biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: biologia 2011

Post autor: Idan »

ok, spoko, tylko co powiemy?
jesteśmy tacy mądrzy, że jakaś tam matura nie sprawdzi naszej wiedzy? może się zgodzą
ja śpię po 12h dziennie jak mam wolne nie wiem czy byłbym w stanie się przestawić, no ale dla chcącego
Śląsk ogólnie to województwo przemysłowe, nie mające wielu rozrywek . Miastem studenckim (jedynym) są Gliwice
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: biologia 2011

Post autor: Idan »

wg mnie z oddychaniem.
z ptakami na bank chodziło że przez ich płuca zarówno podczas wdechu jak i wydechu przechodzi świeże powietrze
a z człowiekiem nie mam pojęcia : O
Milea
Posty: 10
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: biologia 2011

Post autor: Milea »

Idan pisze: fajnie by było wyrwać się z mojego nudnego miasta i brzydkiego śląska
To nudne miasto to jakie? )
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: biologia 2011

Post autor: Idan »

Tarnowskie Góry
nie przeczę, że są przepiękne na tle innych miast i naprawdę je lubię, ale rozrywek za wiele nie ma niestety. nawet kina własnego nie mamy tylko do Zabrza trzeba jeździć no i mamy AquaPark, co jeszcze nas jakoś broni : D.
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: biologia 2011

Post autor: asqua92 »

Ja pisałam, że mają płuca o charakterze przepływowym i zarówno podczas wdechu i wydechu przepływa przez nie świeże powietrze. Dodatkowo napisałam, że wentylację zapewniają ruchy skrzydeł podczas lotu a podczas spoczynku ruchy mięśni międzyżebrowych. A u ssaków to napisałam, że wentylację zapewniają ruchy mięśni międzyżebrowych i przepona. Chyba dobrze, nie wiem

Moje miasto to ani studenckie, ani nie wiem co ^^ tak dziura chyba xd Powiedzmy tak, bo matura to naprawdę nie sprawdza naszej wiedzy i ja się czuję mądrzejsza niż ta matura
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: biologia 2011

Post autor: veg999 »

W sumie z niewiedzy zrobiłem tylko 2 błędy. Kilka innych to już tylko i wyłącznie ze stresu Pierwszej ławki nie wylosowałem. Pech że w mojej szkole szło alfabetem, a że mam nazwisko na jedną z pierwszych liter, to akurat otworzyłem liste zdających z biologii i pierwsza ławka była moja Mam nadzieję, że na fizyce tak nie będzie, chociaż ją jak poknocę to wielkiej tragedii nie będzie. Na chemii po prostu nie mogę zawalić, nawet mając pierwszą ławkę

A co do ściągania to powiem że nie warto od kogoś. Rok temu pisząc biologię ściągałem od koleżanki. Z przyczyn losowych nie miałem przerobionego całego materiału. A tak się składało, że koleżanka wybierała się na weterynarię i było zadanko ze ślimakiem, więc pomyslałem że na pewno ma dobrze i sobie spisałem. Później sie okazało że miała źle. Gdybym robil je sam, zrobiłbym dobrze, więc jak już spisujecie to zastanówcie się czy naprawdę można polegać na wiedzy tamtej osoby.
Milea
Posty: 10
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: biologia 2011

Post autor: Milea »

Zawsze można się przejechać rozerwać się z Zabrza do Gliwic na rynek P gdzie faktycznie studentów z polibudy i rozrywek nie brakuje , choć i tak przypuszczam, że poza Śląskiem jest zdecydowanie ciekawiej
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: biologia 2011

Post autor: amrodo »

hej, sledze od wczoraj Wasze problemy to i napisze o moim W zadaniu z enzymami zamiast pisac o inhibicji kompetycyjnej i niekompetycyjnej to uzywalem okreslen kompetencyjna i niekompetencyjna":P(np inhibitor kompetencyjny przyłącza się do centrum aktywnego) To juz moja druga matura z biologii a dopiero wczoraj po maturze siostra uswiadomila mnie ze inhibicja nie jest kompetencyjna tylko kompetycyjna. Tyle lat żylem w błednym przekonaniu. Co sadzicie na temat oceny mojej odpowiedzi?
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: biologia 2011

Post autor: asqua92 »

No ja nie spisywałam, ale chodzi mi o sam fakt, że człowiek stara się być uczciwy, a reszta sobie odpisze i się dostanie, bo odpisywała od najlepszego biologa w klasie. No ale, w przyrodzie panuje równowaga i kiedyś się to na nich zemści czy co ^^ nie życząc źle nikomu oczywiście!

U nas losowanko, jakby szło za alfabetem to bym pewnie na końcu siedziała i bym sobie bez stresu pisała ^^
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: biologia 2011

Post autor: Idan »

amrodo pisze:hej, sledze od wczoraj Wasze problemy to i napisze o moim W zadaniu z enzymami zamiast pisac o inhibicji kompetycyjnej i niekompetycyjnej to uzywalem okreslen kompetencyjna i niekompetencyjna":P(np inhibitor kompetencyjny przyłącza się do centrum aktywnego) To juz moja druga matura z biologii a dopiero wczoraj po maturze siostra uswiadomila mnie ze inhibicja nie jest kompetencyjna tylko kompetycyjna. Tyle lat żylem w błednym przekonaniu. Co sadzicie na temat oceny mojej odpowiedzi?
LOL, myślałem identycznie całe moje życie. |
ale na szczęście nie użyłem tego słowa.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: biologia 2011

Post autor: Idan »

ja pisałem prawie przed komisją ,która czytała książki/gapiła się w sufit
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: biologia 2011

Post autor: veg999 »

Ja nie wiem czemu u mnie w ex szkole szło alfabetem W ogóle bez sensu że maturę się poprawia w starej szkole, bo podchodzą nauczyciele i tak się pytają a co robiłeś przez rok?", masakra Jakby nie byli w stanie pojąć że może ktoś ma jakiś cel, który sobie wyznaczył i że nie zadowoli się samą w sobie maturą i byle jakimi studiami, tak tylko dla postudiowania sobie A było tak fajnie jak były egzaminy wstępne na studia.
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: biologia 2011

Post autor: amrodo »

Idan pisze:
LOL, myślałem identycznie całe moje życie. |
ale na szczęście nie użyłem tego słowa.
Wszycy wymagaja od nas coraz to wyzszych kompetencji to juz nam tak w glowie sie zakodowalo i pozniej glupoty piszemy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości