Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Arnold »

ja pobierałem w dziekanacie, więc niestety nie mam
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: omykowa »

Ok No to jeszcze jedno pytanko - czy lekarz med. pracy będzie zorientowany o jaki druczek chodzi, jeśli powiem, że to badania na kier. lek., czy może jest sto wzorów i każda uczelnia wymaga swojego jedynie-słusznego?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: formica »

U mnie w mieście w ogóle nie chciał tego wystawić bez skierowania bo twierdził, że nie wie jakie czynniki ryzyka są i jakie badania mam wykonać. Ale może to ten był taki czepialski
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: dzoners »

omykowa, Zabrze wymaga tego jednego jedynego ] inne uczelnie nie robiły problemów
Awatar użytkownika
klaudynka4
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2009, o 17:46

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: klaudynka4 »

Mam takie pytanie. Załóżmy że dostałam się z pierwszej listy do Katowic i Lublina (bo tak najprawdopodobniej będzie).
Nie wiem jeszcze gdzie pójdę, bo to zależy nie ode mnie (to gdzie powinnam iść okaże się dopiero ok sierpnia). Chciałabym więc złożyć dokumenty do obu uczelni, a potem z jednej je wycofać.
Czy mogę tak zrobić?
Jeśli na obu uczelniach wymagają oryginału świadectwa to co mam zrobić? Sytuacja trudna, bo na prawdę dopiero później okaze się gdzie powinnam pojsc
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Arnold »

Niektóre uczelnie wymagają oryginału, a wpisywanie się na 2 uczelnie jest chamskie ze strony tych co mają mniej punktów. Polecam jednak teraz się zastanowić gdzie chcesz iść, bo zaraz kandydaci Cię zjedzą
Awatar użytkownika
klaudynka4
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2009, o 17:46

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: klaudynka4 »

Chamskie czy nie, ale jestem w takiej sytuacji ze dopiero kolo sierpnia się dowiem gdzie powinnam isc, a nie chce się pół Polski od domu niepotrzebnie uczyc
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: york »

mam pytanie do osób studiujących medycyne lub stomatologie, bo rekrutacja wygląda tak samo, pytanie wynika przez sytuacje zaistniałą w mojej szkole, jak to jest z tym drukiem od lekarza, czy na uczelnie składaliście razem z zapłatą i podaniem zaświadczenie, które dostaliście u lekarza medycyny pracy czy jeszcze jakąś karte zdrowia albo coś?
dzisiaj w szkole dostałam karte profilaktycznego badania lekarskiego ucznia ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej i nauczycielka powiedziała, że mamy to złożyć w trakcie rekrutacji + orzeczenie lekarskie dotyczące kształcenia i nauki zawodu dodała, że wystarczy jak wypełni to zwykły lekarz.
a na stronie uczelni jest wyraźnie, że ma to być lekarz medycyny pracy i jego zaświadczenie( na Ślumie mają swój wzór)

to jak to wyglądało jak wy się rekrutowaliście?
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: agnika »

na SUM trzeba od lekarza medycyny pracy i to koniecznie na tym ich druczku:)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: lith »

Pewnie Ci się to nie przyda, ale w Gdańsku nie chcieli niczego związanego z jakimikolwiek badaniami. Robili je na własną rękę jakoś ostatnio. Wszystko zależy tez od uczelni. Chyba były takie, które te badania chciały przeprowadzać koniecznie u siebie, ale w czasie wakacji (chore o.O). Ja na resztę miałem po prostu garść tych papierków (coś tam bla bla bla o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów) podpisanych przez rodzinnego tak, żeby w razie potrzeby tylko dane uczelni i datę. Chyba większość robi to na takiej zasadzie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Mårran »

Do rekrutacji chcą albo badania pełne od med pracy, albo świstek od rodzinnego, że możesz studiować i tyle (bez badań żadnych itp.), ewentualnie zupełnie nic.
Pani Buka
Awatar użytkownika
revs092
Posty: 338
Rejestracja: 17 lip 2009, o 22:52

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: revs092 »

A ja mam takie pytanie: od 30 czerwca trzeba wpisywać wyniki matur i na tej podstawie sporządzana jest lista rankingowa i mimo, że ktoś się na niej znalazł nad kreską to nie oznacza wcale, że jest przyjęty. I w takiej sytuacji np. w Poznaniu i Białymstoku chcą od kandydatów od razu oryginał świadectwa, a nie ma nic napisane o jakimkolwiek odpisie. I co wtedy, wyślę ten oryginał do jednej z uczelni a okaże się, że jednak się nie dostanę i przy tym jednocześnie stracę szansę na dalszą rekrutacje na innej uczelni.
Proszę o sprostowanie
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: lith »

Jeżeli jesteś nad kreską i dostarczysz co trzeba to będziesz przyjęty, więc raczej nie ma problemu. Chociaż były jakieś uczelnie gdzie trzeba było jeszcze dokumenty składać będąc na jakiejś rezerwowej liście.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości