biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pisiamisia
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, o 12:34

Re: biologia 2011

Post autor: pisiamisia »

Neftyda, myślę że zaliczą spokojnie - wystarczy popatrzeć jak rysują w kluczach odpowiedzi, zwróciłam na to uwagę bo też miałam takie dylematy i jest okej. pH zresztą też od dupy strony bo od sześciu się zaczynało
Awatar użytkownika
Platapus
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2010, o 18:53

Re: biologia 2011

Post autor: Platapus »

A mnie najbardziej denerwuje fakt że z tymi jonami i siateczką gładką miałem akurat dobrze ale oczywiście zaćmiło mnie z tym testosteronem

W ogóle ta cała fotoperiodyczność to pierwszy raz słyszę

W pierwszym zaznaczyłem tłuszcze. jeden Bóg wie

A zadanko 5 hmmm też dałem w podpunkcie b że skrobia bla bla i na koniec że jest nierozpuszczalna w wodzie. A guzik prawda bo skrobia jest rozpuszczalna, tylko słabo więc ehhh no nic :D:D
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

Na pewno gładka, w podręcznikach Nowej Erze pisze jak byk że GŁADKA.
Co do tych płuc u ptaków i ssaków, to moim zdaniem nie chodziło o to jakie mięśnie się angażują, a o to, że u ssaków jest raz wdech raz wydech a u ptaków wymiana gazowa nastepuje w sposób ciągły.
Co do skrobii: ja dałem taki problem badawczy: czy skrobia jest związkiem osmotycznie czynnym?
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: biologia 2011

Post autor: monis1992 »

już mam dosyć tej matury i sama nie wiem które odpowiedzi są poprawne. nie wiem nawet czy 50% będę miała już mogę zapomnieć o weterynarii
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: biologia 2011

Post autor: kruko »

Filister pisze:Na pewno gładka, w podręcznikach Nowej Erze pisze jak byk że GŁADKA.
Co do tych płuc u ptaków i ssaków, to moim zdaniem nie chodziło o to jakie mięśnie się angażują, a o to, że u ssaków jest raz wdech raz wydech a u ptaków wymiana gazowa nastepuje w sposób ciągły.
Co do skrobii: ja dałem taki problem badawczy: czy skrobia jest związkiem osmotycznie czynnym?
W poleceniu chodziło o wentylacje, a nie wymiane gazową sam już nie wiem napisałem o mięśniach i ruchach skrzydeł
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

A z wykresem to ja mistrzu, rysuje wykres słupkowy, a tu nagle patrze, że trzeba było liniowy. Zostało mi mało miejsca więc trochę nadziubdziałem, ale mam nadzieję że egazminator się doczyta tego i przyzna punkty.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: biologia 2011

Post autor: karimata »

neftyda pisze:
neftyda pisze:jeszcze jedno, jak zrobiłam podziałkę wykresu od 40 na dole a nie od 0, to dadzą mi za wyskalowanie 0pkt, czy zaliczą? Bo moja babka z biologii miała dziwne opinie i nie wiem w końcu czy mogłam tak zrobic czy nie
ponawiam pytanie
Wydaje mi się, że niestety nie. Gdy była pani Jagiełło z OKE Krk w naszej szkole to mówiła że tak nie można. Ja zrobiłem tak że troche miejsca między zerem a 40 i przekresliłem to dwoma kreskami, podobno tak można oznaczać (identyczny zabieg zastosowano w tabelce w zadaniu 36 z rolnictwem )
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

kruko pisze:
Filister pisze:Na pewno gładka, w podręcznikach Nowej Erze pisze jak byk że GŁADKA.
Co do tych płuc u ptaków i ssaków, to moim zdaniem nie chodziło o to jakie mięśnie się angażują, a o to, że u ssaków jest raz wdech raz wydech a u ptaków wymiana gazowa nastepuje w sposób ciągły.
Co do skrobii: ja dałem taki problem badawczy: czy skrobia jest związkiem osmotycznie czynnym?
W poleceniu chodziło o wentylacje, a nie wymiane gazową sam już nie wiem napisałem o mięśniach i ruchach skrzydeł
No, o to mi chodzi, o wentylację, tylko pisałem szybko i użyłem skrótu myślowego.
nawet w treści zadania była mowa o pęcherzykach, kapilarach i workach. na pewno o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, o 14:39 przez Filister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: biologia 2011

Post autor: arapaima »

A tak w ogole to na tej maturze to nic z czlowieka nie bylo , a biologia decyduje o przyjeciu na studia medyczneD smiechu warte to troche ale coz:)
Awatar użytkownika
Platapus
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2010, o 18:53

Re: biologia 2011

Post autor: Platapus »

monis są ludzie którzy pisali 2 raz maturę ( w tej grupie jestem ja sam) a nawet 3. Nie przejmuj się. Jest źle, ale ktoś ma gorzej Chociaż mam nadzieję że dobije do tego progu 80%.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: biologia 2011

Post autor: karimata »

Filister pisze:Co do tych płuc u ptaków i ssaków, to moim zdaniem nie chodziło o to jakie mięśnie się angażują, a o to, że u ssaków jest raz wdech raz wydech a u ptaków wymiana gazowa nastepuje w sposób ciągły.
Napisałem to samo mniej więcej. Pytanie niesprecyzowane
guanina
Posty: 335
Rejestracja: 28 sie 2010, o 15:22

Re: biologia 2011

Post autor: guanina »

a jeśli się zrobiło ten wykres od pH=6 to można tak? bo za dużo by było odstępu
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

arapaima pisze:A tak w ogole to na tej maturze to nic z czlowieka nie bylo , a biologia decyduje o przyjeciu na studia medyczneD smiechu warte to troche ale coz:)
A ta idiotyczna śledziona to co.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości