Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: studiowanie;p

Post autor: Tomq »

neuro
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: studiowanie;p

Post autor: netke »

neuroanatomia jest po to, by pokazać się NAJCUDOWNIEJSZEJ, a nie by się na nią zapisywać ^^. a z chemii są 4 zajęcia + koło, więc będzie okazja od połowy kwietnia .
kurde, mam jeszcze 20h faków do zrobienia i nie mam żadnego, który mi pasuje. tak samogtołowa mojej grupy . chyba będziemy zbierać jakąś grupę na kinezjologię i ustawiać termin /
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

ja fakultety na ten rok szczęśliwie mam już odrobione, tak więc cały swój czas i energię mogę poświęcić anatomii, chemii, histologii.i czemu tak jeszcze
lek. mossa
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: studiowanie;p

Post autor: netke »

zapisz się do IFMSA jak masz za dużo energii!
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: studiowanie;p

Post autor: szska »

Witam wszystkich! Są tu jacyś pierwszoroczniacy z lekarskiego? (:
Chciałabym się dowiedzieć jak wam się podoba na wrocławskiej uczelni i czy jesteście zadowoleni z wyboru. Poza tym, ciężko było się dostać? I czy na prawdę jest tak strasznie trudno przebrnąć przez tą medycynę? Mi został jeszcze rok, żeby dokonać wyboru, dlatego chciałabym jakichś opinii od samych studentów, bo słuchać i czytać te wszyyystkie fora internetowe to można wiecznie, i różne fanaberie tam wypisują
A więc jak mija życie, drodzy studenci?
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: studiowanie;p

Post autor: netke »

hejka!
jestem pierwszoroczniakiem, jak najbardziej zadowolonym z wyboru . na samym początku spotkaliśmy się z ogromnym wsparciem ze strony starszych kolegów i innych ludzi.
sprawa dostania się poruszana jest w temacie o progach, trzeba było mieć łącznie 249 punktów z trzech przedmiotów (bio roz, chem roz, fiz podst lub roz, ale bez przelicznika). w przeciwieństwie do niektórych znajomych z innych uczelni mam sporo czasu dla siebie i nie narzekam na poziom trudności . materiał rozłożony jest w miarę okej, na pewno nie trzeba zakuwać po nocach. i np. od dziś mam już łikend - do końca tygodnia zostały mojej grupie niespecjalnie wymagające przedmioty takie jak informatyka albo socjologia.
poza tym mam też czas na odrobinę działalności w sekcie zwanej międzynarodowym stowarzyszeniem studentów medycyny xd.
jeśli chodzi o atmosferę w grupach - nie słyszałam o czymś takim jak wyścig szczurów, bardzo dobrze organizujemy sobie przepływ informacji w grupach i w obrębie roku - mamy zamknięte przez niepowołanymi forum, gdzie krążą różne kartkówki, kolokwia i opinie o prowadzących .
polecam wrocław - tu nawet panie z dziekanatu są miłe!

info nt. studiowania we wrocławiu. w nadchodzącym roku ruszamy z pełnym wsparciem dla pierwszaków .

po więcej konkretnego info - nie krępuj się pisać wiadomości prywatnych ^^. pozdroksy!
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: studiowanie;p

Post autor: szska »

Łaał, dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź! :3 Miło usłyszeć coś takiego, trochę mnie to uspokoiło. Jak już nadejdzie moja pora na wybór uczelni i takie tam to pewnie się odezwę w razie jakichkolwiek wątpliwości )))
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

do końca tygodnia same niewymagające przedmioty mówisz? ciekawe co dr D. na to co myślisz o jego zajęciach P

a co do wyścigu szczurów to walka o punkty za aktywność na chemii bywa naprawdę brutalna, ale to pojedyncze wypadki
lek. mossa
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: studiowanie;p

Post autor: netke »

dr D. napisał mi dzisiaj komentarz na fejsbuczku, więc jest giiit . pewnie jutro znowu zagoni nas do jakiejś murzyńskiej roboty z preparowaniem .
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: studiowanie;p

Post autor: formica »

netke pisze:info nt. studiowania we wrocławiu. w nadchodzącym roku ruszamy z pełnym wsparciem dla pierwszaków .
Haha netke, dziewczyna się jeszcze nie dostała. Chyba nawet nie zdecydowała czy Wro będzie jej priorytetem a Ty już ją werbujesz do IFMSA:D
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: studiowanie;p

Post autor: netke »

<<, wcale nie werbuję, po prostu polecam swoją stronę
zlotko
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2009, o 20:25

Re: studiowanie;p

Post autor: zlotko »

Zbliza sie okres rekrutacji, więc moze moja wypowiedz komus sie przyda i da do myslenia-ja bym nie była taka entuzjastka wrocławia, jestem rozczarowana ta uczelnia, kadrą, wymaganiami.
Nie jest łatwo się dostać, to fakt, ale to wcale nei świadczy o poziomie uczelni. Nie mamy na anatomii szpilek ani dobrych preparatów,(przedwojenne, zniszczone),podczas zajęc tylko niektórzy mogli obejrzeć preparacje zwłok,jedna grupa na 24 przeprawadzala jakies bardziej ambitne zajecia. Odczynniki chemiczne sa stare,laboratoria rozwalające się,okna swiszcza i na wykladach siedzi sie w kurtce, nie ma stołówki ani miejsca do wspólnego posiedzenia, nawet bibliotekę mają nam odebrać. o Bałaganie administracyjnym nei wspomnę, i nie chodzi mi to o sprawy z rektorem A. ale o zmienianie regulaminu bez informowania studentów o zmianie, o niewychodzenie naprzeciw studentom. Każdy chce zarobić i dobro przyszłych pokolen i ich weidza ich nie interesuje. Ponadto studenci niestacjonarni, tzn płatni którzy sa teoretycznie wymeiszani ze stacjonarnymi, wiedzą że uczelnia czerpie z nich kasę i nie wyrzuci, więc pozwalja sobie na opieprzanie sie. Oczywiscie nie jest to regula, ale do niektorych osob balabym się pojsc. wszedzie mozna cwaniakowac, fakt, ale czasami to przesada.
niekotrzy wykladowcy olewaja studentow, spozniaja się(niejeden taki przypadek znam) a ich wiedza nie zawsze jest adekwatna do posiadanego tytułu.
Poziom nauki np. fizjologii jest żenujący,(ogladamy filmy sprzed 15 lat o żabach, jakieś denne programy komputerowe nie odwzorowujące zycia praktycznego) skupiamy się na biochemii, zamiast na fizjo, która w przyszlosci bardziej się przyda.
np na kolo chirurgiczne chodza tlumy, wpisza sobie keidys to w CV, ale co z niego wyciagną?umiejetnosc swietowania zabiegu.
miasto jest wspaniałe, ale uczelni jeszcze wiele brakuje.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: studiowanie;p

Post autor: vuze »

zlotko, niestety to prawda. Może niewiele ludzi to dostrzega, bo przecież fajnie jak można się ponudzić na zajęciach i nic z nich nie wynieść. Tylko o czym to świadczy?
Co do anatomii, to moim zdaniem duży minus. Poza tym byłam na wydziale farmaceutycznym, a tam wcale nie jest lepiej. Smród, brud i ubóstwo!
Dlatego moim zdaniem, przed podjęciem decyzji, gdzie ostatecznie pójdziecie, popytajcie starsze koleżanki i kolegów, bo samo słowo prestiż na mieście nie odzwierciedli tego jak tu jest naprawdę, a po co później żałować?
zlotko, co do studentów niestacjo wcale nie jest tak jak piszesz. Znam kilka osób i to, że są na niestacjo wcale nie daje im możliwości do większego obijania się. Student niestacjo i stacjo traktowany jest tak samo, a uczelnia wcale nie będzie trzymała na siłę takiego z płatnych. Jeśli mu nie idzie to po prostu wylatuje. To, że Twoim kolegom udaje się jeszcze utrzymać to wygląda na to, że mają więcej szczęścia niż rozumu. Ale do czasu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości