FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: mir1 »

Wiem o tym 270285 . W związku z tym jeszcze bardziej ubolewam ,ponieważ Toruń to moje ulubione miasto . Bydgoszcz też kiedyś była ważna . Swego czasu była centrum szkoleń podyplomowych dla farmaceutów. Teraz Wasi koledzy w innym wątku polecają tę uczelnię dla tych ,którzy nie chcą przemeczać się . Oby to nie okazało się do końca prawdą.

270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: 270285 »

W związku z tym jeszcze bardziej ubolewam
Ja też ubolewam nad tym połączeniem z Toruniem, bo jako studentka to mam z tej fuzji tylko same straty.
Teraz Wasi koledzy w innym wątku polecają tę uczelnię dla tych ,którzy nie chcą przemeczać się
To czy ktoś się przemęcza czy nie, zależy bardziej od studenta niż od uczelni, moim zdaniem.
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zagubiona90 »

norbi92, to powodzenia w dostaniu się do Wrocławia
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: mir1 »

Jakie to straty są dla studenta z powodu tego ,że toruńska uczelnia mieści się w Bydgoszczy ? 270285 możesz przybliżyć ?

Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Hachiko »

Wrócę do pierwszego postu
1. Drugi semestr to fatalnie skonstruowany plan: siedmiogodzinne okienka, zajęcia do 19-20. Ale da się przeżyć.
2. Są ludzie po technikum z tego co się orientuję, spoko
3. Tylko matura
4. Sam koszt typowo studencki: mało Więcej kasy wydam na jedzenie zazwyczaj Zresztą książki można wypożyczyć, jak sie człowiek zbierze na początku semestru
5. A próg zależy od matury, w tym roku był dość niski
Moje ogólne wrażenie jest takie, że nie jest źle. Mogło być gorzej. Każdego prowadzącego da się przeżyć. A uczyć się trzeba, ale na to chyba każdy jest przygotowany idąc na jakąkolwiek medyczną uczelnię.
Zresztą, teraz remontują pracownię laborków, tak więc będzie ładnie, czysto i uroczo, więc zabawa w zgadnij kotku co mam w środku będzie czystą przyjemnością
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: anulka1991 »

Zagubiona90.a czy ty byłaś w tamtym roku na analityce? Bo tak coś kojarzę z wątków:) Możesz mi powiedzieć jakie Ci przepisali oceny z analityki na farmę?
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zagubiona90 »

anulka1991, byłam na analityce

Przepisali mi w 1 semestrze:
biofizykę
biologie komórki z genetyką
matematykę
angielski
łacinę
połowę wf
historię farmacji
Chodziłam tylko na chemię, botanikę i historie filozofii

W drugim nie chodziłam na
anatomie
fizjologię
większą część analitycznej
higienę i epidemiologie
psychologię
języki
połowę wf
Mam tylko zajęcia z botaniki i tablicówek

Tak więc mam bardzo luźny rok
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: anulka1991 »

O to dużo Ci przepisali. i nawet angielski Boże jak dobrze że matmę też. bo tego drugi raz bym nie przezyła. choć teraz ledwo zyję na matmie :P:P
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zagubiona90 »

Z angielskim jest tak, że mam zaliczyć różnice programowe więc przychodzę tylko na kolokwia

Jeśli o matematykę chodzi to postaraj się wyciągnąć na przynajmniej 3.5. W tym roku przepisywali nawet 3 ale z tego co wiem w ubiegłych latach musiało być min. 3.5 więc może być z tym przepisaniem różnie niestety.
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: anulka1991 »

No wyjścia nie będzie. jak tylko nie chcę po raz kolejny przeżyć sympatycznych matematyk z Z. hihi Ale może się uda
A co do angielskiego, właśnie mnie ździwiło, że Ci go przepisali skoro korzysta się z 2 różnych podręczników
W sumie to się opłaca przejść z analityki na farmację. przynajmniej po 1 roku
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zagubiona90 »

anulka1991, w tym roku mieliście pecha z tym prowadzącym bo mój rocznik miał z fajną babką

Z angielskim też się zdziwiłam ale jak wyrazili zgodę to trzeba skorzystać, zwłaszcza że moja grupa ma ang do 20.30

Masz w planach studiowanie 2 kierunków czy jak się dostaniesz to rezygnujesz?
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: anulka1991 »

Tak to prawda z tym powadzącym z matmy. / Oj masakra. A z tą fajną babką mamy wykłady. i głównie dzięki temu choć trochę rozumiem tą całą matmę. bo na zajęciach nie ma szans. bo gostek częściej nam wprowadza wzory fizyczne niż prowadzi matmę hihi
A ogólnie to chcę iść na medycynę.ale bardziej przyzwyczajam się z myślą że pójdę na farmę Jak się oczywiście dostanę. No i z analityki raczej zrezygnuję. bo w tym roku, zeby studiować 2 kierunki musi cię puścić średnia /
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zagubiona90 »

Czyli rozumiem poprawa matury, mnie się marzyła stomatologia ale z obecnych studiów jestem zadowolona
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości