mat-inf czy biolchem?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

mat-inf czy biolchem?

Post autor: ekierka »

Witam,
Obecnie jestem na profilu biol-chem w pierwszej klasie, lecz mam coraz więcej wątpliwości ,
chodzi o to, że mogę się przenieść na mat-inf, tylko co wybrać? Co wolę, informatykę czy biologię? Oczywiście INFORMATYKĘ - po prostu ona mnie kręci. No, więc dlaczego wybrałem biolchem? a no dlatego, że w gimnazjum z matmą było przeciętnie, łapałem 3 i 4 przy zerowej nauce w domu, a i geniuszem matematycznym nie jestem więc się trochę matematyki zestrachałem . A same zadania algorytmiczne wychodziły mi również tak średnio, aczkolwiek nie najgorzej- tu przede wszystkim też bałem się tej algorytmiki, a konkretnie zadań,które trochę mi wychodzą, a trochę nie i nie wiem jak to jest ze studiami w tym zakresie . Prosiłbym, aby brać pod uwagę perspektywy pracy po konkretnym kierunku oraz zarobki . Reasumując, chciałbym dowiedzieć się, jaki wybrać profil ( pomiędzy tymi dwoma), żeby potem był dobry kierunek studiów noi dobrze płatna praca.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: mat-inf czy biolchem?

Post autor: lith »

Ogólnie jest więcej dobrze wróżących kierunków technicznych niz przyrodniczych. Ale z przyrodniczych ta,i lek, stopa, pewnie kilka innych perspektywy ma podobnie dobre. I tak czy siak trzeba się jakoś przebić, żeby coś więcej osiągnąć. W każdym razie na tym etapie oba kierunki są równie dobre p
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: mat-inf czy biolchem?

Post autor: ekierka »

wielkie dzięki za odpowiedź, czekam na kolejne
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: mat-inf czy biolchem?

Post autor: Girion »

Witaj, ekierka.
Przede wszystkim weź pod uwagę, co chciałbyś robić. Jeżeli informatyk, to raczej bym odradzał. Właśnie sam się niedawno zastanawiałem.
Po pierwsze, czy w tym województwie, w którym mieszkasz będzie praca? Popatrz na oferty, np. na pracuj.pl
Po drugie, weź pod uwagę, że TY zaczniesz potencjalną pracę za 6-8 lat.
"W roku akademickim 2010/2011 najpopularniejszym kierunkiem studiów okazało się zarządzanie – liczba kandydatów wyniosła ponad 37,7 tys. Tylko o 18 proc. maturzystów mniej ubiegało się o indeks budownictwa czy pedagogiki. Wiele osób chciało też studiować prawo, informatykę i ekonomię. Według raportu rynekpracy.pl w zestawieniu liderów po raz pierwszy pojawiła się matematyka.

Więc się zastanów, dobrze. Najlepiej to byś wybrał profil biol-chem-fiz, i w domu uczył się dodatkowo matmy. Wtedy byłbyś gotowy na kierunki techniczne, jak i na medyczne.
ногомас

Re: mat-inf czy biolchem?

Post autor: ногомас »

mat-inf jeśli chcesz na informatykę pod warunkiem że macie dobrych nauczycieli z matmy. Informatyką się w ogóle nie przejmuj, bo w liceach to niczego praktycznie nie uczą. Jakieś pierdoły z programowania w ciągu 5 miesięcy, co samemu można zrobić w 2 dni. Matma jest cholernie ważna na informatyce, nawet żeby się dostać na AGH czy PW, poza tym matma przydaje się na każdego rodzaju studiach technicznych, na większości uczelni analiza matematyczna jest na pierwszym roku.

A biologii i chemii można się nauczyć bezproblemowo samemu - ewentualnie korki dla lepszego ukierunkowania wiedzy.

pierwszy rok informatyki to mnóóóóstwo matmy
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: mat-inf czy biolchem?

Post autor: ekierka »

dzięki za odpowiedzi
muszę się zastanawiać, bo jeszcze okaże się że z takimi wątpliwościami dojadę do matury.
może jeszcze ktoś ma coś ciekawego do dodania, czekam dalej na odpowiedzi,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości