Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: paulina_47 »

I zamiast martwić się biologią i chemia, to się takich pierdół boimy. Kurde, do czego to doszlo
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: night »

nie bójcie się ! czuwam nad Wami
poradzicie sobie ze wszystkim i dostaniecie się tam gdzie chcecie d już ja to czuję w kościach
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wedrowycz_ka »

night pisze:nie bójcie się ! czuwam nad Wami
poradzicie sobie ze wszystkim i dostaniecie się tam gdzie chcecie d już ja to czuję w kościach
Wczuwasz się w wymarzony zawód wspierając nas psychologicznie?
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: night »

można tak to ująć.ale co by Wam dobrze nie życzyć każdemu życzę jak najlepiej, tak już mam

a jak już to bardziej psychicznie. chyba D
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: max_m »

dzis zeby zdac mature ustna z polaka nie trzeba robic ani uczyc sie prezentacji. na pisemna lektur nie musicie czytac. na angola ustnego, jak umiecie powiedziec cos w stylu imho to zdaliscie, a na pisemnej to juz w ogole smiech na sali. wiec sie nie stresujcie
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: chevelle »

nim pisze:W tym zadaniu to ogniwo Volty, a w nim blaszki cynkowa i miedziana są zanurzone w jednym naczyniu (a nie jak w ogniwie Daniella w dwóch i nie ma połączenia kluczem elektrolitycznym) i na katodzie następuje redukcja jonów wodorowych, więc w odpowiedziach jest dobrze. Czyli należy to zinterpretować jak reakcję cynku z rozcieńczonym kwasem siarkowym:) Na katodzie, czyli miedzi wydziela się wodór który zmniejsza jej powierzchnię czynną (czyli następuje polaryzacja elektrody)
Dzięki, chyba rozumiem

Elektrochemia finished! Szkoda, że miałam bardziej ambitne plany na ten weekend, ale niestety matura zagina czasoprzestrzeń i czas strasznie szybko leci. A do końca miesiąca trzeba oddać bibliografię do matury z polskiego. Super, dopiero drugą książkę czytam (300-stronicową), została jeszcze jedna (80str.) + 2 opowiadania Borowskiego + fragment 500-stronicowej cegiełki. Keep calm, wyrobię się jakoś
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: czornydanio90 »

zax, wyjaśnij mi na co , po co , dlaczemu czytasz te bezużyteczne tomiszcza bo nie ogarniam?
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: vuze »

no właszka. przeca są streszczenia
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wedrowycz_ka »

zax, czy myślisz że kogokolwiek, gdziekolwiek będzie obchodził Twój wynik z matury ustnej?
Wyluzuj i zajmij się tym, co Ci się przyda. Wiem, że rodzinki nie uszczęśliwisz maturą z przedmiotów obowiązkowych zdaną przeciętnie, ale to jest Twoje życie, Ty decydujesz.
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wantuła »

wedrowycz_ka pisze:zax, czy myślisz że kogokolwiek, gdziekolwiek będzie obchodził Twój wynik z matury ustnej?
Wyluzuj i zajmij się tym, co Ci się przyda. Wiem, że rodzinki nie uszczęśliwisz maturą z przedmiotów obowiązkowych zdaną przeciętnie, ale to jest Twoje życie, Ty decydujesz.
no ale zdać trzeba
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

Nie przyszło wam do głowy, ze niektórzy po prostu lubią czytać? ja swoją ustną zajmę sie na dniach
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: OlgaB »

ja miałam luzy z ustnym polskim bo miałam go dopiero 26 maja-6 dni po ostatnim ważnym dla mnie egzaminie,dlatego spokojnie mogłam się przygotować
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wedrowycz_ka »

no ale zdać trzeba
ale to nie jest trudne, jak się umie sensownie kłapać Ustną wspominam bardzo miło: zaczęłam czytać swoją prezentację o 22 w czwartek. Egzamin miałam o 8 rano jak pierwsza z grupy. Coś tam poględziłam i jak mnie zawołali to nie wiedziałam czy mam zdane czy w plecy. Dostałam 100%. Temat był zlepkiem opracowań z Internetu Tyle tylko, że dobrze się z nim czułam. (w sensie, że mi pasował i miałam sporo własnych przemyśleń).
Nie przyszło wam do głowy, ze niektórzy po prostu lubią czytać?
I chwała im za to, bo wtórny analfabetyzm czai się tuż za rogiem. Lubię czytać coś, co mnie interesuje. Opracowania utworów głoszące, co autor miał na myśli zaliczam do pierdół, w dodatku nudnych i nieprawdziwych (zazwyczaj).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości