biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: biologia 2011

Post autor: lith »

Obniża się żeby zwalczyć, czy to efekt uboczny przy okazji zwalczania?
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: biologia 2011

Post autor: ruda_slask »

no w sumie przy okazji.
ale jednak się obniża.

a żeby było zabawniej to przy szczepionce przeciwnotoworowej wprost nei pisałam o zgodności tkankowej, raczej o różnych mutacjach u chorych. Czyli, że szczepionka zrobiona z komórek jednego chorego, nie będzie działać na drugiego. /
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: biologia 2011

Post autor: lith »

jak dla mnie może przejść prędzej zgodzę się z Twoja szczepionką, niż z naświetlaniem
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, o 12:31 przez lith, łącznie zmieniany 1 raz.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: biologia 2011

Post autor: AnnaWP »

lith pisze:AnnaW_UO, z tego co gdzieś czytałem jakieś fragmenty to poruszała więcej kwestii niż równoczesne studiowanie. ale nie wczytywałem się, bo mnie to nie dotyczy. Ale z tego co czytałem to właśnie nie będzie można sobie tak skakać za friko w nieskończoność po kierunkach.
Tak, określała np. maksymalny wiek, w którym można studiować bezpłatnie, ale też się w to bliżej nie wczytałam. Większość tego, co wiem, wiem z mojego miejsca pracy.
I pewnie mnie zjecie, ale powiem szczerze, że lepiej studiować jeden kierunek porządniej, niż dwa, z których nic nie zostaje w głowach. Większość naszych studentów nie radzi sobie z podstawowymi zagadnieniami, a studiują w większości dwa kierunki równolegle.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: biologia 2011

Post autor: hotdog1990 »

AnnaW_UO pisze:
joko pisze:
Stalowy pisze: weszła ustawa, która zabrania takiego rozwiązania. W tym sensie, że gdybyś po roku np. na farmacji chciał iść na lekarski, to ostatni rok (6) będzie płatny, co jest sprawą nietanią i nie każdego na to stać
Chyba zartujesz? skąd Ty masz takie informacje?
ja rzucialm jeden kierunek dla farmacji i liczę, że farmację rzucę dla lekarskiego.
Pierwsze slysze o czyms takim ze niby ostatni rok miałby być platny i osobiscie uwazam, że studiowanie pokrewnego kierunku duzo daje, wiele rzeczy które w lo było dla mnie sztywnym schematem stało się jasne i banalne na studiach, przez co łatwiej było mi się uczyć do matury:)
p.s. Zabiles mnie mam nadzieję, że to co mówisz nie jest prawdą. Mysle ze byłoby o tym głosniej jak np o ustawie o płatnym drugim kierunku.
Ustawa o drugim kierunku płatnym mówi chyba, że studiując drugi kierunek równocześnie, należy za niego płacić, a niekoniecznie, że po zmianie należy płacić. Przenosząc się można pożonglować przedmiotami tak, aby nie tracić roku.


Ustawa wchodzi w zycie od 1 pazdziernika tego roku i dotyczy zarowno jednoczesnego studiowania 2 kierunkow lub wiekszej liczy oraz sytuacji gdy ukonczysz jeden kierunek(w sensie masz licencjat albo magisterke) to wtedy kolejny kierunek jest platny.

Jesli w tym roku dostaniecie sie na medycyne a juz cos studiujecie to musicie poprostu rzucic obecne studia do dnia wejscia w zycie ustawy(rzucic w sensie ze nie bierzecie dziekanki itp, tylko zabieracie wszystkie papiery i poprostu rezgnujecie ze studiow). I w takim przypadku od dnia 1 pazdirzenika jestescie studentami 1 kierunku i wszystko jest w porzadku:) Wiem bo tez jestem w takiej sytuacji ze bede rzucal studia prawdopodobnie dla medycyny:)
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: biologia 2011

Post autor: ruda_slask »

lith pisze:jak dla mnie może przejść prędzej zgodzę się z Twoja szczepionką, niż z naświetlaniem

czarno widzę moje studia, oj czarno.
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: biologia 2011

Post autor: amrodo »


Jesli w tym roku dostaniecie sie na medycyne a juz cos studiujecie to musicie poprostu rzucic obecne studia do dnia wejscia w zycie ustawy(rzucic w sensie ze nie bierzecie dziekanki itp, tylko zabieracie wszystkie papiery i poprostu rezgnujecie ze studiow). I w takim przypadku od dnia 1 pazdirzenika jestescie studentami 1 kierunku i wszystko jest w porzadku:) Wiem bo tez jestem w takiej sytuacji ze bede rzucal studia prawdopodobnie dla medycyny:)
Mi jednak wydaje sie ze jesli ktos juz studiuje jakis kierunek i w tym roku dostanie sie na drugi to moze oba skonczyc za darmo. Przeciez jesli juz ktos sie dostal przed wejsciem ustawy w zycie to nie powinna go ona dotyczyc.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: biologia 2011

Post autor: Gitarowa »

amrodo pisze: Mi jednak wydaje sie ze jesli ktos juz studiuje jakis kierunek i w tym roku dostanie sie na drugi to moze oba skonczyc za darmo. Przeciez jesli juz ktos sie dostal przed wejsciem ustawy w zycie to nie powinna go ona dotyczyc.
dokładnie. Prawo nie działa wstecz.

A co z tym maksymalnym wiekiem bezpłatnego studiowania? Bo pierwsze słyszę o tym. Jaki to ma być wiek? I to dotyczy wieku w którym rozpoczyna się studia czy w którym się kończy?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: biologia 2011

Post autor: lith »

No w tym roku chyba można. ale niektórzy tu chyba myśleli, żeby w tym roku brać pierwszy, a za rok drugi. to już się chyba łapie w ustawę, nie?
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: biologia 2011

Post autor: asqua92 »

Czyli jeśli dobrze rozumiem Wasze wywody, nie dostanę się teraz, to czekać rok i dopiero potem startować? Hmm, kochamy Rząd i jego ustawy 3
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: Stabilo »

kochamy Rząd i jego ustawy 3

Brak słów.
Awatar użytkownika
magda16318
Posty: 95
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:46

Re: biologia 2011

Post autor: magda16318 »

Czy jeśli z biologii napisałam maturę na 77% - 84% i napiszę chemię na 88%-92% ( z chemii jestem db w przeciwieństwie do biologii ) to czy mam jakiekolwiek szanse dostać się na medycynę lub stomatologię ?
Marzylam o tych kierunkach uczylam się te 3 lata i nie chcę iść na kierunek, gdzie dostałabym się równie db gdybym miala te 50% (
Wiem , ze się wam wyzalam przepraszam za to ale nie ma h zebym nie myślala o tej biologii z tym czynnikiem napisałam ze to konkurencja i tak się zastanawiam czy to db Tak samo z tym 5 porażka jestem na siebie taka zła Pozdrawiam Magda
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: biologia 2011

Post autor: Stabilo »

magda16318, gdybyś miała takie wyniki, to spokojnie się dostaniesz na lek/stomę:), ale niestety CKE jest nieobliczalna:D i klucze potrafią baardzo zaskoczyć:/.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości