Wybór kierunku studiów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
MisieQ
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 22:09

Wybór kierunku studiów

Post autor: MisieQ »

Mam problem problem z wyborem studiów. Wiem że jest już pełno wątków na ten temat ale mimo przeczytaniu większości z nich jakoś nadal mam wątpliwości. Bardzo proszę nie pisać o spamie itd.

A więc do rzeczy. Zastanawiam się nad dwoma kierunkami: Technologią chemiczną i Farmacją. Uwielbiam chemię i jestem z niej dobry. Mój ulubiony dział: chemia organiczna
Co lepiej wybrać, jak łatwo dostać prace i czy można liczyć na zarobki by wykarmić rodzinę? Widział bym siebie w pracy badawczej po chemii ale i w farmacji jest coś co lubię (głównie farmakologia i toksykologia). Wiele się ostatnio mówi o wyższości politechnik, ile w tym prawdy?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: godziasia »

moim zdaniem łatwiej znajdziesz pracę po farmacji, bo aptek teraz jak grzybów po deszczu. Wiąże się z tym problem taki, gdybyś chciał otwierać własną - ileż może być tych aptek? (w samej mojej małej wiosce są dwie plus jedna mała z ziołami). Z drugiej strony ludzie chorują coraz bardziej, co się wiąże z większym zużyciem leków, ale też różnych suplementów itp.
Co do technologii chemicznej, nie orientuję się aż tak bardzo, ale wydaje mi się, że raczej ciężko się załapać na pracę - niech mnie skoryguje ktoś bardziej oblatany w tej kwestii.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: MaOaM »

ja nie jestem bardziej oblatana ale wybieram się na technologię chemiczną bo jednak tytuł inżyniera dużo daje) a nie śmiejcie się ale nie idę na farmacje bo tam trzeba robić zielnikltlol2 a ja już to przezyłam w liceum i nie wspominam tego dobrze a poza tym jak czytałam jakie są przedmioty na technologii chemicznej to wydaje mi się to strasznie ciekawe. a jak mialabym wybrać farmację to jednak chyba nie po to bym miała zapracowywać się przez 5lat studiów żeby pozniej pracować w aptece. jak ktoś jest w miarę rozumny to da sobie radę w znalezieniu pracy bo to dużo zależy o tym jakim się jest człowiekiem a nie czy skończy się prestiżowy kierunek
MisieQ
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 22:09

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: MisieQ »

Z tym że inż dużo daje to się zgadzam ale raczej w przypadku inż budownictwa czy budowy maszyn ale czy chemika.?
Ja się obawiam że jeżeli już znajdę prace po tech. chemicznej będzie to praca biurowa albo doglądanie barometru w wielkiej fabryce kwasu siarkowego. Jak dla mnie mało kreatywne zajęcia.
Co do apteki to faktycznie też żadne super interesujące zajęcie (a przynajmniej mi się tak zdaje) ale po farmacji można też znaleźć inną prace niż apteka. Jak wy uważacie?
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: MaOaM »

wydaje mi się że jeżeli po farmacji mozna znaleźć inną pracę niż w aptece to po technologii chemicznej również, w różnego rodzaju labolatoriach chemicznych lub firmach związanych z przemysłem chemicznym itp a mi nie przeszkadza praca w biurze bo wydaje mi się że pracownik biurowy może nawet więcej zarobić niż laborant czy ktoś w tym rodzaju. no ale fakt faktem, że u nas w Polsce jest tak że ktoś przez 5lat uczy się przedmiotów czysto technicznych a potem pracuje w biurze
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: Collo »

Łatwiej znaleźć pracę po farmacji, jak nie znajdziesz zatrudnienia w jakiejś firmie farmaceutycznej to w aptece. A praca aptekarza nie polega tylko na sprzedawaniu leków, ale także na ich wytwarzaniu. Po technologii chemicznej może być ciężko, gdzieś czytałem, że jakiś koleś 0,5 roku szukał pracy w zawodzie i w końcu znalazł jakąś w zakładzie czy czymś tam, gdzie pracował z osobami po technikum chemicznym.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: MaOaM »

na pewno różne są opinie, ale ja czytałam np że pracodawcy sami dzwonią do katedry że mają wolne miejsce pracy dla osoby po technologii chemicznej] myślę, że jak zawsze prawda leży po środku i duzo też zależy jakim się jest czlowiekiem i jaki ma się charakter a nie tylko jakie studia się skończyło a dlaczego w firmach chemicznych czy kosmetycznych mieliby lepiej patrzeć na absolwentów farmacji niż na absolwentów technologii chemicznej?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wybór kierunku studiów

Post autor: lith »

Colloportus, jak wytwarzanie leków to w aptece się raczej nie wykażesz nie dość, że mało kto teraz coś takiego chce to i tak to specjalnie kreatywne chyba nie jest, bo masz wypisane jak krowie na rowie ile czego dodać. Jak już to w jakiejś firmie farmaceutycznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości