Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: tin »

A dlaczego od razu na rzecz kobiet. Ja chciałem się wpisac na stronie na liste , ale jest ona tak fatalnie zabezpieczona, że strach. Było zreszta kilka włamań.
I chodzi mi właśnie o organizacje tego wszystkiego. Wiadommości nawet raz o tym nie wspomniały(a oglądam np fakty codziennie).
A wstążki - fakt nosisz - ale nikt nie wie po co.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

Dziś w interwencji był repaortaż o konflikcie o dolinę Rospudy,pokazany raczej oczami mieszkańców nie ekologów i ekspertów.Wypowiadał się rolnik-co jest ważniejsze żeby chronić te kwiatki czy ludzi,którzy mają dość tirów.To telewizja kształtuje poglądy ludzi.
A o wstążeczkach wspominali na Polsacie
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Marcin I. »

Poglądy kształtuja miejscowi prominenci - Ciekawe, czy powiedzieli prostemu rolnikowi, że można poprowadzić wariant alternatywny - i też tiry przez Augustów nie pojada
orchis
Posty: 16
Rejestracja: 9 mar 2006, o 13:24

Rospuda ginie:(

Post autor: orchis »

Jaki jest nasz stosunek do wlasnego otoczenia? Czy widzisz tylko swoj plot czy tez wzrokiem siegasz dalej. Ostatnie tak bogate w gatunki Orchis siedlisko ginie skazane podpisem urzednika i malostkowym mysleniem. Wyraz swoje oburzenie i pokaz ze jestes Pro Natura. To jest w Twojej mocy.
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: mesene »

tin pisze:A wstążki - fakt nosisz - ale nikt nie wie po co.
Ale nie widzę problemu w tym, żeby powiedziec wszystkim o co chodzi. Po prostu manifestuję swoje zdanie i nawet jak kilkadziesiąt osób powie mi, ze nie pomogę tym nikomu ani niczemu dalej będę nosić wstążeczkę. Podświadomość jest bardzo silna
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: DMchemik »

Iwus pisze:Dziś w interwencji był repaortaż o konflikcie o dolinę Rospudy,pokazany raczej oczami mieszkańców nie ekologów i ekspertów.Wypowiadał się rolnik-co jest ważniejsze żeby chronić te kwiatki czy ludzi,którzy mają dość tirów.To telewizja kształtuje poglądy ludzi.
A o wstążeczkach wspominali na Polsacie
Nie chcę nikogo obrażać, ale poziom wielu rolników na wsiach zabitych dechami jest bardzo niski. Czy nie można tej drogi poprowadzić gdzieś obok? taniej jest minąć ten teren (mówię nie tylko o kosztach budowy, ale o karacxh finasowych). Obwodnica jest ważna, ludzie zbyt krótkowzroczni jak niejeden miejscowy rolnik nie zdają sobie sprawy ze wszystkiego. Wielu z nich klepie biedę teraz a ci którzy 15 lat temu pomysleli w większości mają się dobrze, bo nie byli krótkowzroczni, i zarabiają na Rospudzie choćby.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

DMchemik pisze:Czy nie można tej drogi poprowadzić gdzieś obok?
Można, i o to walczą ekologowie,wtedy trasa się wydłuży o 45 km i będzie poprowadzona przez pola tych rolników,dlatego oni się tak oburzają
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: DMchemik »

w takim razie tiry na tory! i kropka!
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: naanahanae »

eh dzisiaj widziałam w jakichś wiadomościachobóz green peace i miałam ochotępoprostu pieprz*ąć tym wszytskim i tam jechać. normalnie czuję się tak bezsilna, to jest celowo pomijane w mediach. nic się na ten temat nie mówi, ludzie nie wiedzą co to jest za miejsce. co innego jakby chceli puscić autostarade przez puszcze białowieską albo kampinowski park narodorwy. o tym przynajmniej słyszeli (chciaż pewnie nie potrafią wskazać na mapie Polski)
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Marcin I. »

Sorki za oftopik, ale może warto znaleźć chwilkę czasu: 18. II. NIEDZIELA TVP2 09.30. Program „Sto tysięcy bocianów”, powtórka ciut zaktualizowanego odcinka o Rospudzie.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

Do tego doszło,że Minister Środowiska pojechał na miejsce i chce przekonywać ekologów ,żeby zaprzestali protestów.Przecież to minister jest od tego żeby stać na straży ochrony przyrody
Marcin I. pisze: 18. II. NIEDZIELA TVP2 09.30. Program „Sto tysięcy bocianów”,
oglądałam,tylko mam obawy że będzie to dokument o już nie istniejącej Rospudzie.Gniazdo orła bielika,storczyki,tofrowiska i te zaz naczone drzewa do wycięcia(podobno jest ich ponad 20 tys) Ech
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: DMchemik »

taki minister jak i cały ten (nie)rząd, szkoda mi słów. Ale było wiadomo, że obecny pan minister nie pała do ochrony srodowiska
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Pablo »

Unia powinna im to znaczy nam zabrac ten 12 mld kasy co jest przeznaczone na budowe 600km autostrad i 12 tys km dróg ekspresowych, wiem że my na tym stracimy ale może to ich przestraszy.
Powoli w tej Polsce nie da się życ szkoda gadac
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości