Rekrutacja na uczelnie.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Shaq »

lith pisze:Zależy od uczelni, ale z tych medycznych w zeszłym roku większość jak nie wszystkie wymagały samodzielnego wprowadzenia. Na niektórych uczelniach też termin opłaty był po wynikach matur- ja w ten sposób zaoszczędziłem kasę np. w krakowie.

A co do wysyłania papierów- większość je raczej zawoziła
O, dobrze, że jest taki temat. Może w końcu się dowiem.
Co prawda przechodziłem już rekrutację, lecz nigdy nie zastanawiałem się nad tym.
Mianowicie, teoretyczna sytuacja:
Składam do:
-Białego, Wawy na lekarski,
- Bialego na stomę,
- do Wawy na wetę,
W pierwszej turze dostaję się na wetę, na resztę trzeba czekać. I tu pytanie: co zrobić (na SGGW by zaklepać miejsce, trzeba dowieść oryginały dokumentów), by nie stracić wety, a dalej się liczyć w walce o stomę lub lekarski w kolejnych rekrutacjach?
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: attyde »

Dowieźć, a gdy dostaniesz się na lekarski czy stomę, odebrać i zawieźć w nowe miejsce d chyba że w danej uczelni przyjmują też odpisy, to problem z glowy
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Shaq »

aha, czyli taki mały rajdzik po okolicy mnie nie ominie. Dzięki za odpowiedź
mi92
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2011, o 18:52

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: mi92 »

czyli składam tylko tam gdzie się dostałam, a jak okaże się,że jestem na tej liście z końca sierpnia na innej uczelni to zabieram dokumenty i zawożę do niej? nie muszę potwierdzać że pozostaję na rezerwie?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Mihhu »

mi92 pisze:czyli składam tylko tam gdzie się dostałam,
no racza
a jak okaże się,że jestem na tej liście z końca sierpnia na innej uczelni to zabieram dokumenty i zawożę do niej?
tak
nie muszę potwierdzać że pozostaję na rezerwie?
Chyba nie rozumiem pytania.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: wedrowycz_ka »

[quotenie muszę potwierdzać że pozostaję na rezerwie?[/b]
Koleżance chodzi o to, czy w przypadku dostania się na jedną uczelnię, nie musi potwierdzać na pozostałych, że chce dalej być na liście rezerwowej.

Z tego co pamiętam to rok temu nie trzeba było potwierdzać po ogłoszeniu listy, że chce się być branym pod uwagę w dalszych listach rankingowych. Po prostu oni ogłaszają listy do skutku.
Oczywiście, jeśli się gdzieś dostaniemy i nie zawieziemy tam papierów w terminie to automatycznie nas wydupczają z list i nie biorą pod uwagę w następnym rankingu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Mårran »

Nie wiem, jak jest teraz, ale na niektórych uczelniach trzeba było potwierdzać chęć dalszego uczestnictwa w rekrutacji"
Pani Buka
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Mihhu »

wedrowycz_ka pisze: Koleżance chodzi o to, czy w przypadku dostania się na jedną uczelnię, nie musi potwierdzać na pozostałych, że chce dalej być na liście rezerwowej.
A sorry, miałem ciężką noc i rano nie przyczaiłem.

Na liście rezerwowej po prostu jesteś i generalnie nie musisz nic potwierdzać.
Chyba, że pod koniec rekrutacji, gdy jest n osób z tymi samymi punktami, a miejsc wolnych mniej.
Jednak dopóki nikt Cie o to nie prosi nic nie potwierdzasz. Papiery składasz dopiero będąc na głównej liście.
I tu uwaga w Bydgoszczy jest jeszcze osobna lista rezerwowa, dla osób tuż pod kreską, i uczelnia woła papiery już już gdy jesteś na tej liście.
mi92
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2011, o 18:52

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: mi92 »

dzięki za rozwianie moich wątpliwości składam na stomę i nie chcę czegoś przeoczyć przez głupotę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości