Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: karchola »

"Rok akademicki w latach 2011-2012 będzie najprawdopodobniej najkrótszy w ostatnich dziesięcioleciach. Z powodu organizacji mistrzostw Europy 2012, studenci będą musieli wcześniej skończyć letni semestr, by. udostępnić akademiki fanom piłki nożnej, którzy zjadą do miast-gospodarzy Euro 2012.
Na mistrzostwa Europy przyjadą bowiem nie tylko bogacze, którzy będą chcieli mieszkać w 5-cio gwiazdkowych hotelach, ale także zwykli zjadacze chleba, dla których standard noclegu nie będzie miał żadnego znaczenia. A w akademikach w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu miejsc jest bardzo dużo.

Niedługo ruszą negocjacje z uczelniami. - Spotkanie z rektorami uczelni planujemy na grudzień - mówiła radiu TOK FM Magdalena Piasecka, z fundacji Convention Bureau-Wrocław, odpowiedzialna za bazę noclegową na Euro 2012. We Wrocławiu w akademikach jest 11 tysięcy miejsc. Ich standard nie jest najwyższy, ale kibice mają być o tym poinformowani. - W specjalnych przewodnikach będzie adnotacja o standardzie pokoi. Dobrze byłoby go podnieść, ale wiemy, jakie są realia i niczego na siłę nie będziemy wymagać od uczelni - zaznacza Piasecka. Michał Jaros z komitetu organizacyjnego Euro 2012 twierdzi z kolei, że o ile miejsc w 4-ro i 5-cio gwiazdkowych hotelach raczej nie zabraknie, to tych najtańszych może być niewiele. - Bez łóżek w akademikach trudno będzie pomieścić kibiców. Musimy mieć jak najwięcej miejsc. Nie tylko dla gości, którzy spać będą w luksusowych hotelach, ale dla zwykłych kibiców. Z tanich miejsc w akademikach ucieszą się fani piłki nożnej, a studenci będą zadowoleni, bo szybciej będą mieli wakacje - stwierdził Jaros w TOK FM.

A studenci - fani futbolu - przynajmniej będą mogli bez problemów oglądać mecze mistrzostw Europy."





Ostatnio usłyszałam gdzieś, że zaczniemy wcześniej rok tzn. na początku września. Co z rekrutacją na studia? I z ewentualnymi najdłuższymi wakacjami w życiu? Jak wam się to widzi - studentom i tym, którzy dopiero chcą zacząć studiować. Jeżeli gdzieś już taki temat jest to przepraszam.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: Biochejter »

a Lublin? kur#$[at]%^# też chce wakacje, już się mogę wyprowadzić jak dostanę zaliczenia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: Korczaszko »

Jeśli zaczniemy rok wcześniej o miesiąc a ja coś uwalę w tej sesji to pourywam wszystkim jajka
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: justaaa »

Korczaszko, w sensie tym piłkarzom?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: Korczaszko »

Zacznę od rektora i tak go nie lubię.

W Poznaniu na UP już dali ogłoszenie:
Szanowni Studenci!
Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 12/2011
następuje skrócenie letniej sesji poprawkowej: do 7 września br.
Wobec tego prosimy o organizowanie ewentualnych
zaliczeń i egzaminów poprawkowych w czerwcu br.
Zajęcia w przyszłym rok akademickim,
ze względu na EURO 2012,
rozpoczną się 19 września 2011 roku!
U mnie na razie cisza.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: Medycyna Lwów »

w warszawie rektorzy nie chcą póki co udostępnić akademików, więc chyba wcześniej nie zaczniemy, zresztą i tak zawsze zaczynamy już w ostatnim tygodniu września, a tu trzeba by zacząć koło 1 września.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: Tau »

Najnowsze info: Jedynie wrocław ugiął się pod presją EURO 2012 inne uczelnie wolą mieć niezdewastowane akademiki i normalny rok akademicki zamiast Kasy
tokira
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 14:58

Re: Rok akademicki 2011/2012 a Euro 2012

Post autor: tokira »

TO NIE JEST TAKIE ŚMIESZNE. SAMA STUDIUJE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ I JUZ WIEM CO MNIE CZEKA 2 DNI FERII ZIMOWYCH, ZAJECIA 2 MAJA (TYLKO 1 I 3 MAJA BEDZIE WOLNE), GENERALNIE POUCINANE WSZYSTKIE WOLNE DNI, JAKIE DALO SIĘ UCIĄĆ. ZACZYNAMY TYDZIEŃ WCZEŚNIEJ, CO DLA MNIE I TAK NIE MA ZNACZENIA, BO OD JAKIEGOŚ CZASU NA MOIM WYDZIALE I TAK NIE SĄ ORGANIZOWANE KAMPANIE WRZEŚNIOWE. MAMY 2 SESJE. PIERWSZA W CZERWCU PODCZAS EURO DLA WSZYSTKICH, DRUGA PO ZAKONCZENIU EURO DO POLOWY LIPCA DLA MNIESZKAŃCÓW AKADEMIKÓW. SAMA MIESZKAM W AKADEMIKU, WIEC BĘDĘ MUSIAŁA SIĘ Z NIEGO WYPROWADZIĆ, WRÓCIĆ Z WROCŁAWIA DO SZCZECINA NA 3 TYG, POŻNIEJ ZNOW WPROWADZIC NA 3 TYG I NA WAKACJE SPOWROTEM DO SZCZECINA, WIĘC GENERALNIE PIĘKNIE NO I NIE BĘDĄ TO MOJE NAJDLUZSZE WAKACJE NA STUDIACH, JAK TO JEST NAPISANE W 1 POŚCIE. ZACZYNAM WE WRZEŚNIU, KOŃCZĘ W POŁOWIE LIPCA, BO TAK CZY SIAK SESJA BĘDZIE - NIE MOŻNA U NAS ZALICZAC EGZAMINÓW PRZED SESJĄ, TYLKO I WYŁĄCZNIE W SESJI, A ŻE EGZAMINY MAM, TO SESJĘ RÓWNIEŻ ] EHHH.
CHYBA POLIBUDA WROCŁAWSKA NAJLEPIEJ ZE WSZYSTKICH UCZELNI WIE JAK UPRZYKRZYC STUDENTOWI ŻYCIE
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2011, o 15:22 przez Batha, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmniejszenie czcionki, gdyż autorka wytaźnie nadużywa capslocka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości