fizyka w medycynie i biologii

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Ambryll
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:35

Re: fizyka w medycynie i biologii

Post autor: Ambryll »

Czyli podsumowując mogę prosić o podanie w punktach głównych działów fizyki niezbędnych na medycynie?
Awatar użytkownika
Arya_D
Posty: 39
Rejestracja: 22 lis 2010, o 18:57

Matura z fizyki...?

Post autor: Arya_D »

Hey

Od już dłuższego czasu zastanawiam się czy pisać maturę z fizyki. Nie jestem orłem z tego przedmiotu, a nauczyciel wychodzi z założenia, że wszystko potrafimy. chciałabym dostać się na medycynę, myślę o Warszawie, Gdańsku i może Poznaniu. Z tego co wiem do Gdańska, ani do Poznania nie jest potrzebna fizyka, ale do Warszawy już tak Dlatego nie wiem czy lepiej sobie odpuścić i skupić się tylko na biologii i chemii czy znaleźć jakiegoś korepetytora i spróbować.

Co myślicie
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Matura z fizyki...?

Post autor: Mati_P »

spróbuj. -)
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Matura z fizyki...?

Post autor: Gitarowa »

fizyka podstawowa jest prościutka:)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura z fizyki...?

Post autor: Collo »

Hmmm, jeżeli masz słabego nauczyciela fizyki, to nie wiem czy warto zdawać z niego maturę, skoro będziesz musiała wydawać kasę na korepetycję. Po za tym przez fizykę możesz zaniedbać biolę i chemię. Z drugiej strony możesz spróbować jak zobaczysz, że po kilku miesiącach nie będzie efektu to zrezygnujesz.
Awatar użytkownika
Arya_D
Posty: 39
Rejestracja: 22 lis 2010, o 18:57

Re: fizyka w medycynie i biologii

Post autor: Arya_D »

Hmm taa ciekawe co z tego wyjdzie

A ktoś z Was zdaje lub zdawał maturę z fizyki?
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: fizyka w medycynie i biologii

Post autor: Selene93 »

Jeśli fizyka jest Ci potrzebna tylko do Warszawy, a zastanawiasz się też nad innymi uczelniami, to przecież koniecznie zdawać jej nie musisz ( Ale jak powiedział Colloportus spróbować możesz, a nuż nie będzie tak źle z tymi przygotowaniami (

Ja będę zdawać fizykę podst. za rok. Przygotowuję się sama, na korki nie chodzę, jakoś żal mi wydawać kasę na coś, z czym z odrobiną wysiłku mogę poradzić sobie sama. Podręcznik może wytłumaczyć wszystko tak jak i nauczyciel, a z problematycznymi zadaniami zawsze można podejść do znajomego z mat-fizu
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: fizyka w medycynie i biologii

Post autor: york »

do wrocławia i szczecina również
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: fizyka w medycynie i biologii

Post autor: Selene93 »

mimi11 pisze:do wrocławia i szczecina również
Arya_D mówiła o Warszawie, Gdańsku i Poznaniu (: Muszę nauczyć się cytować starsze posty na które odpowiadam q:
majours
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2011, o 21:13

Fizyka na medycynie

Post autor: majours »

Czy osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z fizyką, są w stanie poradzić sobie na lekarskim, gdzie jednak ta fizyka (a dokładniej biofizyka) jest?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Fizyka na medycynie

Post autor: randomlogin »

To sie pewnie rozni zaleznie od uczelni, ale zakladam ze pytasz o CMUJ, a tutaj mozna bez problemu. Biofizyka sie z fizyka szkolna pokrywa minimalnie. I wbrew pozorom ta druga wcale nie jest potrzebna - serio, tego i tak niemal nikt poza prowadzacymi nie rozumie. Ot, wystarczy zalozyc ze to po prostu formulki do nauczenia, zreszta wzorow wcale tak duzo nie ma, trzeba je co najwyzej umiec przeksztalcic. Reszta to po prostu wiedza, co za roznica o czym sie uczysz, jest to tak samo do zrobienia, najwyzej mniej przyjemne. Na egzamin trzeba sie pouczyc materialow dostarczanych przez sam zaklad, do tego gielda, i mimo troche zrypanego systemu oceniania jak najbardziej do zrobienia. Serio, to jest jeden trwajacy pol roku przedmiot, sa wieksze problemy na tych studiach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość