Rekrutacja 2011/12

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

a ja bym chciał się dowiedzieć jak to jest z tym obsadzaniem do zabrza albo do kato. Czy można wybrać preferowane miasto (czy dzieje się to podczas elektronicznej rekrutacji?) i od czego zależą szanse czy rzucą mnie tam gdzie chce.

Dzięki za odp i pozdr.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: agnika »

tak wybiera sie preferowane miasto, ale czasme zdarza sie ze cie przerzucaja np gdy z pierwszej listy wiecej osob wybiera kato to losowo czesc przerzucaja do zabrza, gdy z drugiej za duzo zabrze to przerzucaja do kato, loteria
Awatar użytkownika
Ficioryna
Posty: 129
Rejestracja: 7 sie 2009, o 19:28

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Ficioryna »

Lektorat przepisują, jeżeli ma się zaliczony egzamin (chyba tylko z kierunków medycznych)!
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: vuze »

chyba tylko samobojcy zaznaczaja Kato
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Usagi_Tsukino »

exilim pisze:chyba tylko samobojcy zaznaczaja Kato
byłoby ich zbyt wielu Nie wszyscy czytają fora, więc nie każdy zna te historie o Ligocie, ponad to są ludzie którzy mieszkają w Katowicach, bądź też mają z nimi lepsze połączenie, innych kusi większe miasto i lepsza zdawalność LEPu, jeszcze inni po prostu nie doczytali zasad rekrutacji i źle zaznaczyli, nie wiedząc, że to jednak ma znaczenie (tk są takie przypadki )
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

No ja też chciałbym do Zabrza
agnika pisze:gdy z pierwszej listy wiecej osob wybiera kato to losowo czesc przerzucaja do zabrza, gdy z drugiej za duzo zabrze to przerzucaja do kato, loteria
piszesz, że losowo czyli to nie jest tak, że osoby z góry listy (z lepszym wynikiem) idą tam gdzie chcą a te z gorszym wynikiem są przerzucani, dobrze zrozumiałem ?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Arnold »

górna część listy idzie tam gdzie się zapisali a tych z końca to bywa różnie
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

Dziękuję za informacje:)

I jeszcze jedno pyt czy książki z liceum mogą się w jakikolwiek sposób przydać na studiach czy można je spokojnie sprzedać ?:)
pozdrawiam
Tomasz
Posty: 78
Rejestracja: 4 lip 2010, o 10:42

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Tomasz »

ciekawski, oczywiscie sprzedac wszystko
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: wedrowycz_ka »

A jak wyglądają różnice w cenie (i życiu) w Zabrzu i w Katowicach? Tj. głównie chodzi mi o cenę i standart mieszkań, ich bliskość do uczelni i czy dużo trzeba jeździć studiując w Zabrzu do Katowic jeśli o zajęcia chodzi?
Awatar użytkownika
amfa
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2010, o 13:08

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: amfa »

W Katowicach mieszkania są ogólnie droższe, za mieszkanie dwu-pokojowe trzeba liczyć conajmniej 1300zł plus media. Cena akademika to 330zł za pokój 3-osobowy i 350zł za pokój dwu-osobowy, z tymże pokoje dwu-osobowe przysługują najpierw starszym rocznikom. Akademik nowoczesnością nie poraża, ale to idealne miejsce na testy z poprzednich lat, czy kontakty z innymi ludźmi, które na tym kierunku są dosyć ograniczone. Uczelnie widać z okien akademika, jednym się to podoba drugim niekoniecznie
Jeśli chodzi o zabrze, to mieszkanie są zdecydowanie tańsze niż akademik, który kosztuje niecałe 600zł za miejsce w pokoju dwu-osobowym. Jak wyżywienie w zabrzu nie mam pojecia, ale podejrzewam że jest taniej niż na Ligocie, ponieważ w Katowicach głównie studenci opierają się o małe sklepiki, jest biedronka ale dosyć mała i trzeba iść do niej 20 minut no to chyba tyle
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: prezesowaaa »

amfa pisze:W Katowicach mieszkania są ogólnie droższe, za mieszkanie dwu-pokojowe trzeba liczyć conajmniej 1300zł plus media. Cena akademika to 330zł za pokój 3-osobowy i 350zł za pokój dwu-osobowy, z tymże pokoje dwu-osobowe przysługują najpierw starszym rocznikom. Akademik nowoczesnością nie poraża, ale to idealne miejsce na testy z poprzednich lat, czy kontakty z innymi ludźmi, które na tym kierunku są dosyć ograniczone. Uczelnie widać z okien akademika, jednym się to podoba drugim niekoniecznie
Jeśli chodzi o zabrze, to mieszkanie są zdecydowanie tańsze niż akademik, który kosztuje niecałe 600zł za miejsce w pokoju dwu-osobowym. Jak wyżywienie w zabrzu nie mam pojecia, ale podejrzewam że jest taniej niż na Ligocie, ponieważ w Katowicach głównie studenci opierają się o małe sklepiki, jest biedronka ale dosyć mała i trzeba iść do niej 20 minut no to chyba tyle
sieje drożyzna w kraku mam taniej ale czego sie nie zrobi dla wymarzonego kierunku
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Arnold »

W Zabrzu na pierwszych dwóch latach zajęcia są przede wszystkim w Rokitnicy (dzielnicy Zabrza), kilka przedmiotów w centrum (głównie 4 semestr). Natomiast od 3 roku rozjazd po całym Śląsku a nawet o Zagłębie się zahaczy. Na 3 roku 1 blok z interny jest w Kato i chyba 1 blok z pediatrii w Bytomiu.
Można powiedzieć że jest to główna wada wydziału zabrzańskiego, tu akurat Mordor ma fajniej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości