Dobór mikroskopu

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
tea
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2011, o 13:32

Dobór mikroskopu

Post autor: tea »

Witam Forumowiczów,
Proszę o pomoc w wybraniu mikroskopu z aukcji allegro :
allegro 1527899412
czyli CARL ZEISS Laboval 3 - używany
czy raczej w podobnej cenie Delta Optical Genetic Pro Trino - ok. 1100 zł.
Mikroskop z przeznaczeniem dla liceum o profilu biologiczno-chemicznym. Może jakoś inna propozycja w podobnej cenie.
Cel - edukacyjny.
Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawaim
Tea
tea
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2011, o 13:32

Re: Dobór mikroskopu

Post autor: tea »

Dodam jeszcze link do tej Delty:
allegro 1524889082
Pozdrawaim
Tea
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Dobór mikroskopu

Post autor: planapo »

ja bym bral zeissa bo to jednak jest jakosc. na plus jest jeszcze to ze wydaje mi sie ze jest to ergonomiczny mikroskop, tj. nasadka jest wyzsza i okulary sa na dobrym poziomie - co ma duze znaczenie jak sie zamierza dluzej nad nim posiedziec bez bolow plecow, albo podkladania ksiazek pod podstawe.

delta to jednak chinszczyzna, choc kuszaca moze byc mozliwosc latwej dokumentacji i niezlej dostepnosci podzespolow (bo wszystkie chinczyki sa wzajemnie kompatybilne). zawsze tez z czasem mozna pozmieniac obiektywy i okulary na lepsze.

ja obstawialbym zeissa ale niech moze jeszcze ktos sie wypowie ze znawcow. a poza wszystkim zeiss jak sie znudzi to jest bardzo duza szansa odsprzedania z niewielka strata lub nawet z zyskiem, co do delty to nie bylbym pewien.
tea
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2011, o 13:32

Re: Dobór mikroskopu

Post autor: tea »

Dziękuje za wskazówki. Bardzo pomocne. Rozwiały moje wątpliwości.
Pozdrawaim
Tea
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości