Lekarski + ratownictwo

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Lekarski + ratownictwo

Post autor: dzids0n »

Witam,

jako, że nadchodzący rok będzie rokiem przejściowym, chciałbym zarejestrować się na oba kierunki. Jakie są realne szanse pogodzenia planów zajęć ? Może ktoś ma linki do planu lekarskiego i ratownictwa z obu semestrów 1 roku ?

Pozdrawiam
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: Gitarowa »

A jaki jest cel studiowania tych dwóch kierunków jednocześnie? chcesz być ratownikiem, czy lekarzem?
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: dzids0n »

Pobudki osobiste zachowam dla siebie. Proszę o konkrety
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: Stalowy »

znajdziesz wydział Zabrzański - tam masz ratownictwo, stomę i lek.

Z ratownictwa na pewno nie uda Ci się nic przepisać na lekarski ale z lekarskiego może i owszem.

Druga sprawa jest taka, że o ile się orientuję, na ratownictwie mają bardzo dużo zajęć typowo sprawnościowych - basen itd. Na 2 roku leku (idąc za Twoim planem), mogłoby być ciężko to pogodzić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: dzids0n »

Dzięki za odpowiedź, niestety jeśli chodzi o Katowice to mam raczej małe szanse się tam dostać - brakuje mi 3 pkt do minimum, dlatego zamieściłem post w Łódzkim.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: Stalowy »

Dałem to poglądowo, bo do tego mam dostęp - sądzę jednak, że tematyka studiów tu i studiów tam się mniej więcej pokrywa i można wyciągnąć parę wniosków
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: dzids0n »

Doceniam, jednakże tematyka może się pokrywać, niestety plan zajęć i w ogóle plan studiów już nie
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: lith »

No plany mogą być przemieszane, poukładane inaczej. co nie zmienia faktu, ze czasowo to marnie wygląda pewnie.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: attyde »

Żeby studiować drugi kierunek, potrzebna jest zgoda dziekana. Inna sprawa, ratownictwo ma bardzo dużo zajęć, u nas za to średnio, za to mnóstwo nauki w domu. I trzecia - nie wiem, czy da radę ogarnąć wszystko :d U nas akurat na wielu przedmiotach można nie być, poodrabiać itp., ale czy jest sens kombinować?
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: krisofis »

Od października 2010 na kierunku lekarskim w Łodzi funkcjonuje projekt "Operacja Sukces", w ramach której pierwszy rok jest naprawdę dość intensywny. Pierwszy semestr to ćwiczenia z anatomii, biologii, biofizyki, histologii, angielskiego + fakultety (nie wspominam o wykładach). W drugim semestrze w miejsce biologii i biofizyki wchodzi chemia. Nie bardzo sobie wyobrażam czasowe ogarnięcie ćwiczeń na obu kierunkach. Jedyne co, to na lekarskim zwolniliby Cię z wfu - jeżeli ktoś studiuje dwa kierunki jednocześnie na Umedzie to wf musi odrabiać tylko na jednym z nich. Ale na ratownictwie tych zajęć i tak trochę jest.

U nas na pierwszym roku był chłopak, wówczas student trzeciego roku ratownictwa. Rzadko kiedy bywał na zajęciach, jego przygoda z lekarskim się skończyła (a przynajmniej wtedy, nie wiem czy podjął ponowną próbę).

Tak czy inaczej powodzenia
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: dzids0n »

faktycznie porównując oba plany zajęć nie jest za ciekawie. Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski + ratownictwo

Post autor: Grzybu123 »

Nie polecam - nie ma to najmniejszego sensu ponieważ kompetencje ratownika i lekarza (podobnie jak zajęcia) pokrywają się i sam zauważysz, że większość zajęć i tak będziesz miał na lekarskim wcześniej czy później a chcąc skonczyć ratownictwo nie przepiszą Ci ich (z ratownictwa na lekarski, a że np. patomorfa jest na ratownictwie na drugim to musisz ją zdać. żeby później i tak mieć ją lekarskim).

Jeśli już chcesz to polecałbym bardziej fizjoterapie (aczkolwiek też nie wiem jak to będzie z zajęciami).

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości