Zadania konkursowe dla szkoły podst.

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Zadania konkursowe dla szkoły podst.

Post autor: Anezka »

Miałam układać zadania na konkurs ekologiczny, ułożyła je metodyczka. Przemilczę fakt, że pyta ona w teście o wysokość na której leży Śnieżka, tudzież o rzekę przepływającą przez Wrocław (podkreślam, że to nie miał być konkurs geograficzny). Dała test bez odpowiedzi więc ja jako osoba niezrzeszona haha, wielokrotna laureatka tej małej olimpiady dokonuje weryfikacji. Zastanawia mnie pytanie:

Białka spełniają w organizmie człowieka rolę:
a) budulcową dla wszystkich komórek
b) głównie energetyczną
c) głównie regulującą przemiany
d) nie pełnią żadnej ważnej funkcji

Jak na nój gust dwie odpowiedzi a i c są poprawne. A jest to jest JEDNOKROTNEGO wyboru. Co Wy na to?
lubienglish
Posty: 54
Rejestracja: 23 mar 2009, o 18:55

Re: Zadania konkursowe dla szkoły podst.

Post autor: lubienglish »

A ?"bardziej"? poprawna
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Zadania konkursowe dla szkoły podst.

Post autor: Anezka »

W sumie właśnie też się nad tym zastanawiałam. Z tym, że to jest jednak test dla szkoły podstawowej, nie powinno być takich niuansów (chociaż większość pewnie i tak nie będzie miała zielonego pojęcia o opcji regulującej przemiany:D). A tak w ogóle - miał być ułożony test, a znalazłam taki w internecie - tylko pytania nie wszystkie zostały wzięte - i też nie ma odpowiedzi, ekhm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości