to a raz tamto, żeby była jasność nie oceniam Cię bo byłem w podobnej sytuacji ale zrozumiałbym twą decyzję gdybyś studiowała wcześniej np ratownictwo medyczne czy biologię, a tak w ogóle to na jakiej podstawie twierdzisz, iż wiesz jaka jest specyfika tych studiów lub sytuacja lekarzy w Polsce? nie jest to zbyt naiwne podejście?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Żyję w lekarskiej rodzinie, więc siłą rzeczy co nieco na ten temat wiem. Ale oczywiście, że jak jest tak naprawdę, przekonam się jak pójdę na te studia, a właściwie dopiero jak je skończe i zacznę pracowac w zawodzie. Z tym, że to sytuacja identyczna jak w przypadku każdego kandydata na medycynę (i w sumie na każdy inny kierunek)- wybór jest zawsze trochę w ciemno, człowiek kieruje się jakiś swoim wyobrażeniem o danym zawodzie, a rzeczywistość często te wizje weryfikuje. Niestety nie ma innej mozliwości przekonania się czy mi to naprawde odpowiada niż pójście na te studia.

Co do moich kolejnych kierunków studiów- no nie ukrywam, że były to kolejne błędy.
Chciałam iść na ratownictwo (dostałabym się z moją maturą), ale rodzice mi to strasznie odradzali, a ja głupia ich posłuchałam.

Jesli chodzi o Ciebie- moim zdaniem warto próbować zdawać- to nic nie kosztuje, a może akurat się poszczęści i od razu zdasz dobrze. Albo np jeden przedmiot zdasz dobrze i będziesz musiał poprawić tylko drugi? Co Ci szkodzi spróbować?
risky33
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2011, o 13:50

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: risky33 »

zbychu, a ktory jestes rocznik jesli mozna wiedzec?ten czas do opanowania takiego materialu w danym czasie tez jest kwestia względną, zalezy czy ktos nic innego nie robi (nie uczy sie, nie pracuje) i siedzi 15/24 codziennie nad tymi przedmiotami, ktos taki bedzie potrzebowal jednak znacznie mniej czasu niz ktos kto powiedzmy pracuje albo studiuje i bedzie zagladal do tych ksiazek powiedzmy 3 godzinny dziennie i to tez nie codziennie.tak samo w liceum ludzie oprocz danych dwoch przedmiotow(w tym przypadku biologia i chemia) maja jeszcze pelno innych przedmiotow ktore musza zaliczyc i wiele innych obowiazkowjakbym siedzial codziennie po ponad10 godzin nad nauka i nie mial zadnych innych obowiazkow to te dwa lata to jest strasznie duzo
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: zbychu »

napisałem, że prawie 2 lata, a siedzialem głównie po ok 2 h co było o wiele za mało, dopiero od kilku tygodni siedzę po ok 8h, nikt nie wytrzyma nauki przez kilkanaście godzin na dobę przez dłuższy okres czasu (mówię tu o miesiącach) bo wystąpi efekt zmęczenia materiału i nic do głowy już nie będzie wchodzić, poza tym każdy ma inne predyspozycje do nauki przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych, gdybym przez te 2 lata mógł siedzieć non stop nad biologią i chemią to nie miałbym się czym martwić (miałem inne studia na głowie) i bardzo prawdopodbonie, iż dostałbym się już rok temu, a teraz moja sytuacja jest niepewna, mimo, iż uczę się codziennie i staram się robić kilka arkuszy codziennie, to co oni wymyślają na tych maturach czasem przechodzi ludzkie pojęcie, dlatego nie dziwię, iż osiągnięcie 100% z biologii wydaje się niemożliwością, a na bank nie w tak krótkim czasie
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: zielona_karotka »

Tak sobie czytam ten temat i pomyślałam, że wtrącę swoje trzy grosze podziwiam ludzi, którzy mają odwagę iść pod prąd i tyle wewnętrznego samozaparcia, żeby próbować trochę później". Znam kilka takich osób, którym się to udało i muszę powiedzieć, że jak widzę uśmiech na ich twarzach, mimo tych wszystkich trudów, to tak myślę, wytrąciłoby to argumenty największych przeciwników i czarnowidzów. Trzymam kciuki i życzę powodzenia, oby zadania z chemii były łatwe, a pytania z biologii NORMALNE.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: jarauto »

Gitarowa - nic się nie przejmuj, bo.

A/ jeśli Twoje aspiracje do bycia lekarzem są nieuprawnione = nie przejdziesz 6ciu lat studiów

B/ jeśli po wszystkich trudach zostaniesz lekarzem = nadawałaś się.


Nic sie nie martw, system (jaki by nie był) odrzuca tych, którzy się nie nadają.

Jest tylko jedna droga by to sprawdzić.

podejmiesz się?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

jarauto, Pewnie, że tak. Próbując nic nie tracę. Jeśli w trakcie okaże się, że z jakiegoś powodu się nie nadaję- to w najgorszym wypadku stracę rok lub dwa.
edyta_24
Posty: 41
Rejestracja: 1 paź 2010, o 11:41

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: edyta_24 »

Ehh. już tylko dwa miesiące do maturkii, ja również próbuje na medycynę, pięć lat studiowania chemii, studia podyplomowe, ale jednak myśl o medycynie ciągle żywa, więc nie zamierzam dłużej już się zastanawiać tylko wziąć się ostro przez te dwa miesiące do nauki.mam nadzieje że się uda
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Padre Morf »



A/ jeśli Twoje aspiracje do bycia lekarzem są nieuprawnione = nie przejdziesz 6ciu lat studiów

B/ jeśli po wszystkich trudach zostaniesz lekarzem = nadawałaś się.


Nic sie nie martw, system (jaki by nie był) odrzuca tych, którzy się nie nadają.


Bardzo odważne stwierdzenie ]

edyta_24, powodzenia.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: formica »

Padre Morf, Zgadzam się ale jeśli ktoś traktuje to poważnie to mam nadzieję, że system uświadomi mu w pewnym momencie, że może lepiej zrezygnować i, że taka osoba podejmie odpowiednią decyzję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości