Zegar biologiczny

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Zegar biologiczny

Post autor: sleet1109 »

przeczytałem że o godz 2.00 wątroba pracuje na najwyższych obrotach a że o 3.00 zużycie energii jest najmniejsze . Moje pytanie brzmi czy wątroba u każdej osoby pracuje na najwyższych obrotach o godz 2.00 niezależnie czy ta osoba chodzi spać o 18 czy o 3 nad ranem ? I mam drugie pytanie odnośnie wydajności ludzkiego organizmu . Czy jak rano moja wydajność organizmu jest najniższa a wieczór i w nocy najwyższa to znaczy że mam przestawiony zegar biol. ?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zegar biologiczny

Post autor: lith »

Jakoś mnie średnio ten zegar przekonuje . a 20:32 miażdży system.

Co do drugiej w nocy to wątroba pewnie tak wydajnie pracuje, bo impreza jest o tej porze porządnie rozkręcona i jest eksploatowana do granic możliwości
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Zegar biologiczny

Post autor: Tau »

O Losie co drugie zdanie to przekręt w tym Artykule

a) Testosteron wytwarzany przez Jądra utrzymuje się na względnie stałym poziome od pokwitania do Andropauzy.

b) Ryzyko zawału jest około 6-8 kiedy człowiek się budzi i włącza mu się układ Adrenergiczny, a nie o 9 kiedy już jest w pracy na pełnych obrotach

c) A kwasy żołądkowe będą produkowane tak jak je nauczymy - efekt Psa Pawłowa lub realnie będziemy głodni

dalej już nie czytałem, a pewnie co drugi to pseudonaukowy bubel
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości