Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: armistice »

Encyklopedia Kreacjonizmu ? I co tam bylo ? Zakladam, ze musialobyc o budowie oka cos bo kreacjonisci sie strasznie nim podniecaja dd No jakby ewolucjonisci rozsylali jakies ksiazki o ewolucji to musieliby wyslac duzej bardzo duzej grupie ludzi na tej ziemi.
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: ddvil »

No wysylali wysylali A nawet juz nie pamietam co tam bylo bo tylko chwile mialem to w rekach. Ale to chyba w ogole powiazane z ludzimi z bliskiego wschodu bylo a oni kase maja na takie rzeczy
Ale wydanie tej ksiazki robilo wrazenie. Tak powinna encyklopedia wygladac - od kreacjonistow promocji powinnismy sie uczyc.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: armistice »

O to chyba chodzi ze nikt z teorii ewolucji nie chce zrobic jakiejs zabawki marketingowej, ktora dociera do ludzi poprzez wyglad/darmowość Wydaje mi sie ze tak sie nie dzieje, poniewaz za teorią ewolucji nie stoi instytucja zwana kosciołem, ktora inwestowałaby w swoich wiernych poprzez takie chwyty. Ta teoria dociera do ludzi przez rozum i logiczne myslenie. Nikt by nie chcial w to inwestować skoro nie ma instytucji na ktora weolucjonisci mogliby potem dawac datki Z punktu widzenia ekonomicznego sie totalnie nie oplaca d
A jezeli chodzi punkt widzenia prawda/fałsz to mam niezly cytat: redaktor naczelny new scientist zapytany o to jaka ma filozofie ma bedac w new scientist odpowiedzial my philosophy is this: science is interesting and if you dont agree you can o kurczątko, off
na YT to jest : watch?v=-_2xGIwQfik
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: ddvil »

armistice pisze:O to chyba chodzi ze nikt z teorii ewolucji nie chce zrobic jakiejs zabawki marketingowej, ktora dociera do ludzi poprzez wyglad/darmowość Wydaje mi sie ze tak sie nie dzieje, poniewaz za teorią ewolucji nie stoi instytucja zwana kosciołem, ktora inwestowałaby w swoich wiernych poprzez takie chwyty. Ta teoria dociera do ludzi przez rozum i logiczne myslenie. Nikt by nie chcial w to inwestować skoro nie ma instytucji na ktora weolucjonisci mogliby potem dawac datki Z punktu widzenia ekonomicznego sie totalnie nie oplaca d
Tu sie nie zgadzam. Pora sobie wreszcie wybic z glowy ze nauka to jest cos ponad, i ze jestesmy jako naukowcy w ogole mega hiper duper i lepsi niz inni. To prowadzi do sytuacji ktora tylko mamy w polsce, obecnie. Status naukowca spadl dramatycznie. Jak masz trafic do ludzi skoro traktujesz ich z gory? To trzeba tlumaczyc, pokazywac, a nade wszystko trzeba sie nauczyc sprzedawac. I ekonomicznie to sie oplaca tylko ze zaprocentuje za 10 moze 20 lat. Ale nasz konsumpcjonizm osiegnal granice absurdu i jesli inwestycja nie zwraca sie w przeciagu 2 lat to wszyscy mowia ze to sie nie oplaca.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: armistice »

Żal. Co jakby ktos wydal spoko ksiazki o ewolucji (ktore i tak juz są) i wyslal za darmo to za 10 lat naukowcy by budowali muzea z dinozaurami itd i nagle tlumy mialyby sie zchodzic i rezerwowac miejsca na tour miesiac wczesniej ? Nikt nie zarobi na ewolucji, bo ludzie ktorzy ja pojmuja sa z reguły ludzmi o zdrowym rozsądku i na pewno nie beda traktowali tego jako jakis kult albo kolejna religia. W ewollucji nie ma tez sily politycznej bo np. jakby USA bylo krajem ewolucjonistów- nigdy by nie rozpoczeli wojny z irakiem, ktora jak wiadomo byla skutkiem wojny religijnej in god/jezus we trust". Ewolucja(prawda) jest dla silnych ludzi, ktorzy sobie radzą sami. Kreacjonizm(kłamstwo) dla słabych ludzi ktorzy nie maja pewnosci siebie i poprzez wyjatkowosc(kłamstwo) maja twardziej stapac po ziemi. A chyba wiadomo jakich ludzi jest wiecej.
Ja np. sie ciesze ze niektorzy ludzie nie pojmuja albo neguja ewolucje, bo mnie to bawi d W sumie to dobrze ze ci ludzie jeszcze w duzych liczbach istnieja bo przez wiele lat bede mial niezly ubaw d

EDIT: BA ! a ile jest ludzi ktorzy neguja wielki wybuch aż glowa mnie zabolała.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: armistice »

EDIT2: zreszta nawet do wytlumaczenia ewolucji (swiadectw ewolucji) np. w ksiazce r. dawkinsa najwspanialsze wiidowisko swiata trzeba znac chemie przynajmniej na poziomie rozszerzonym liceum i garstke fizyki i rowniez troche sie obczajac w geologii. A juz o biologii i genetyce nie powiem Wiec pomyśl sobie, ze Ci biedni ludzie maja czytać takie osiagniecia naukowe, ktore poprostu nie sa w zasiegu ich mozgu. Na dodatek ma to zmienic ich leniwie uksztaltowany (przez hipokrytow) poglad na zycie na ziemi. To nie jest cos tak paradoksalnie prostego jak tłumacza kreacjonisci - czlowiek jest za bardzo zlozony zeby powstal dzieki ewolucji , ewolucja to bardzo skomplikowana rzecz.
brainkiller44
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2011, o 14:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: brainkiller44 »

Moim zdaniem teoria ewolucji Darwina jest z gruntu nieprawdziwa w przypadku człowieka, z następującego powodu:

Podstawowym problemem ludzkiej psychiki jest czas wymuszający umysłową aktywność pomiędzy podstawowymi biologicznymi czynnościami. A konkretnie to, że człowiek musi ten czas czymś zapchać, aby się dobrze czuć. Problem ten jednak nie występuje u zwierząt, dlaczego? Gdyby teoria Darwina była prawdziwa, człowiek ewoluowałby równolegle w zakresie rozwoju umysłowego i zapewniania sobie dobrego samopoczucia w każdej chwili życia. Tak się jednak nie stało, co dowodzi, że albo ktoś próbował rozwój pewnego gatunku małpy nienaturalnie przyśpieszyć, albo po prostu ktoś próbował osiedlić się osobiście w zamierzchłej przeszłości na ziemi, z przymusu akceptując tutejsze warunki, wśród których największym problemem musiała być duża grawitacja, sprawiająca że czas płynął wolniej, niż umysł był do tego dostosowany.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Jakusz »

brainkiller44 - nick mówi wszystko.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Jane Doe »

.ale nie usprawiedliwia.

armistice, ciężko porównywać Wielki Wybuch do teorii Darwina.

Tak szczerze powiedziawszy dopiero w internecie zobaczyłam, że są ludzie, który uważają jednocześnie potrafią korzystać z internetu i wierzą, że jest inna opcja niż ewolucja, upierając się przy swoim. Wiedziałam oczywiście, że Kościół długi czas negował różne teorie, co za tym często idzie: jego wyznawcy również, ale nie przypuszczałam, że i przy tak rozsądnej, w zasadzie już dowiedzionej teorii, można się z nią nie zgadzać. To dla mnie zbyt oczywiste, traktuję to jako element umożliwiający złożenie wyśmienitej układanki.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: AnnaWP »

Niestety, są i tacy, którzy wierzą, że geocentryzm to prawda objawiona (to nie żart).

W zasadzie stanowisko kościoła katolickiego jest dość oczywiste - nie negują już teorii ewolucji. Oczywiście wiele osób pozostało w tyle nawet za hierarchami własnego kościoła w tej kwestii.
MPrawde
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2010, o 11:35

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: MPrawde »

armistice pisze:O czym tu wogole dyskutować z ślepym na wszystkie dowody kreacjonistą
"Strzeżcie się: może się znaleźć ktoś, kto was uprowadzi jako swój łup przez filozofię i puste zwodzenie według tradycji ludzkiej, (.) a nie według Chrystusa (Kol. 2:8).

Działalność prowadzoną przez sług Bożych apostoł Paweł przyrównał do duchowego boju.
Napisał:
Oręż naszego boju nie jest cielesny, ale za sprawą Boga ma moc obalania tego, co silnie obwarowane. Obalamy bowiem rozumowania i wszelką rzecz wyniosłą podnoszącą się przeciwko poznaniu Boga” (2 Kor. 10:4, 5).
Od jakich ‛silnie obwarowanych’ rzeczy uwolniło nas wykształcenie zapewniane przez Jehowę?
Między innymi od brzemienia fałszywych nauk, przesądów i ludzkich filozofii.
Pouczenia Boże pomagają porzucić złe postępowanie i pielęgnować cenne przymioty.
Zobacz jak:
(1 Koryntian 6:9-11) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
A przecież takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście umyci, ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga
".

Pozytywnie wpływają też na życie rodzinne. A ludziom niemającym nadziei ukazują cel, do którego warto dążyć. Czyż nie takiego właśnie kształcenia potrzebujemy w obecnych czasach?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: malgosi35 »

Następna osoba, która lepiej wie co Pan Bóg miał na myśli.

„Oręż naszego boju nie jest cielesny, ale za sprawą Boga ma moc obalania tego, co silnie obwarowane. Obalamy bowiem rozumowania i wszelką rzecz wyniosłą podnoszącą się przeciwko poznaniu Boga” (2 Kor. 10:4, 5).

A może Pan Bóg dał nam naukę by lepiej Go poznać i jego Dzieło.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Saint »

Jehowę?
Ze świadkami jehowy się nie dyskutuje. Szkoda słów, są jeszcze gorsi niż przeciętni katolicy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości