Czy istnieją jeszcze jakieś inne zwierzęta domowe?

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Czy istnieją jeszcze jakieś inne zwierzęta domowe?

Post autor: Jane Doe »

Oczywiście żartowałam z tym futerkiem Kiedyś do szkoły wzięłam wylinkę to krzyk był taki, że zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie wzięłam pająka zamiast pancerzyka. Na geniculatę sama bym się nie skusiła. Mój samiec brachypelmy smithi mi padł dośc niedawno. Ze starości. Sprzedaję terrarium i może skuszę się na coś innego. Prawdopodobnie za rok wrócę to starych zainteresowań i kupię papugę.

Z papug polecam modrolotki, czyli papugi kozie. Sama miałam najpierw modrolotkę czerwonoczelną lutino, później zieloną. Świetne ptaki, uwielbiają się kąpać, więc jest co sprzątać, ale też pełno zabawy I zamiast latania, wolą pochodzić po podłodze np Są naprawdę rewelacyjne.
Nimfy są ok. Papużek falistych nie miałam, nigdy mnie nie zachwycały. Na aleksandretty obrożne trzeba mieć sporo miejsca z uwagi na ich długi ogon.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Czy istnieją jeszcze jakieś inne zwierzęta domowe?

Post autor: Wodnik07 »

Wracając do ptaszników ja powiem tak - ogólnie przedstawiane są jako te straszne i złe. Mocno jadowite i strasznie agresywne ale jest multum gatunków bardzo łagodnych. I każdy nowicjusz da sobie rade jak będzie pamiętał o tym, że to jest żywe zwierze.

Zawsze jest pewna obawa, że możemy sobie nie poradzić - to taki jakby instynkt obronny. Też miałem coś takiego gdy pierwsze ptaszniki kupowałem. Później coś takiego pojawiło się przed zakupem czarnych wdów. A teraz to już mi przeszło i nie taki diabeł straszny jak go malują
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: Czy istnieją jeszcze jakieś inne zwierzęta domowe?

Post autor: wia »

Bardzo fajny jest pigmejski jeż afrykański, ale niestety też poniżej 400 zł ceny nie schodzą.
Kuzynka miała w akwarium swego czasu takie maleńkie (wielkości 5-złotówki) żabki, niestety nazwy gatunkowej nie znam, ale były przesympatyczne
Poza tym- zostają Ci jeszcze wszystkie kameleony, gekony, iguany (choć te podobno dorastają do 2m długości i mają taakie szczęki. ).
Detektyw Monk

Re: Czy istnieją jeszcze jakieś inne zwierzęta domowe?

Post autor: Detektyw Monk »

Kiedyś słyszałem o szopach praczach , lecz sztuka kosztuję prawię 3 tys złote ./ .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości