studia na ukrainie 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
beemka
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2011, o 17:19

studia na ukrainie 2011

Post autor: beemka »

hej zastanawiam sie, czy ktos w tym roku planuje studia na Ukrainie? Mysleliscie juz o tym?
student10
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 12:34

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: student10 »

cześć mam pytanie czytałem właśnie wasz wypowiedzi na temat studiowania medycyny na Ukrainie i chciałbym wiedzieć kilka informacji jak teraz tam jest czy język ukraiński trzeba znać żeby tam studiować medycynę i mam tez pytanie bo właśnie kończę fizjoterapie w Polsce i czy jest w ogóle jakaś możliwość ze przepisują przedmioty jakieś jak coś bo jestem jestem bardzo zainteresowany studiami tamszukam tez osoby ktora potrafila by zalatwic mi wszystkie formlane sprawy albo doradzila jak to wszystko zalatwic.proszę o wszystkie rady i wskazówki:) dziękuje z góry wszystkim:)
Dramek
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2009, o 12:04

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: Dramek »

Witam ja ciągle rozważam tą opcje ale jest zbyt wiele niewiadomych i widzę że z roku na rok podnoszą czesne ps student gdzie studiujesz tą fizjoterapie na której uczelnie
student10
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 12:34

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: student10 »

ja juz fizjoterapie skonczylem dwa lata temu i wlasnie jestem zainteresowany studiwaniem na ukrainie ale jak narazie malo co wiem na ten temat
DrGrey
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2011, o 06:29

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: DrGrey »

Witam,

co do przepisania przedmiotów istnieje taka możliwość aczkolwiek napewno nie wszystkiego ze względu na różnice programowe , co do formalności - wszystkiego możesz się dowiedzieć pisząć
Pozdrawiam
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: lith »

Do samych studiów na Ukrainie nie nie mam. Przecież tez mają tam szpitale, lekarzy, nie jest to jakiś trzeci świat Ale obawiam się, ze tam lek po angielsku to tak jak nasze inglisze. Czyli płaca to są, ale w sumie wszyscy mają w nich wyrąbane, bo i tak wyjadą, więc na miejscu szkód nie narobią
student10
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 12:34

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: student10 »

czyli tez mam rozumiec ze stara matura tez nie jest problemema na ten mail mozna wszystkie pytania kierowaca kiedy sa rekrutacjie?
DrGrey
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2011, o 06:29

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: DrGrey »

Wszelkich informacji na wszelkie tematy udzielam mailowo więc jak jesteś zainteresowany to serdecznie zapraszam
A co do englisza to studiując na Ukr i tak się bez problemu można nauczyć ukrainskiego a później tu pracować jeśli ktoś by miał taką ochotę.
paula92
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2011, o 21:11

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: paula92 »

Hej wszystkim, ja właśnie myślę nad studiami na Ukrainie i szukam osoby chętnej na mieszkanko więc jakby ktoś był zainteresowany to proszę pisać:) W kilka osób to zawsze raźniej:)
Dramek
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2009, o 12:04

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: Dramek »

Witam ja mam pytania trochę z innej beczki do ludzi którzy tam studiują. Jak wygląda sposób płacenia tzn podają jakieś konto na które się wpłaca czy trzeba kasiure w skarpecie wieść . Jak rozwiązujecie sprawę gotówki tzn zakładacie konta w bankach (jeżeli tak to byłbym wdzięczny jeżeli moglibyście jakiś polecić) czy trzymacie kasę przy sobie co wydaje mi się mało realne. I takie może mało istotne ale którą sieć najbardziej polecacie (która jest najbardziej opłacalna)
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: africa »

Płacisz osobiście w banku, ale jeżeli chcesz to obok jest bankomat, gdzie możesz wypłacić pieniądze, ale nie polecam, bo przelicznik jest beznadziejny.
Ja mam konto w Deutshe Banku i nie narzekam, wypłaty z każdego bankomatu bezpłatne na całym świecie, przelicznik wydaje mi się, że jest niezły, i ogólnie wszystko mam za free
Wiem, że w Aliorze są podobne opcje, ale tam musisz już płacić za prowadzenie konta, PKO też ma dobrą opcję, ale mają tylko jeden bankomat w centrum miasta gdzie wypłacisz pieniądze bez prowizji. Jeżeli chodzi o ukraińskie konta to nie polecam, problemy są przede wszystkim z przelewami.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: wedrowycz_ka »

paula92, z rozmowy ze znajomą studiującą tam farmę wynika, że nawet jeśli zdecydujesz się na wynajem mieszkania to i tak płacisz za akademik, dlatego, że tam masz meldunek (do wizy studenckiej).
Także słaby biznes dwa razy płacić.
DrGrey
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2011, o 06:29

Re: studia na ukrainie 2011

Post autor: DrGrey »

Witam Serdecznie,

raz jeszcze zapraszam wszystkich chętnych na studia medyczne ( medycyna , stomatologia , farmacja , pielęgniarstwo , położnictwo , technik dentystyczny , specializacja po zakończeniu studiów medycznych / stomatologicznych) do Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Iwano Frankiwsku.

Wszelkich informacji na temat studiowania możecie u mnie zasięgnąc za darmo , nie pobieram żadnych opłat za udzielone informacje , nie jestem też żadną agencją.

Uniwersytet posiada najwyższą rangę na Ukrainie ( taką jak między innymi Lwów , Kijów) oznaczającą najlepszy prestiż uniwersytetu w tym kraju powiązany z jego kadrą wykładowczą , jakością wykładania , osiągniętymi sukcesami na polu medycznym , patentowym etc.

Studiuje u nas w danej chwili ponad 100 studentów z Polski.

Całokształt opisu studiów oraz formalności znajdziecie na naszej oficialnej stronie dla studentów z Polski.

Jest tam także wysokiej jakości film w języku ang. przedstawiający UNIWERSYTET od strony ZAJĘĆ , SPRZĘTU , KATEDR , SZPITALI , PRAKTYK oraz kadry wykładowczej , samego miasta i wiele wiele więcej.

Serdecznie zapraszam do powiększania polskiej społeczności studenckiej w Iwano Frankiwsku!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość