[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
misiek2010
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2010, o 21:46

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: misiek2010 »

Ach, w sumie trochę smutno się robi jak czytam o nagrodach w innych miastach. U nas w Krakowie pierwsza 12 dostała po książce w cenach od 19,99 do 50 zł w zależności od miejsca. I numer Przyrody Polskiej ze stycznia 11 + broszurki,a z praktycznych rzeczy to misia- przyznam że się mi bardzo podoba. Cóż, jak dla mnie największą nagrodą (na razie na własny koszt) był powrót do domu bardzo nowoczesnym pociągiem- tu pochwały dla woj. małopolskiego za zakup tych pojazdów.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, o 20:43 przez misiek2010, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kate321
Posty: 65
Rejestracja: 5 lis 2009, o 15:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: kate321 »

Oliczka pisze: Tylko w wlkp. było trochę kontrowersji na ustnym- wyglądało to tak, jakby jury nie miało klucza do odpowiedzi ustnych, i oceniali na ich widzimisie- co było niestety raniące dla niektórych uczestników.
total fail, kurka mogliby chociaż mieć jakies sugerowane odpowiedzi,

w olsztynie nagrody jak juz kolezanka pisała dyplom, ksiażeczka z testami z poprzednich edycji i pendrive 8 gb - przyda sie,nie wiem jak laureaci, bo do konca nie zostalm
Awatar użytkownika
kate321
Posty: 65
Rejestracja: 5 lis 2009, o 15:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: kate321 »

napisze jeszcze jedno- ZA ROK BĘDZIE LEPIEJ
Awatar użytkownika
hysteria123
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 20:02

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: hysteria123 »

42 z pisemnego, z ustnego nie wiem ile . Ale i tak byłam pierwsza !

Wow. Nieźle z tymi nagrodami - u nas było dość skromnie w porównaniu z Waszymi, mianowicie książki, pendrive (2GB hoho.) i dużo pierdół z cyklu długopisy
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

kate321 pisze: total fail, kurka mogliby chociaż mieć jakies sugerowane odpowiedzi,

w olsztynie nagrody jak juz kolezanka pisała dyplom, ksiażeczka z testami z poprzednich edycji i pendrive 8 gb - przyda sie,nie wiem jak laureaci, bo do konca nie zostalm
Nie wiem, jak gdzie indziej, ale np. u nas w komisji zasiadały dwie osoby z tytułem doktora. Przewodniczący był z Wydziału Ochrony Środowiska UŚ, druga pani nie wiem, bo rozkojarzony byłem P Byłoby trochę bez sensu, gdyby dostali do ręki klucz, bo to tak, jakby podważyć ich kompetencje co do umiejętności oceny uczestnika xD
Sugerowane odpowiedzi nic by nie zmieniły. Wg mnie klucz musiałby być albo bardzo dokładny, żeby to miało sens i spełniło swoją rolę (tylko wtedy na ustnym zero kreatywności i obawa, żeby się wstrzelić"), albo nie powinno być go wcale.
Dla mnie osobiście brak klucza jest na rękę, przyznaję się Wtedy zawsze jest szansa uszczknąć coś za pytanie, na które nie do końca zna się odpowiedź ) Natomiast jeżeli wg Was komisja ewidentnie źle oceniała, to może tu tkwi problem? Niewłaściwi ludzie na niewłaściwych miejscach, czy coś xD

Kurczę, jak tak czytam, to niektórzy z wojewódzkich wynoszą więcej nagród, niż można z centralnego! To jest troszkę bez sensu wg mnie. Finansowanie nagród mogłoby być ogólnopolskie, a same nagrody odgórnie ustalone i jednakowe dla wszystkich województw. Bo tak to za tą samą pracę i trud jedni dostają misia, a inni drukarkoskaner i zestaw małego Bear Gryllsa. D
Awatar użytkownika
hysteria123
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 20:02

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: hysteria123 »

Hpplttlbzr pisze: Kurczę, jak tak czytam, to niektórzy z wojewódzkich wynoszą więcej nagród, niż można z centralnego! To jest troszkę bez sensu wg mnie. Finansowanie nagród mogłoby być ogólnopolskie, a same nagrody odgórnie ustalone i jednakowe dla wszystkich województw. Bo tak to za tą samą pracę i trud jedni dostają misia, a inni drukarkoskaner i zestaw małego Bear Gryllsa. D
Zgadzam się w 100%
misiek2010
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2010, o 21:46

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: misiek2010 »

ja uważam że nagrody typu drukarkoskaner to duża przesada, ale już np. aparaty dla laureatów czy pendrive to jak najbardziej mogą być. Mnie osobiście się misiu podoba, calkiem ładny z niego piesek a nie jakaś pluszowa szmatka P
Vito492
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:05

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Vito492 »

W etapie centralnym powinni rozdawać Toyoty Prius. Chociaz aparaty i tak byłyby lepsze
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

Vito492 pisze:W etapie centralnym powinni rozdawać Toyoty Prius.
Haha, dokładnie taka sama myśl mnie nachodzi nieraz! D Póki co można je było sobie tylko obejrzeć i podotykać P
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: maszynkadomiesa »

Vito492 pisze:W etapie centralnym powinni rozdawać Toyoty Prius.
Nie pogardziłbym. d
Ispana
Posty: 59
Rejestracja: 25 lut 2010, o 20:48

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Ispana »

A macie może klucz odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Oliczka
Posty: 39
Rejestracja: 29 mar 2010, o 16:53

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Oliczka »

a jakie jest wasze zdanie na temat pytań z ustnego o zagrozeniach/pomocy poszczególnym gatunkom zwierząt? Przymierzam się do OWE za rok i wywnioskowałam z ustnego, że musiałabym znać charakterystykę każdego zwierzęcia i rośliny chronionej w Polsce, żebym mogła się na takie tematy wypowiadać To jest możliwe do nauczenia?
)
Awatar użytkownika
Fifka
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2009, o 08:15

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Fifka »

W lubelskim też się nie popisali z nagrodami. Nie wiem jak było z finałową 12, bo pozwoliłyśmy sobie wyjść z auli ale jeżeli chodzi o to co dostawli wszyscy to była. makulatura.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość