biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
KubaJ
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2011, o 14:42

Re: biologia 2011

Post autor: KubaJ »

Myślę że niejeden czy niejedna z was zdziwi się jeszcze studiując medycynę, że nawet tu uczycie się ile warg ma glista, ile rzędów haków liczy rostellum Hymenolepis Nana i w której części ciała leżą jajniki u Schistosoma Haematobium.a przedmiot zwie się parazytologia lekarska. więc nie narzekajcie
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: biologia 2011

Post autor: Rebelek »

Ale ty nie masz człowieka tylko .Ty masz całe trzy lata na tej maturze. Wszystkiego nie moze byc. Rozumiem, ze na tej medycynie to bedziecie tylko anate kuć tak?
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: biologia 2011

Post autor: kruko »

Bezkręgowce najciekawszy przedmiot na pierwszym roku biologi (na UG ) więc nie narzekajcie bo to nic nie zmieni.
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: biologia 2011

Post autor: Rebelek »

A z owadami i pajeczakami trzeba bylo pojsc torem ilosci odnozy
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: biologia 2011

Post autor: arapaima »

Nie wszyscy idą ( chcą iść) na medycyne ale cześć chce i dla nich ta matura nie miała najwiekszego sensu. Dlatego uważam ze powinny być egzaminy wstepne jak ktos chce isc nie zootechnike niech pisze egzamin na danej uczelni ze zwierzat. Ale to nie istotne w sumie matura jest jaka jest , myśle ze nie byla taka zła w tym roku zobaczymy jak przyjda wyniki)
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: biologia 2011

Post autor: Icestorm »

KubaJ, akurat parazytologia była przyjemna
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: biologia 2011

Post autor: Kolave »

ja ogólnie rozumiem ten zamysł matury, żeby sprawdzać z roślin i zwierzaków, a nie człowieka. mianowicie jest to wiedza biologiczna podstawowa o którą nie będą się już martwić na studiach medycznych - bo wątpię, ze tam macie fizjologie roślin.

Ja się tylko pytań z czego oni w takim razie korzystają szykując matury, skoro pytania nie pokrywają sie z treścią podręczników?
Dziwi mnie też, że informacje podręczników z różnych wydawnictw nie pokrywają się tylko uzupełniają.
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: biologia 2011

Post autor: kruko »

arapaima pisze:Nie wszyscy idą ( chcą iść) na medycyne ale cześć chce i dla nich ta matura nie miała najwiekszego sensu. Dlatego uważam ze powinny być egzaminy wstepne jak ktos chce isc nie zootechnike niech pisze egzamin na danej uczelni ze zwierzat. Ale to nie istotne w sumie matura jest jaka jest , myśle ze nie byla taka zła w tym roku zobaczymy jak przyjda wyniki)
Jedno ale na egzaminach wstępnych na AM były rośliny i bezkręgowce nie tylko sam człowiek.
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: biologia 2011

Post autor: joko »

KubaJ pisze:poza tym na naukę o człowieku będzie czas na odp studiach
do nauki o robalach też są odpowiednie studia wiec argument z d:)
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

Przypominam, że matura jest z BIOLOGII, nie z medycyny.
Tak w ogóle, to moje przemyślenie jest takie, że matura nie była strasznie trudna, ale nie była też łatwa - i dobrze - bo matura nie powinna byc łatwa. I trochę dziwię się osobom, które mówią, że kompletnie zawaliły, że to, że tamto. ja nie licze na jakiś rewelacyjny wynik, bo generalnie trochę olałem naukę (chociaż to magazynowaniu jonów wapnia siateczce gładkiej wiem z mojego podręcznika, więc trochę dziwię się niektórym osobą, które mówią że to nie wiedza licealna), ale uważam że matura była bardzo dobra. I nie wiem czego co niektórzy oczekują. Na tej maturze były zadania i proste i trudne, i na widzę i na umiejętności. A z tego co widzę to dużo błędów to niedoczytanie, nie zwrócenie uwagi, albo też nieumiejętność odpowiadania na pytania maturalne (teraz doceniam pracę mojej profesor, która nam zaciekle wpajała do głów jak odpowiadać na maturze), błędne uzasadnienia i tym podobne. Sam myślę, że napiszę maturę zaledwie dość dobrze, ale nie rozumiem troche tego całego narzekania. Genetyka banalna, na szcęście obyło się bez jakichś szaleństw jeśli chodzi o chronę środowiska i inżynierię, niektóre zadania dotyczyły rzeczy w kółko wałkowanych (przynajmniej u mnie w szkole). Jak tu ktoś pisał że kuł cały rok i przystąpił trzeci raz do matury, i że zawalił, no to cóż ja mogę powiedzieć. Ale nie rozumiem tego trochę. Bez urazy wobec nikogo.
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: biologia 2011

Post autor: Rebelek »

Przestancie juz płakac bo to nic nie zmieni. Ja na przyklad zabieram sie teraz za fizyczkę. Takze pozdrawiam i good luck.
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: biologia 2011

Post autor: Kolave »

Filister to juz zależy od tego komu jak bardzo zależy
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: biologia 2011

Post autor: arapaima »

chyba moj post przypadek sie wykasował:D nieistotneD na egzaminach wstepnych tych starych byly rosliny ale anatomii znacznie wiecej. Przynajmniej tak mi sie wydaje , bo moge sie mylić. Z reszta kazdy ma prawo do wlasnego zdania.
Nikt na forum nie płacze Ja przynajemniej nie mam zamiaru bo pomimo kilku bledow mysle ze matura pod wzgledem trudnosci byla ok, rowniez biore sie za fizykeD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości