przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
semifreddo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2009, o 22:27

przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: semifreddo »

Witam wszystkich, mam nadzieje ze uda mi się trafić na kogoś kto potrafi mi pomóc
Czy jest gdzieś może jakaś lista przeciwskazań do podjęcia studiów medycznych? Konkretnie interesuje mnie przypadek toksoplazmozy ocznej wrodzonej. Z tego co słyszałam to AWF dyskryminuje takich sudentów Będę wdzieczna za pomoc, bo temat jest dla mnie bardzo ważny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: doktorka »

spiesze z odpowiedzia:

zalezy jaki jest stopien zaawansowania choroby tzn: toxoplasma gondii wywoluje proces zapalny i w zaleznosci od tego, jak szybko zaczal on byc leczony- rozne sa jego skutki. jezeli wystepuje przewlekle i dojdzie do bliznowacenia lub np zapalenie obejmie tarcze nerwu wzrokowego i dojdzie do ubytku widzenia, ktory po leczeniu moze zniknac, a moze pozostac na stale (wskutek bliznowacenia pozapalnego), to problem jest wiekszy.

wyglada to zatem tak, ze przeciwwskazaniem do podjecia studiow medycznym moglaby byc sytuacja, gdy proces zapalny wystepuje i w prawym i lewym oku i nie byl leczony (doszlo do trwalego ubytku widzenia), natomiast jesli pasozyt zostanie wygoniony w pore - to przeciwwskazan nie ma.

przeciwwskazania moga natomiast pojawic sie po studiach w czasie wyboru specjalizacji, jesli jest ubytek widzenia, to mozna sie nie zalapac na okulistyke np] no i pewnie pare innych specek.
semifreddo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2009, o 22:27

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: semifreddo »

Bardzo dziekuje za odpowiedz!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: doktorka »

nom z pozdrowieniem]
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: micky041 »

Hej, ja mam podobne pytanie. Jakie są w ogóle przeciwwskazania do podjęcia studiów? jest jakaś lista czy cos? Ja mam nadciśnienie tętnicze i nie wiem czy może to stanowić jakiś problem.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: doktorka »

nadcisnienie nie jest przeciwwskazaniem. jest jakas tam lista- w glowie lekarza medycyny pracy] do ktorego i tak bedziesz musial sie wybrac, zeby dostac zaswiadczenie do rekrutacji.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Korczaszko »

a czasem taka wizyta wygląda tak - idziesz do pielęgniarki która wypisuje zaświadczenie, płacisz ona idzie do lek med pracy, wraca po 5 minutach i okazuje się, że lekarz który nie widział cię na oczy wie, że nadajesz się na studia/do pracy

skoro masz taką chorobę i wątpliwości to może spytaj lekarza u którego się leczysz? moje zmartwienia związane z wetą wywaliłam przed swoim ortopedą i wiedziałam co czynić
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: a_niap »

No wlasnie, najlepiej pyta lekarza medycyny pracy. Bo on wypisujac zaswiadczenie o braku przeciwskazan czesto nie pyta sie o wszystkoa moze choruje pani na"a na . itp. Lepiej mu powiedziec prosto z mostu na co sie jest chorym.
Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Katija »

A czy alergia i atopia są przeciwwskazaniem do zostania lekarzem? Idąc dalej, do zostania chirurgiem? (Nie mam problemu z noszeniem lateksowych rękawiczek)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Padre Morf »

Nie są.
Alergia na lateks też nie jest żadnym p/wskazaniem.
mst

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: mst »

A jak ktoś mięknie na widok otwartego człowieka? Jest to przeciwskazanie?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: godziasia »

A jak ktoś mięknie na widok otwartego człowieka? Jest to przeciwskazanie?
raczej nie - do wszystkiego się jest człowiek w stanie przyzwyczaić
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Grzybu123 »

mst pisze:A jak ktoś mięknie na widok otwartego człowieka? Jest to przeciwskazanie?
Poza tym zwykły lekarz pracujący w POZ oraz specjalizacje jak dermatologia, okulistyka raczej nie zbyt często będzie to przeszkadzać.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości