stoma a medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ambryll
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:35

stoma a medycyna

Post autor: Ambryll »

Hej. Mam pytanie. Czy łatwiej jest się przenieść na I roku z medycyny na stomatologię czy ze stomatologii na medycynę? Jak to jest z przedmiotami? Czy jest na I roku jakaś duża różnica pomiędzy nimi?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: stoma a medycyna

Post autor: lith »

łatwiej?. w sumie wątpię w przeniesienie w którąkolwiek stronę. cieszyłbym się już z przepisania jakiś z tych mniej istotnych przedmiotów. Nam ze stomą na I roku w pełni to pokrywają się chemia ogólna i wf, może łacina. może z angolem szło by wynegocjowac coś, ale to już nic pewnego
Ambryll
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:35

Re: stoma a medycyna

Post autor: Ambryll »

Po prostu boję się takiej sytuacji, że po roku studiowania stomatologii, stwierdzę, że mnie to nie ciekawi i chciałabym bardziej studiować medycynę (albo odwrotnie z medycyny przenieść się na stomatologię). Dlatego chciałabym wiedzieć jak to dokładnie jest.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: stoma a medycyna

Post autor: lith »

Obstawiam, że zaczynasz lekarski/stomę od początku. Nigdy się tym nie interesowałem, ale jakoś innej opcji specjalnie nie widzę.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: stoma a medycyna

Post autor: Arnold »

Raczej z leku na stomę. Wtedy mogą przepisać więcej przedmiotów
Awatar użytkownika
barnabaxo
Posty: 222
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:42

Re: stoma a medycyna

Post autor: barnabaxo »

Oczywiście jest taka możliwość Różnice na I roku nie są jakieś kosmiczne i większość przepisują, resztę trzeba uzupełnić. Wszystko zależy od uczelni. Ale tak jak Arnold, napisał łatwiej z leku na stomę. Tyle, że po co kombinować. po pierwszym roku wydaje mi się, że Twoja decyzja nie ulegnie zbytnio zmianie bo to łatwiej porównać na dalszych latach
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: stoma a medycyna

Post autor: lith »

barnabaxo, myślisz, że taką anatę normalnie przepiszą? jakoś ciężko mi uwierzyć w którąkolwiek stronę.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: stoma a medycyna

Post autor: Grzybu123 »

W Łodzi jeśli chodzi o przejście z drugiego leku to przepisują anatomie, ale jeśli chodzi o przejście w wyższego roku albo po roku przerwy to każdą zdać odpytkę z głowy i szyi. Histo przepisują i resztę też. Co prawda na pierwszym roku są już praktyczne rzeczy które trzeba później odrabiać. Jeśli chodzi o przejście w drugą stronę to myślę, że anatomii mimo wszystko nie przepisują (choć jak zawsze jest to kwestia indywidualna i myślę, że rezolutny człowiek mógłby się dogadać na odpytkę czy inną formę przepisania).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: stoma a medycyna

Post autor: krisofis »

Znam osobiście dziewczynę, której udało się przenieść po pierwszym roku stomy na drugi rok leka do Łodzi. Przepisali jej wszystko, ale faktycznie musiała zdać ustną odpytkę u profesora z anatomii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości