doswiadczenie przebieg POMOC

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
mikolaj95
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2011, o 20:20

doswiadczenie przebieg POMOC

Post autor: mikolaj95 »

Mam prośbe mogl by mi ktoś pomoc bo szukam w internecie i nie moge znalez

Mam zadanie z Biologi a dokładnie mam opisać pokolej co sie dzieje (w poszczególnych dniach) i napisać wniosek


Oto tematy jakie mam, nie ma róznicy jaki sobie wybiore. Na jaki mi pomozecie taki bede miał oto one :

1.Wpływ Braku tlenu na kiełkowanie nasion

2. Badanie wpływu braku światła na wzrost i rozwój rośliny

3.Wpływ soku jabłkowego na kiełkowanie nasion

4.Wpływ natężenia oświetlenia na intensywność przebiegu fotosyntezy

Prosze bardzo o pomoc bo szukam ktoregos z tych tematów w internecie i nie moge sobie poradzić a wy moze mi pomożecie

Czekam na waszą pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: doswiadczenie przebieg POMOC

Post autor: Jane Doe »

No jasne, przeszukałeś internet i nie było, ale wiesz. myślenie nie boli. Zrób samemu, sprawdzimy, poprawimy, jeżeli będzie źle. Pomyśl, co dzieje się z rośliną, gdy nie ma światła, jak światło działa na fotosyntezę albo czy do kiełkowania potrzebny jest tlen. Rusz głową trochę.
mikolaj95
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2011, o 20:20

Re: doswiadczenie przebieg POMOC

Post autor: mikolaj95 »

Moim zdaniem jesli roślina nie bedzie miała światła np. rzeżuchy rozwój nie bedzie obfity np. nasiona to paru cm wypuszczą kiełki i zatrzyma rozwój z braku swiatła, bedą niesmaczne w sporzyciu, nastepnie zaczna sie robic zołte i beda sie zawijac i uschną

natomiast rzezucha pod swiatłem rozwinie swoje nasiona nasiona bedą miec po 3-4cm bedzie miała piękny jasny kolo zielony bedą smaczne i bedą stac na baczność

prosił bym was tylko o to zebyscie mi pomogli to napisać pokolej dzien po dniu co sie dziej i wniosek

czekam na pomoc
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: doswiadczenie przebieg POMOC

Post autor: Jane Doe »

no już lepiej, teraz trzeba ładnie ubrać to w słowa i trochę poprawić. Jeżeli roślina (niekoniecznie rzeżucha) nie będzie miała światła (i przyjmiemy, że nie potrzebuje światła do kiełkowania) to wykiełkuje, ale kiełki nigdy nie staną się zielone (więc nie możesz napisać, że zżółkną), bo proplastydy zamieniają się w chloroplasty tylko pod wpływem światła. Następnie kiełki zwiędną. W przypadku już rozwiniętej rośliny, odcięcie jej od światła spowoduje, że faktycznie zżółknie i zwiędnie, ale wcześniej szybko urośnie (w górę, nie rozwój pąków bocznych).
Światło działa właśnie tak, jak mówisz, ale nie używaj kolokwializmów I to nie nasiona będą miały 3-4 cm, tylko kiełki. A kolor raczej ciemnozielony, na początku jasnozielony.
mikolaj95
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2011, o 20:20

Re: doswiadczenie przebieg POMOC

Post autor: mikolaj95 »

mogla bys mi napisac jak to bedzie dzien po dniu bo ja nie mam zielonego pojęcia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości