Został rok do matury - co poradzicie?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
aerialsky
Posty: 35
Rejestracja: 6 paź 2010, o 16:45

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: aerialsky »

Chyba lepiej powtórzyć sobie w wakacje na spokojnie materiał z poprzednich lat, niż czekać do września : ) Im więcej zadań rozwiążesz czy to z biologii czy z chemii tym masz większe szanse na super Maturę ^^
heidika
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:28

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: heidika »

też jestem w niemalże identycznej sytuacji co autorka tekstu. Mam taki problem że nie chodze na żaden wydział biologiczno chemiczny, a z racji ze jestem na ogrodnictwie w technikum, mam dużo o botanice i rycia łaciny z czego w tym momencie jestem zadowolona bo w liceach nie kładą nacisku na te tematy. Generalnie też dopiero co liznełam materiał, z biologi opracowałam juz 1 czesc podrecznika z operonu rozsz. a anatomie uczyłam sie juz kiedystam wiec kwestia powtórki, zostaje genetyka. z chemi podstawe mam opanowana i teraz biore sie za roszerzona i zadanka. Mam zamiar pisac mature biole i chemie na poziomach rozsz. nie sadze zeby udalo m isie zdążyc z fizyka, bo szczerze kiepsko mi idzie z nia, ale sprubuje jesli bede miała czas.
Damy rade !:)
kati130
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 14:01

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: kati130 »

Rok do matury.ale damy radę
Trzeba przysiąść na tyłku, przeczytać dokładnie podręczniki z bio, porobić zadania z chemii i i fizyki i zdamy
Mi też idzie kiepsko z fizyką, heidika, ale z racji tego że mam nauczyciela nic nie wymagającego i słabego. Także nie wiem co to będzie. Może w akcie desperacji zapiszę się na korki, ale wolałabym się sama przygotować, zawsze to większa satysfakcja.
Spróbuję coś wykminić na wakacjach z fizyki i czytać do poduszki podręcznik do biologii brzmi to strasznieale jakieś priorytety trzeba mieć, ambicja mi nie pozwoli tylko i wyłącznie na chillout.ltmam nadzieję xd także przyszłoroczni maturzyści.damy radę? Tak damy radę

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.do 22.06 już niedługoa potem zacznie się jazda bez trzymanki.ale razem zawsze raźniej.
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: NYR »

Pewnie, że damy radę. Ja za rok również przystępuję do matury z biologii i chemii. Na korki z chemii chodzę od 2 klasy, na biologie możliwe że zacznę od 3. Jak na razie chemie ogarniam, gorzej jest z biologią, przestraszyłem się trochę matury w tym roku. Ale. W wakacje trzeba się zebrać i trochę pouczyć. Mam nadzieję, że będzie przybywało osób na to forum i wszyscy jakoś napiszemy tą maturę! D

Swoją drogą ile ludzi leci na lekarski? Może ktoś do Gdańska?
cinek0111
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2011, o 01:13

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: cinek0111 »

O Boże. Po tegorocznej maturze z biologii jestem strasznie przestraszony. W pierwszej klasie i w drugiej (aż do teraz) sobie myślałem, że bez specjalnego wysiłku jestem w stanie tą biologię na jakieś 75% napisać. Ale po tegorocznej już tego taki pewien nie jestem. Na wakacjach zasiadam ostro do książek, trudno, trzeba się poświęcić, żeby móc spełnić swoje marzenia Chemia to drobiazg, bo ją uwielbiam i mi sama do głowy wchodzi.

Ja na medycynę to ewentualnie do Lwowa, bo u nas się nie dostanę, a przynajmniej takie mam wrażenie. Tzn. nie dostanę się na stacjonarną, na niestacjonarną przy odrobinie wysiłku i szczęścia - może, ale najzwyczajniej nie mam kasy, żeby niestacjonarnie studiować.

Czy damy radę? Tak, tak, damy radę! Musimy! Jak nie my, to kto?

A tak przy okazji - strasznie ze mnie leń. Co z tym zrobić?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: lith »

cinek0111, na niestacjo nie masz kasy a do lwowa się wybierasz? o.O
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: vuze »

cinek0111, przecież we Lwowie też trzeba płacić za studiowanie
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: tom_ek »

jak już płacić to chyba tylko w Polsce chyba
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: Selene93 »

Przede wszystkim to nie ma co się nastawiać, że oezu, że nie zdam, że już teraz wiem na ile procent napisze, jakie będą progi i że to nie wystarczy. Wyluzuj, masz jeszcze rok. Trochę pozytywnego podejścia, a nie czarnowidztwa (:

Btw, to w takim razie jak to we Lwowie wygląda? Czesne jest droższe niż niestacjo w Polsce, czy jak? oO
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: vuze »

Selene93, trzeba wejść na ich stronę i poczytać.
tom_ek, nieprawda. Jeśli w Polsce chce studiować obcokrajowiec to musi płacić, podobnie jest tam.
cinek0111
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2011, o 01:13

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: cinek0111 »

Tzn. z mojej bardzo skromnej orientacji wynika, że jest taniej, niż u nas. Dodając do tego koszty utrzymania się. Co tu dużo gadać. A zresztą, głębiej analizując, to na medycynę jestem chyba zdecydowanie za leniwy No ale, to się zobaczy, najpierw przed nami matura. Z drugiej strony, jak mi nie pójdzie w 2012 to zawsze mogę poprawiać do skutku. Co prawda rok czy tam dwa lata w plecy, no ale. A poza tym jest tyle najprzeróżniejszych kierunków studiów, że można coś wybrać i to wcale nic medycznego nie musi być. Amen.
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: cintaroja »

jersey pisze:Swoją drogą ile ludzi leci na lekarski? Może ktoś do Gdańska?
Tak ! W każdym razie taki jest plan
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Został rok do matury - co poradzicie?

Post autor: NYR »

No to mam nadzieję, że sie dostaniemy A skąd w ogóle jesteś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości