Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: sloneczko+ »

Ciekawe jaki będzie próg na niestacjonarnych.W ubiegłym roku chyba 228, a 2008 z tego co słyszałam 211. Mam nadzieję, że wyższy niż rok temu nie będzie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: a_niap »

w tym roku na niestacjonarnych jest 10 miejsc wiecej
cacharela
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:50

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: cacharela »

hej, a tak propo przeniesien nie wiecie jaka jest mozliwosc przeniesienia sie z innej uczelni po 1 roku (nie zdawalam fizyki, ktora jest liczona u was w rekrutacji) ? jakie sa warunki?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: a_niap »

Po 1 roku raczej małe, tzn szanse jak szanse są ale są duże różnice programowe miedzy uczelniami jednak (np: na jednej sie zgadza histologia, a nie pasuje anatomia, na innej odwrotnie.). No chyba że jesteś z Ukrainy to wtedy Ci pozwolą odrabiać nawet n+1 przedmiotów których nie miałaś wcześniej.

Warunki są takie: dobre uzasadnienie dlaczego chcesz sie przeniesc (dobre w sensie dobre dla władz uczelni które o tym decydują.bo niektóre uzasadnienia są wrecz absurdalne jak się słyszy komu się udało, a jednak) + wysoka średnia ocen nie zaszkodzi + nie za duże różnice w programie (czyt: jeden przedmiot jak nie miałeś/aś pozwolą Ci odrobić na II roku, ale dwa albo trzy brakujące to już może być za dużo)
cacharela
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:50

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: cacharela »

ok dzieki, mi sie nie zgadza propedeutyka, pierwsza pomoc i socjologia. no i chemie mam medyczna a nie zwykla, co myslicie ?
a jakie jest dobre uzasadnienie
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: a_niap »

Akurat z takimi przedmiotami nie powinno byc problemów, z naszą grupą ludzie odrabiali więc się da. Tylko to razem trzy przedmioty do odrobienia na drugim roku, może być problem z czasem. A chemia to dobrze że medyczna, na WUMie tez jest medyczna to sie zgadza (w sumie ważniejsze żeby się program zgadzał, jak nie to też możliwa do odrobienia tyle tylko że to dość czasochłonny przedmiot jak chodzi o spędzanie czasu na zajęciach.)

Dobre uzasadnienie? Hehehe, użyj wyobraźni Znam kilka przypadków z ciekawymi uzasadnieniami które gdybym to ja miała zdecydowac skończyło by się na wyśmianiu No ale cóż.
cacharela
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:50

Re: Przeniesienie się z niestacjonarnych na stacjonarne-lekarski

Post autor: cacharela »

dzieki a przenosil sie ktos i moglby udzielic rad co i jak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości