książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: misialina555 »

Mam pytanie, czy biologia wsipu jest zła, bo nie ma innej w sklepach?
Awatar użytkownika
Martuśś
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2011, o 11:14

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Martuśś »

Za rok planuje zdawac biologie poziom R , powoli kompletuje ksiazki , jezeli chodzi o podreczniki mam Operon, Wsip, PWN , jesli chodzi o zakres informacji to chyba wystarczy ?
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: nxxx »

Mam pytanie, czy biologia WSIPu jest zła, bo nie ma innej w sklepach?
Czytając form można wywnioskować, że ma błędy, ale można się z niej porządnie nauczyć. A nie możesz z allegor zamówić? Ja z rynku wtórnego skompletowałam 5 podręczników PWNu za bodaj ~65zł (w tym cena dwóch przesyłek)
jezeli chodzi o podreczniki mam Operon, Wsip, PWN
Po co 13 podręczników? Za dużo
Awatar użytkownika
Martuśś
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2011, o 11:14

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Martuśś »

Ok czyli ten komplet wystarczy, zamierzam zrobic porzadne notatki opierajac sie na tych podrecznikach. Niesamowicie zalezy mi na dobrym zdaniu biologi ( moje 3 matura , w tym piewszy raz pisze biol i chemie) wiec sami rozumiecie moja nadgorliwosc P
Awatar użytkownika
boanka
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:23

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: boanka »

koleżanka poleca mi biologię persila. co to jest, nie ma nic o tej ksiażce na necie
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: max_m »

to nie jest ksiazka
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: justaaa »

Buahahahah Biologia Persila
"lubie to
Awatar użytkownika
Zanettt69
Posty: 69
Rejestracja: 23 mar 2011, o 00:01

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Zanettt69 »

ejjj ludziisk! te zbiory Witkowskiego z biologi to w dwoch tomach i takie zielone? i ogolnie polecacie , tak?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: york »

jeden zielony a drugi taki rózowy- fioletowy mniejsza o to, sa dwutomowe
Awatar użytkownika
Kamus
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:13

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Kamus »

Na wstępie. życzę powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystom ! ) Powodzenia ! D
Mnie to czeka za rok, xD dlatego juz teraz zaczynam myśleć o książkach Mam Witowskiego Chemie i jestem w miarę zadowolona z Z chemii ma jeszcze wszystkie podręczniki Operonu, a także podręczniki(2) z Nowej ery , ale z nich nie jestem jakoś tak zadowolona.Na półce leży także Pazdro.
Co do biologi mam straszny dylemat, ponieważ w szkole korzystamy z Operonu jestem tak średnio tym zadowolona, dodatkowo dokupiłam sobie Vademecum z Operonu. Fizjologia organizmów z elementami. P.Hosera jest super MI się strasznie podoba i ja polecam.
Chciałabym sobie zacząć robić jakieś zadania z biologi tylko nie wiem co kupić, coś nie dużego ,ale żeby już zacząć powtarzać Co byście polecili ? Myślałam tak na razie do wakacji zaopatrzyć się . co sadzicie.
Nie mogę rozkminić tych książek

Kod: Zaznacz cały

ws-omega.com.pl/biologia-c-28_49.html
to sa podręczniki czy zadania ? Przede wszystkim interesuje mnie , może ktoś wie, czy one wyjdą nowe np. we wrześniu ? Bo nie wiem czy teraz kupić, czy kiedy ?
Jakieś uwagi, sugestie mile widziane )
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: cicha-woda »

Kamus,
co do pierwszej książki - jest w porządku, bardzo dużo zadań, przydatne jeśli chodzi o obrazki, chociaż w dziale z genetyki jest sporo błędów. Ale ogólnie, zadań jest około 900, warto dla wyćwiczenia rozwiązywać

Co do tych książek - najlepsze książki z biologii jakie przyszło mi brać do ręki To moja absolutnie subiektywna opinia, po prostu język mi bardzo przypadł do gustu, po operonowskim laniu wody te książki były miłym zaskoczeniem Wykraczają trochę poza program, ale niektóre działy np. metabolizm są dzięki temu bardziej zrozumiałe Książki to połączenie normalnego wykładu wiedzy + po każdym dziale zestaw zadań Jest tego sporo Kupując cały komplet koszt jest spory, ale opłaca się
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: paulina_47 »

Ale to dziwnie wyglada jak te buźki mrugają jednocześnie.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

paulina_47 pisze:Ale to dziwnie wyglada jak te buźki mrugają jednocześnie.

Co do tych książek - najlepsze książki z biologii jakie przyszło mi brać do ręki To moja absolutnie subiektywna opinia, po prostu język mi bardzo przypadł do gustu, po operonowskim laniu wody te książki były miłym zaskoczeniem
Jak dla mnie najlepsze podręczniki do bioli to te Operonu, jakoś nie ma w nich tak dużo lania wody jak w takim pwnie.

Omega też jest świetna. Z tych książek korzystam od października Już na początku po pierwszym przejrzeniu wydały mi się ok. Przyjemnie mi się z tego uczy, dużym plusem jest na pewno duża liczba zadań po każdym rozdziale. Zawsze można sprawdzić swoją wiedzę i niekiedy dowiedzieć się nowych rzeczy Obecnie przerabiam już 3 książkę z tej serii - Strunowce. Książki do matury się jak najbardziej nadają, ale w połączeniu ze szkolnym podręcznikiem. Typowo maturalne są te pytania na końcu rozdziału (do których jest zawsze jasna i konkretna odpowiedź). Jeżeli chodzi o tekst, to niektórych rzeczy brakuje, a niektóre zagadnienia są wnikliwiej wytłumaczone niż w zwykłych podręcznikach. Generalnie książki jak najbardziej ok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości