Praca naukowa lekarza

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Ana09 »

Jakie sa kryteria do rozpoczecia pracy naukowej? Czy brana jest pod uwage srednia ze studiow, czy moze uczelnia doglebnie analizuje zyciorys ludzi i zwraca uwage na takie szczegoly jak rok rozpoczecia studiow?
prosze o odp.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: AnnaWP »

Dużo zależy od konkretnego przypadku. W moim przypadku przygotowałam zarys koncepcji pracy doktorskiej, miałam opinię wystawioną przez promotora, no i odbyłam rozmowę kwalifikacyjną, na której przedstawiłam pokrótce sensowność mojej pracy. No, ale ja miałam stypendium zewnętrzne, PAN opłacał moje studia, więc i uczelnia nieco spuściła z tonu.
Rok rozpoczęcia studiów raczej nie dziwi nikogo. Może dziwić np. przerwa w studiach - warto w życiorysie wyjaśnić dlaczego się przerywało, albo jakieś nietypowe opóźnienie.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Ana09 »

nietypowe opoznienie tzn ile to jest wg Ciebie lat?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: AnnaWP »

To zależy od okoliczności. U mnie zwłoka wynosiła 2 lata, ale nie stanowiło to przeszkody. Myślę, że zrozumiała jest sytuacja, kiedy zamiast pracować naukowo pracuje się w inny sposób. Bardziej niepokojące byłyby nieuzasadnione przerwy w studiach, niż po studiach. Oferując komuś stypendium na pewno będą chcieli wiedzieć, że jest się zdeterminowanym, a nie że za jakiś czas załatwimy sobie urlop bo coś tam.

Bez stypendium zwykle jest prościej, ale finansowo trudniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości