biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: Stabilo »

Czyli co Znów nastąpi skok progów:/ Jak myślicie
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: biologia 2011

Post autor: siulka »

Stabilo pisze:Czyli co Znów nastąpi skok progów:/ Jak myślicie
mi się wydaje, że skoczą progi do góry niestety, bo matura była dość łatwo, ale to może być tylko złuda.


mam nadzieję, że chemia będzie supertrudna
PuNiSheR
Posty: 117
Rejestracja: 20 maja 2010, o 11:17

Re: biologia 2011

Post autor: PuNiSheR »

siulka czego nie rozumiesz w moim poście?
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: biologia 2011

Post autor: siulka »

PuNiSheR pisze:siulka czego nie rozumiesz w moim poście?
znaczy - napisałeś na odwrót chloroplast - oddychanie a mitochondrium - fotosynteza?
bo mój mózg tego nie przyjmuje chyba do wiadomości masakra co ten stres z ludźmi robi. ja podobną głupotę zrobiłam w zeszłym roku na chemii
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: Stabilo »

mi się wydaje, że skoczą progi do góry niestety, bo matura była dość łatwo, ale to może być tylko złuda.
Mam tylko nadzieję, że to nie będzie skok rzędu 10-15pkt:D, ale rzeczywiście na uczelniach dwuprzedmiotowych może się próg podnieść. Ciekawe, jak będzie tam, gdzie wymagają fizyki PR.
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: biologia 2011

Post autor: siulka »

Stabilo pisze:
mi się wydaje, że skoczą progi do góry niestety, bo matura była dość łatwo, ale to może być tylko złuda.
Mam tylko nadzieję, że to nie będzie skok rzędu 10-15pkt:D, ale rzeczywiście na uczelniach dwuprzedmiotowych może się próg podnieść. Ciekawe, jak będzie tam, gdzie wymagają fizyki PR.
nie no błagam, nie odbieraj mi jeszcze nadziei. w zeszłym roku zabrakło mi 1 pkt na stomatologię
dudzin1992
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 18:26

Re: biologia 2011

Post autor: dudzin1992 »

Ja napisałem w doświadczeniu problem badawczy: Czy skrobia jest substancją osmotycznie czynną? ( dobrze to jest?)
A i jeszcze napisałem w inhibitorach że w kompetecyjnym łaczy sie z centrum aktywnym a w niekompetecyjnej nie
A w pingwinie dowaliłem że temp wody jest wyższa od powietrza i potrzebuje mniej pokarmu aby utrzymać odpowiednią temp ciała

Może się ktoś ustosunkować Wiem że głupoty ale nadzieja umiera ostatnia.
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: biologia 2011

Post autor: siulka »

dudzin1992 pisze:Ja napisałem w doświadczeniu problem badawczy: Czy skrobia jest substancją osmotycznie czynną? ( dobrze to jest?)
A i jeszcze napisałem w inhibitorach że w kompetecyjnym łaczy sie z centrum aktywnym a w niekompetecyjnej nie
A w pingwinie dowaliłem że temp wody jest wyższa od powietrza i potrzebuje mniej pokarmu aby utrzymać odpowiednią temp ciała

Może się ktoś ustosunkować Wiem że głupoty ale nadzieja umiera ostatnia.
pierwsze mam tak samo

drugie podobnie
kompetycyjne - inhibitor ma budowę podobną do substratu i zajmuje miejsce substratu w centrum aktywnym - substrat nie może zająć tego miejsca, enzym jest zablokowany
niekompetycyjne - inhibitor różni się budową od substratu, zajmuje w enzymie inne miejsce niż centrum aktywne i powoduje zmianę konformacji centrum aktywnego tak, że substrat do niego nie pasuje i nie może się z nim związać - enzym jest zablokowany

a trzecie hmm. całkiem ciekawie to wymyśliłeś i całkiem logicznie, ale nie mam pojęcia. ja napisałam 1. pingwiny szybciej poruszają się w wodzie niż na lądzie
2. na lądzie są bardziej narażone na ataki drapieżników, a nie mogą się ratować ucieczką, bo są zbyt powolne
ciekawa jestem czy to uznają
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: biologia 2011

Post autor: asqua92 »

siulka pisze:
Stabilo pisze:
mi się wydaje, że skoczą progi do góry niestety, bo matura była dość łatwo, ale to może być tylko złuda.
Mam tylko nadzieję, że to nie będzie skok rzędu 10-15pkt:D, ale rzeczywiście na uczelniach dwuprzedmiotowych może się próg podnieść. Ciekawe, jak będzie tam, gdzie wymagają fizyki PR.
nie no błagam, nie odbieraj mi jeszcze nadziei. w zeszłym roku zabrakło mi 1 pkt na stomatologię

Nieee c Jak będę o tym myśleć, to jak już pójdę na chemię z przeświadczeniem, że muszę ją napisać na około 95% to na pewno wszystko zepsuje x
sev
Posty: 30
Rejestracja: 10 maja 2011, o 17:20

Re: biologia 2011

Post autor: sev »

A w tym z PCR jak dałam 1 argument,że: w celu określanie pokrewieństwa, odszukiwanie krewnych po wojnie. Myślicie ,że uznają?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, o 18:23 przez sev, łącznie zmieniany 1 raz.
PuNiSheR
Posty: 117
Rejestracja: 20 maja 2010, o 11:17

Re: biologia 2011

Post autor: PuNiSheR »

Chodziło mi o to miejsce zapisu tego, czyli zamiast w A chloroplasty - oddychanie napisałem to w B. to słońce. to nie słońce. to WSTYD
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: Stabilo »

Nie no, ja właśnie mówię, że takiego skoku ma nie być:D. Wg ta matura była ciut łatwiejsza od poprzedniej, ale na pewno trudniejsza niż w 2009 roku:). A Wy jak oceniacie I składacie na dwu-, czy na trzyprzedmiotowe uczelnie
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

A co z karasiami?
Ja napisałem że mniejsza temperatura powoduje spadek tempa metabolizmu u karasi, a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na pokarm.
Ok?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości