Rybik cukrowy

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
mamoooth
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 07:22

Rybik cukrowy

Post autor: mamoooth »

Witam serdecznie,

wprowadziłam się ostatnio do mieszkania. Niestety nie swojego, lecz wynajmowanego. Osiedle jest w miarę nowe. Bloki nie mają więcej niz 6 lat.

Pewnego wieczoru wchodząc do sypialni (jeszcze nie zrobionej - pusty pokój)zauważyłam robalka. Nie wiem czym był, dlatego bardzo proszę o pomoc. Bo ostatnio zauważyłam dwa w łazience. A wczoraj w dużym pokoju i pokaźne stadko zostało unicestwione w niedoszłej sypialni.

Nie wyglądają przyjemnie, maja coś na rodzaj pancerzyka. Są w kształcie wydłużonej kropki - chude Nie miały (jak do tej pory) więcej niż 5-6mm. Grasują tylko pod osłoną nocy, a jak człowiek zapali światło to udają, że ich nie ma i zamieraja w bezruchu. A wtedy mogę je depnąć Jak się na nie dmuchnie to skręcają się jak chomik w czasie snu.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy da się je wyprosić z mieszkania

A co do zdjęcia to starałam się zrobić jak najlepsze
Pozdrawiam serdecznie,
Magda
Detektyw Monk

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Detektyw Monk »

A , nie rybik?
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Remek »

Wygląda na rybika cukrowego
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Dali »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Rybik_cukrowy
Niegroźny komensal, moim zdaniem nie ma sensu z nim walczyć bo i tak wróci. Trzeba pokochać
mamoooth
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 07:22

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: mamoooth »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Jednak spróbuję z nimi zawalczyć, bo boje się że ich wesoła rodzinka przejmie nie tylko sypialnie, ale resztę mieszkania a tego byłoby już zbyt wiele.

oprócz domowych sposobów - wysmarowanie kawałka tektury miodem, znacie jakies inne metody walki z nimi lub spray albo inny środek (taki sprawdzony, godny polecenia)

Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Dali »

Są różnego rodzaju kostki, pułapki na tego typu owady. Znam też domową metodę, na cukier bodajże.
Najlepszą metodą jest utrzymanie bardzo dużej czystości w łazience, one lubują się w wilgotnych, ciemnych miejscach gdzie mają dostęp do np. celulozy i innych polisacharydów. Zwalczanie ich chemią z reguły nie wystarczy na długo. Ja je pokochałem i już mi nie przeszkadzają
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Lektom »

mamoooth pisze:Witam serdecznie,


A co do zdjęcia to starałam się zrobić jak najlepsze
Pozdrawiam serdecznie,
Magda
Na tym zdjęciu on wydaje się olbrzymi. Ale wygląda jak rybik. Było dużo tematów na jego temat.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Stalowy »

Ładna jak kolorowa łatka
Siateczka śródplazmatyczna gładka! P
Ohaminus
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:27

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Ohaminus »

Dali pisze: Ja je pokochałem i już mi nie przeszkadzają
Fuuj.
To to jest w ogóle możliwe?!
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Stalowy »

^
^
^

(Zły temat, przepraszam )

Sam mam takich rezydentów w mieszkaniu, trzymają się jednak łazienki i są całkiem nieszkodliwe, chociaż mają u mnie raj na ziemi (wanna jest nie zabudowana i jest pod nią zawsze sporo wilgoci), to od pół roku ich populacja jest cały czas na stałym poziomie - nie mają zapędów do podbojów ^^
ногомас

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: ногомас »

Rybiki są spoko, żeby się ich pozbyć należy

a) znaleźć je wszystkie - zabić
b) znaleźć miejsce, w którym się rozmnażają/bytują (niekoniecznie wilgotne, ale ciepłe) czasem może to być np stara puszka od herbaty, - zabić
operację a) powtarzać
zachowywać czystość

W ostateczności środki chemiczne. Miałem kiedyś ich dużo ale się wyprowadziły, chyba nie zniosły nieładu panującego w moim pokoju :] Poza tym są miłe i nieszkodliwe
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Stalowy »

Zauważyłem, że u mnie przypuszczalnie rezydują w miejscach pod tapetą, w szparach w ścianie, każdej szczelince.
Detektyw Monk

Re: Co to za stworek??? Bardzo proszę o pomoc! :)

Post autor: Detektyw Monk »

U mnie biegają po stole w kuchni, lubią cukier
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości