Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
kasiamiko
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2010, o 22:31

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: kasiamiko »

pyati
od października zaczynam IBM na UTP wiec za jakis czas Ci napisze jak jest
mysmile
Posty: 21
Rejestracja: 28 lip 2009, o 18:55

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: mysmile »

raxa pisze:ja w tym roku zasilę grono studentów politechniki lubelskiej
ja też


a jaki kierunek polecilibyście jako drugi do inż. biomedycznej? informatyka, mechatronika, inżynieria materiałowa, biotechnologia? nie chcę zakładać oddzielnego tematu, nie ma po co raczej
OneTwoThree
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2010, o 18:05

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: OneTwoThree »

mysmile pisze: a jaki kierunek polecilibyście jako drugi do inż. biomedycznej? informatyka, mechatronika, inżynieria materiałowa, biotechnologia? nie chcę zakładać oddzielnego tematu, nie ma po co raczej
Wszystko zależy od zainteresowań. Jeśli myślisz np. o biomateriałach, to wtedy materiałowa, jeśli o elektronice medycznej, to EiT, jeśli o biomechanice, to automaty itd. Ale ogólnie polecałabym rozpocząć w innej kolejności, bo to ułatwia sprawę. W sensie najpierw przedmiot stricte techniczny, a potem biomed.
Mogę Ci napisać, z jakimi kierunkami ludzie z mojego roku łączyli IB.
Otóz: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka stosowana (sporo ludzi), biotechnologia, biologia, fizyka medyczna (to połączenie moim zdaniem nie ma sensu), zaawansowane materiały i nanotechnologia.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: zetsu »

Ja oprócz Inżynierii Biomedycznej (spec. Biomateriały) od przyszłego roku zamierzam studiować dodatkowo Biotechnologię. Z kolei moi znajomi jako drugi kierunek wzięli np. Informatykę, EiT, Biologię.

Podzielam twoje zdanie OneTwoThree co do studiowania jednocześnie Fizyki Medycznej i Inżynierii Biomedycznej. Te dwa kierunki dają praktycznie identyczne perspektywy co do przyszłej pracy więc męczenie z nimi na raz jest po prostu bezsensu.
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: tawaret »

Witam
Mam pytania do studentów PW i PL, w tym roku zdaję chemię z matematyką i chyba wybieram się na IB, ale zastanawiam się, czy dam radę.

-słyszałam, że informatyka jest na takim poziomie jak na samej informatyce, czy to prawda?
-fizyka to taka czysta fizyka czy jakieś mieszanki z biologią, chemią czy matematyką? Bo fizyki samej nie trawię, a chemię fizyczną uwielbiam
-pytanko ogólnostudenckie: jak wygląda Wasz dzień pod względem nauki? Po powrocie z zajęć łupiecie zadanka do późnego wieczora i jesteście no-lifeami jak studenci medycyny czy macie czas na własne życie? Chodzi mi o średnio zdolną, dosyć pracowitą osobę.
-czy jest dużo przedmiotów, których uczycie się sami nie wiecie po co? Tzw. zapychacze?
-czy musicie brać korepetycje/pytać się rodziców po politechnice aby zaliczać czy wykładowcy tłumaczą na tyle jasno, że można samemu się uczyć?

Zastanawiam się jeszcze nad bioinformatyką na UW.

Dziękuję z góry i życzę powodzenia w czasie sesji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości