biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
neftyda
Posty: 39
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:08

Re: biologia 2011

Post autor: neftyda »

ja na dwu, w zeszłym roku chcieli 170 w pierwszej rekrutacji. Biorąc pod uwagę 80% z bio, no to muszę na 90% pierdzielnąć chemiję.
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: biologia 2011

Post autor: asqua92 »

Oby nie było zresztą, jak rozmawiam z ludźmi ze szkoły, to nie są zbyt zadowoleni a dużo z nich się na medycynę wybiera, więc może takich skoków drastycznych nie będzie Na dwuprzedmiotowe
sev
Posty: 30
Rejestracja: 10 maja 2011, o 17:20

Re: biologia 2011

Post autor: sev »

a co z tym pytaniem 32? bo są problemy z tą gęstościa powietrza, to mają być tk. wzmacniające czy powierzchnia liścia
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: biologia 2011

Post autor: BioDan »

Co powiecie o takiej odpowiedzi do zadania drugiego z biologii R:
W erytrocytach nie zachodzi oddychanie tlenowe, gdyż hemoglobina, zawarta w tych komórkach, nietrwale wiąże tlen, którego część musiałaby być zużyta na oddychanie tlenowe.
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: biologia 2011

Post autor: corelips »

PuNiSheR pisze:Chodziło mi o to miejsce zapisu tego, czyli zamiast w A chloroplasty - oddychanie napisałem to w B. to słońce. to nie słońce. to WSTYD
Ratujcie. Wiecie jak się a tutaj wykazałam?
Otóż wg mnie schemat najpierw przedstawiał proces-faza jasna fotosyntezy, miejsce-tylakoidy gran. następnie proces-faza ciemna fotosynt, miejsce-stroma chloroplastu
stres, głupota, porażka = strata dwóch punktów
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

Nie rozumiem co ma do gęstości powietrza tkanka okrywająca ale dobra. Mniejsza gestość powietrza = większe narażenie rośliny na np. wiatr, jak dla mnie tkanki wzmacniające.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: biologia 2011

Post autor: vuze »

Matura owszem łatwa, ale to co łatwe bywa podchwytliwe. Jestem zła na siebie bo w 3 zadaniach miałam dobrze, a poprawiłam i mam źle. Tyle razy sobie powtarzam, żeby nie poprawiać i ciągle robie ten sam błąd. rarr
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: biologia 2011

Post autor: siulka »

Filister pisze:A co z karasiami?
Ja napisałem że mniejsza temperatura powoduje spadek tempa metabolizmu u karasi, a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na pokarm.
Ok?
też tak mam
sev pisze:a co z tym pytaniem 32? bo są problemy z tą gęstościa powietrza, to mają być tk. wzmacniające czy powierzchnia liścia
ja dałam wzmacniające, a dumałam nad tym chyba z 5 minut

składam na dwu- i trzyprzedmiotowe uczelnie
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: biologia 2011

Post autor: Gitarowa »

też poprzeprawiałam z dobrego na złe. I to w ostatniej chwili.
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

BioDan pisze:Co powiecie o takiej odpowiedzi do zadania drugiego z biologii R:
W erytrocytach nie zachodzi oddychanie tlenowe, gdyż hemoglobina, zawarta w tych komórkach, nietrwale wiąże tlen, którego część musiałaby być zużyta na oddychanie tlenowe.
Ja napisałem:
- nie oddycha tlenowo dla oszczędności tlenu który transportuje
- redukcja ilości organelli w tym mitochondriów, nie ma mitochondriów= to nie ma oddychania tlenowego.
Bo o ile dobrze pamiętam trzeba się było odnieśc i do funkcji i do budowy.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: biologia 2011

Post autor: vuze »

corelips pisze:
PuNiSheR pisze:Chodziło mi o to miejsce zapisu tego, czyli zamiast w A chloroplasty - oddychanie napisałem to w B. to słońce. to nie słońce. to WSTYD
Ratujcie. Wiecie jak się a tutaj wykazałam?
Otóż wg mnie schemat najpierw przedstawiał proces-faza jasna fotosyntezy, miejsce-tylakoidy gran. następnie proces-faza ciemna fotosynt, miejsce-stroma chloroplastu
stres, głupota, porażka = strata dwóch punktów
haha uwierz mi, że przez to wszystko dostałam tzw. małpiego rozumu i napisałam to samo,co Ty P
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: biologia 2011

Post autor: Stalowy »

Stabilo pisze:):
Nie skoczy, nie martwcie się

Poziom trudności tej matury był porównywalny z zeszłoroczną. Jeżeli podobnie będzie z chemią, to progi zlecą 1-2, ponieważ nie będzie już rzeszy ludzi z zaje*iście zdaną maturą z 2009.

Faktura matury podobna jest do tej sprzed roku - jeżeli ktoś umiał dobrze, to dostanie 80. Jeżeli ktoś dobrze nie umiał, to dostanie mniej Każdy wynik powyżej 80 będzie imponujący

Teraz idźcie łochlać biologię i spiąć poślady przed chemią, bo tam jest mniej niepewności i zawsze na chemii można podbić wynik. Czytajcie wszystko 5 razy i nie spieszcie się

Tako rzecze pierdoła Stalowy i pierdółka Iskra
dudzin1992 pisze: A w pingwinie dowaliłem że temp wody jest wyższa od powietrza i potrzebuje mniej pokarmu aby utrzymać odpowiednią temp ciała

Może się ktoś ustosunkować Wiem że głupoty ale nadzieja umiera ostatnia.
Tutaj Twoją odpowiedź niestety chyba dyskfalifikuje ostatnie zdanie tamtego zadania - (.) chociaż koszt energetyczny podróży morskiej ekslusive (*****) jest większy
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: biologia 2011

Post autor: paulina_47 »

zad 17. miałam dobrze, a potem zaczęłam. myśleć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości