Angina kluczem do całego zdrowia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Angina kluczem do całego zdrowia

Post autor: fornix »

Ostatnio gdy szukałem informacji na temat tonsillektomii natknąłem się na dosyć dziwny artykuł, który jak na moją wiedzę głosi dosyć kontrowersyjne teorie. Link do art:

Kod: Zaznacz cały

eioba.pl/a/1q75/angina-genetyczne-czyszczenie-dna
słyszeliście wgl o czymś takim czy to zwykłe herezje z punktu widzenia dzisiejszej medycyny?
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Angina kluczem do całego zdrowia????

Post autor: Tau »

Hmmm jeśli wierzyć Mikrobiologii wykładanej na UMB, czy też tej z podręczników to pierwszy raz słyszę, by bakteria mogła wkleić swoje DNA do Naszego - Do tej pory mogły to jedynie wirusy , jeszcze zrozumiem, że bakteria pobiera ze środowiska coś, ale że sama z siebie daje swoje DNA Naszym.cosik grubą fantastyką to szyte
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Angina kluczem do całego zdrowia????

Post autor: Jakusz »

Bzdury^2. Aż mi się nie chce cytować tych idiotyzmów, które w tym artykule się znajdują.
Paciorkowce hemolizujące nie są przyczyną anginy - one są wykorzystywane w procesie anginy. Przyczyna anginy tkwi głębiej i laboratoryjnie nie da się jej ustalić. Ponieważ genetycznego zakażenia gruźlicą, helicobacterem czy też innymi bakteriami, nie da się zbadać obecnymi metodami. Ono istnieje wyłącznie w formie zapisu genetycznego, często uszkodzonego i tylko aparat naszej komórki może je odczytać i odtworzyć
Nawet gdyby to co tam jest napisane było prawdą, to wystarczyłoby zrobić specyficznego PCRa na wyizolowanym DNA z komórek zakażonej tkanki. Z resztą H. pylori można sobie z kieszonki międzyzębowej wydłubać, wyizolować DNA i zrobić PCR. Jeśli dobrze pamiętam (kiepsko zapamiętuję liczby) ok. 30% populacji jest nim zakażonych, ale tylko kilka procent ma objawy. Robiliśmy to na ćwiczeniach i H. pylori jak najbardziej można zidentyfikować obecnymi metodami".
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Angina kluczem do całego zdrowia????

Post autor: Padre Morf »

Jeśli dobrze pamiętam (kiepsko zapamiętuję liczby) ok. 30% populacji jest nim zakażonych, ale tylko kilka procent ma objawy.

50% - w Polsce 84% dorosłych i 32% dzieci.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Angina kluczem do całego zdrowia????

Post autor: Jakusz »

Morfeusz jak zawsze czujny - dziękuję za poprawkę
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Angina kluczem do całego zdrowia????

Post autor: Padre Morf »

spox. Najbardziej mnie przeraża ten tłum w komentarzach teg artykułu traktujący te rewelacje jako prawdę objawioną.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości