(Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: _Gabi_ »

Hej,
wspominałeś w którymś z postów, że Twoi znajomi po biologii znaleźli i znajdują pracę w zawodzie. W tym roku zmierzam iść na biologię i miło się czyta takie posty - napawają optymizmem
Bo jednak większość opinii na temat przyszłej pracy po biologii jest negatywna (na tym forum i nie tylko tutaj).
Chciałabym się Ciebie spytać gdzie dokładniej pracują Twoi znajomi po biologii (lub ogólnie ludzie po biologii, o których słyszałeś), czym się zajmują?
Czekam na odpowiedź!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

biogabi pisze:Hej,
wspominałeś w którymś z postów, że Twoi znajomi po biologii znaleźli i znajdują pracę w zawodzie. W tym roku zmierzam iść na biologię i miło się czyta takie posty - napawają optymizmem
Bo jednak większość opinii na temat przyszłej pracy po biologii jest negatywna (na tym forum i nie tylko tutaj).
Chciałabym się Ciebie spytać gdzie dokładniej pracują Twoi znajomi po biologii (lub ogólnie ludzie po biologii, o których słyszałeś), czym się zajmują?
Czekam na odpowiedź!
Pozdrawiam
W banku genów, w sanepidzie,w firmach produkujących pasze dla zwierząt, jako przedstawiciele medyczni,część robi staże laboratoryjne w PANie, no i oczywiście jest trochę osób które są nauczycielami , pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt .
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: karteczka88 »

czyli da się pracowac dla chcącego nic trudnego
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: karteczka88 »

a mam pytanie żeby się załapac na taki staż w instytucjach takich np. jak PAN albo na uczelni to trzeba miec jakieś specjalne chody czy bez problemu.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: karteczka88 »

a z tą pracą to też chyba będzie gorzej z roku na rok bo jak wszyscy studenci biologii po skończonych studiach poznajdują już swoje miejsca to co wtedy jak za kolejny rok uczelnie wydadzą kolejnych biologów?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

karteczka88 pisze:czyli da się pracowac dla chcącego nic trudnego
Też tak uważam, po prostu trzeba być cierpliwym kolega zaczął od jakiś prac dorywczych, teraz jest laborantem w sanepidzie i sanepid zamierza w niego inwestować (chociażby przez wysłanie go na studia podyplomowe)
karteczka88 pisze:a mam pytanie żeby się załapac na taki staż w instytucjach takich np. jak PAN albo na uczelni to trzeba miec jakieś specjalne chody czy bez problemu.
Mogę powiedzieć tylko tyle że ja zrobiłem praktyki wakacyjne w Nutricii w Opolu, i staż w Zakładzie Onkologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, i na obie dostałem się z przysłowiowej ulicy", grunt to się nie wstydzić i pilnować swoich interesów
karteczka88 pisze:a z tą pracą to też chyba będzie gorzej z roku na rok bo jak wszyscy studenci biologii po skończonych studiach poznajdują już swoje miejsca to co wtedy jak za kolejny rok uczelnie wydadzą kolejnych biologów?
No nikt nie mówi że jest łatwo, ale zauważ że biologii uczą nie od wczoraj, a ludzie wciąż znajdują pracę, zawsze jest pewna rotacja pracowników, która sprawia że pojawiają się miejsca pracy trzeba być cierpliwym i wytrwałym
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: pyati »

karteczka88 pisze:a z tą pracą to też chyba będzie gorzej z roku na rok bo jak wszyscy studenci biologii po skończonych studiach poznajdują już swoje miejsca to co wtedy jak za kolejny rok uczelnie wydadzą kolejnych biologów?

Zauważ, że dużo ludzi po prostu biologii nie kończy. Albo ludzie rezygnują, albo wylatują na pierwszym roku. U mnie na początku było 100 osób, a teraz zostało 40, a po pierwszym roku zostanie może 30 osób. Wydaję mi się, że garstka osób skończy studia. Podejrzewam, że na innych uczelniach jest podobnie.
eMWu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lut 2011, o 17:15

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: eMWu »

Przeczytałam właśnie wiadomość na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego, że: Dwa wnioski dotyczące trzech kierunków studiów: biotechnologii, ochrony środowiska oraz unikatowego kierunku o nazwie inżynieria i gospodarka wodna uzyskały wysokie noty i finansowanie w łącznej kwocie 2 998 346,10 zł". I właśnie w związku z tym, że zastanawiam się nad wyborem ochrony środowiska jako przyszłego kierunku studiów chciałabym zapytać czy ktoś może orientuje się jak wygląda studiowanie na kierunku zamawianym oraz przede wszystkim czy można z tej wiadomości wywnioskować, że przykładowo ochrona środowiska będzie już od roku akademickiego 2011/12 tym kierunkiem dofinansowywanym (czy można już od października liczyć na kursy wyrównawcze z matematyki i fizyki, czy motywacyjne stypendia) ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: pyati »

Orientuje się ktoś czy do biochemii ( UMK ) lepszy jest Berg czy Harper? Słyszałam od starszych roczników, że lepszy Berg, ale chciałabym poznać jeszcze jakieś opinie ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości