Angielski ustny podstawowy

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Angielski ustny podstawowy

Post autor: reisha »

Witam wszystkich,
jako że za jakieś 3h wychodzę na egzamin ustny z angielskiego (podstawowy) mam parę ważnych pytań:

Czy tą kartkę z zestawem, którą sobie losujemy na początku - gdzie jest wszystko napisane jakie informacje mamy zawrzeć w swojej wypowiedzi mogę mieć cały czas przy sobie? Bo przecież nie zapamiętam tego wszystkiego co tam trzeba powiedzieć do poszczególnych scenek -)

I jeszcze może takie głupie pytanie, ale jak wchodzę na salę to muszę się przedstawić też po angielsku i ogólnie jeśli chcę coś powiedzieć poza egzaminem, czyli np od której scenki chcę zacząć (bo podobno można sobie wybrać kolejność) - rozumiem, że wszystko muszę mówić w jęz. angielskim?

Jeśli powielam temat, to przepraszam ale to dosyć ważne
Ohaminus
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:27

Re: Angielski ustny podstawowy

Post autor: Ohaminus »

Tak, kartkę z obrazkiem i ze scenkami masz ciągle przed sobą i ciągle możesz do niej zerkać

Co do drugiego pytania: u mnie wszystko odbywało się po angielsku, ale komisja sterowała rozmową. Tzn, zaczęli od dzień dobry (więc wiedziałam, że trzeba odpowiedzieć in inglisz), później kazali mi wybrać zestaw, podać im nr, powiedzieli, że mam 5 minut na przygotowanie, a potem miałam dać znać, że jestem gotowa. I spytali jeszcze czy zaczynamy od obrazka czy od scenek. To wszystko po angielsku, ale jak widzisz, Twoja rola ogranicza się do odpowiedzi na ich pytania, więc słuchaj, co do Ciebie mówią i będzie dobrze.
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: Angielski ustny podstawowy

Post autor: reisha »

Ohaminus pisze:Tak, kartkę z obrazkiem i ze scenkami masz ciągle przed sobą i ciągle możesz do niej zerkać

Co do drugiego pytania: u mnie wszystko odbywało się po angielsku, ale komisja sterowała rozmową. Tzn, zaczęli od dzień dobry (więc wiedziałam, że trzeba odpowiedzieć in inglisz), później kazali mi wybrać zestaw, podać im nr, powiedzieli, że mam 5 minut na przygotowanie, a potem miałam dać znać, że jestem gotowa. I spytali jeszcze czy zaczynamy od obrazka czy od scenek. To wszystko po angielsku, ale jak widzisz, Twoja rola ogranicza się do odpowiedzi na ich pytania, więc słuchaj, co do Ciebie mówią i będzie dobrze.
dzięki!
stres już jest, ale mam nadzieję, że jakoś dam radę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości