Medycyna i stan zdrowia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Medycyna i stan zdrowia

Post autor: olunia16 »

Dzień dobry! Zobaczyłam post dziewczyny która chce iść na medycynę ze stwierdzoną padaczką i postanowiłam się was poradzić. Ja także chcę iść na medycynę i mam pewien stan a mianowicie: stan po przetoce tchawiczo-przełykowej no i w związku z tym trochę ciężej mi się oddycha. Pytałam się lekarki która mnie leczy i ona uznała że mogę iść na medycynę, a z kolei pediatra który mnie kiedyś leczył powiedział mi coś zupełnie innego że to jest całkowite przeciwwskazanie do studiowania medycyny. Mam pytanie: czy lekarz medycyny pracy może uznać to za przeciwwskazanie do studiowania?
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Medycyna i stan zdrowia

Post autor: wedrowycz_ka »

Może go spytaj o to? Chyba, że na forum jest jakiś taki typ.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Medycyna i stan zdrowia

Post autor: Pakolla Malajestra »

Mam pytanie: czy lekarz medycyny pracy może uznać to za przeciwwskazanie do studiowania?

Olunia najlepiej zapytaj lekarza medycyny pracy. Lekarz określi stan Twojego zdrowia, (ale przez forum się nie diagnozuje, nie leczy więc to niemożliwe, trzeba być fizycznie u lekarza) czy jesteś w stanie podjąć się takich studiów i wtedy się wyjaśni. Póki co, to się nie zamartwiaj na zapas Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna i stan zdrowia

Post autor: Grzybu123 »

No moim zdaniem nie martwienie się na zapas nie jest domeną kogoś, kto chce poważnie rozpocząć swoje dorosłe życie. O ile możemy nie widzieć lekarza nawet przed dostaniem się na studia o tyle po studiach jest komisja lekarska w okręgowej izbie lekarskiej a tam już może być różnie. Co prawda gorsze oddychanie nie wydaje się mieć poważnego wpływu na pracę, oczywiście dopóki nie chodzi o intensywny wysiłek, więc część specjalizacji odchodzi. Ale są przecież specjalizacje stacjonarne i tam spokojnie można pracować.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Medycyna i stan zdrowia

Post autor: olunia16 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Przejdę się do lekarza med. pracy no i niech on to oceni Mam nadzieję że będzie dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości