Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: asqua92 »

Mnie też by to ucieszyło sama już teraz nie wiem, ale obyś miał rację i Twoja korepetytorka
Awatar użytkownika
kocizna
Posty: 74
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 18:00

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: kocizna »

mnie by zdecydowanie ucieszyło że jest to elektrofilowy, a w zad z rozpuszczalnością rozpuszczalność i w ogóle. myślałam że biologię nadrobię chemią, a teraz się chyba okaże że chemię biologią
Awatar użytkownika
paranoide
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2009, o 13:15

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: paranoide »

głowa do góry. Nie ma człowieka, który pod wpływem stresu się nie myli Zgodnie z moimi obliczeniami i wywiadem środowiskowym niewielu osobom tegoroczne matury poszły wyśmienicie. Zakładając, że większość rocznika 90 z pięknymi wynikami matur dostała się w tamtym roku to progi nie będą napewno wyższe niz w 2010.
inc0rrect
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2010, o 17:58

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: inc0rrect »

Nie moża sobie stwierdzić że woda jest elektrofilem

ja znam więcej reakcji gdzie woda jest nukleofilem (przyp nukleofil- atom lub grupa atomów dysponująca wolnymi parami elektronów)
rafaelek17
Posty: 141
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 00:16

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: rafaelek17 »

Z Chemia organiczna John Mcmurry.
Woda nukleofilem czy elektrofilem?

wynika, że w reakcji prowadzącej do alkoholu woda jest czynnikiem nukleofilowym.
dannata
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2011, o 19:09

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: dannata »

Gitarowa pisze:czyli ostatecznie stwierdzamy, ze z tym czynnikiem poprawna odpowiedz to nukleofilowy?
Nie, na bank jest elektrofilowy, fajnie to jest opisane w podręczniku Pazdry do chemii OE, wszystkie mechanizmy są fajnie potłumaczone
dannata
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2011, o 19:09

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: dannata »

guanina pisze:nauczycielka chemii z moich korepetycji powiedziała mi że woda jest elektrofilowa.nukleofilowe sa podstawniki typu NO2.i że o rozpuszczalności decyduje iloczynim jest większy tym lepiej rozpuszczalny związek
Jeśli chodzi o iloczyn to błąd. Na pewno rozpuszczalność molowa. Zapraszam do lektury Pazdry części fizycznej CHEMIA 2 OE.
rafaelek17
Posty: 141
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 00:16

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: rafaelek17 »

dannata pisze:
Gitarowa pisze:czyli ostatecznie stwierdzamy, ze z tym czynnikiem poprawna odpowiedz to nukleofilowy?
Nie, na bank jest elektrofilowy, fajnie to jest opisane w podręczniku Pazdry do chemii OE, wszystkie mechanizmy są fajnie potłumaczone
no to założymy się co jest poprawną odpowiedzią?
Wrzuciłem skany w sąsiednim dziale gdzie masz ładnie wytłumaczone, dlaczego woda jest nukleofilem
Awatar użytkownika
paranoide
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2009, o 13:15

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: paranoide »

Dannata ma rację.

Rafaelek 17- tu chodzi o konkretną reakcję addycji wody. Woda może byc zarówno nukleofilem jak i elektrofilem
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: sulejka »

No właśnie nie ma.
W reakcji addycji elektrofilowej woda jest zawsze nukleofilem.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: york »

koniec kłótni, zacne cke da w końcu odpowiedzi
Awatar użytkownika
kocizna
Posty: 74
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 18:00

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: kocizna »

dzień sądu nastąpi 30.06 a teraz radzę wziąć się za wakacje, bo będziemy się tylko zadręczać
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Nieoficjalne odpowiedzi do chemii roz.2011 by ADAMANTAN

Post autor: Kester »

Nie słuchać tego powyżej, Ja się wziąłem za wakacje + koniec świata, i został mi po tym, tylko wsze ogromny ból głowy. Więc, na spokojnie

Nie ma co się zadręczać, martwić i wylewać smutków przy kubusiu. Pojechać gdzieś, poopalać się, wrócić 30.06 i zacząć naukę od nowa

Tuż co nas nie zabije to nas wzmocni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości