Czy nie za późno ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Czy nie za późno ?

Post autor: sleet1109 »

Witam mam 21 lat i pierwsza mature zdawałem 2lata temu z historii . Przez całe liceum nie wiedziałem co chce robić po wiec sobie wybrałem historie ., Medycyna zaczęła mnie interesować rok temu . Od pół roku chodzę do szkoły policealnej kier. technik weterynarii i moje pytanie brzmi czy jak bede zakuwał cały czas z krótka przerwa na spanie biol i chemie to mam szanse zdać mature za rok albo 2 lata ? Biologie mniej wiecej ogarniam a z chemii kompletne dno.Czy w wieku 23,24 lat nie bedzie za pozno zeby isc np na biotechnologie albo medycyne ? Czy lepiej sobie od razu wybić z głowy wszystko i iść w kierunku bardziej zawodowym ?
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: max_m »

no wiesz, 21 lat to znowu nie jest az tak duzo. ja w marcu skonczylem 20 i w tym roku poprawiam nieszczesna biologie, jak bardzo wiele osob. rzeczywiscie-historia to raczej nie jest zbytnio przydatna. uwazam, ze rok w ZUPELNOSCI wystarczy (nawet mniej niz rok przy intensywnej nauce) na nauke konstrukcji wypowiedzi pod klucz. warto sprobowad, zeby pozniej przez cale zycie sobie nie pluc w brode. jak nie wyjdzie to trudno, ale zawsze probowales. trzymam kciuki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: vahti »

jak sobie policzysz, i wykombinujesz ze stać cię na 6 lat nauki, to do matury mozna sie przygotować w 4-5 miesięcy, od podstaw, bez przesadnego rycia od rana do nocy. lekarski to taki kierunek ktory studiuje go naprawde duzo osob starszych od pare lat, czesto juz z licencjatami/magisterkami z innych kierunków.
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: sleet1109 »

A to mam troche czasu jak sie nie uda za rok i 2 lata to później .Layl a Ty ile miałeś % z wczesniejszej matury i gdzie składałeś papiery ? No to fajnie że nie ma jakichś specjalnych ograniczeń wiekowych . Na razie robie testy z tangramem a potem zabiore sie za ćw. Witkowskiego .
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: max_m »

sleet1109, pw
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: Kolave »

Sleet, na problemy chemiczne polecam dobrego korepetytora
ногомас

Re: Czy nie za późno ?

Post autor: ногомас »

Fakt, znajdź kogoś, kto zdawał chemię i miał korki - aby mógł polecić sprawdzonego, najlepiej takiego korepetytora, który jest jednocześnie egzaminatorem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości