Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: zielona_karotka »

Ale opisywanie teczek jak najbardziej istnieje UM Poznań i Łódź podają wzory wg. którego trzeba opisać swoje teczki i następnie je do nich wysłać

i zagadka się wyjaśniła - do Poznania i Łodzi nie startowałam
jak rok temu składałam do Gdańska i Białegostoku, to nigdzie nie widziałam informacji odnośnie opisywania teczek
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: york »

dziękuje
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Stabilo »

People:D! Take it easy:). Na pewno wszystko będzie podane na stronie internetowej danej uczelni. w swoim czasie. Jeśli nie do publicznej wiadomości, to na indywidualnym koncie IRK:). Nie przeoczycie tych informacji, nawet gdybyście bardzo chcieli
Co do wysyłania dokumentów pocztą- ryzykowna sprawa, mogą nie dojść. wiem coś o tym
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Mårran »

Najlepiej przejrzeć sobie zasady rekrutacji na każą uczelnię, gdzie się chce składać i wypisać sobie po prostu, na dużej kartce, coby nie zgubić D wszystko, co trzeba zawieźć, zanieść, wypełnić itp.

A co do poczty. No cóż. Ale to też nie jest tak, że gubią co drugi list, bez przesady ] Ja byłam w ciekawej sytuacji, bo trafiłam z rekrutacją na strajk poczty Wysłałam więc kurierem i doszło następnego dnia.
Pani Buka
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: amrodo »

Hej, ja mam pytanie z nieco innej beczki i nieco zagmatwane. Mianowicie, studiuje teraz Zdrowie Publiczne na UM w Lublinie (1rok), poprawialem teraz mature i rejestruje się na lekarski w Lublinie, Kato i w Bydgoszczy. Najbardziej zależy mi na dostaniu się do Lublina, bo wtedy nie będe rezygnował ze Zdrowia Publicznego (moze smieszne ale to łatwy kierunek wiec moze dam rady). Tu pojawia się moje pytanie. Czy jeśli nie dostane się z 1 listy do Lublina a dostane się np do Kato to co zrobic z papierami? Jedyne papiery ktore mam to oryginal swiadectwa maturalnego i wynikow matury ktore są złożone w dziekanacie na uczelni na ktorej studiuje zdrowie. Chcac nie tracic miejsca w Kato musze wybrac papiery z moich studiow? Czy nie bedzie to jednoznaczne z rezygnacja ze studiow? Co proponujecie?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Stalowy »

Przejrzyj dokładnie wymagania rekrutacyjne, niektóre uczelnie życzą sobie oryginałów świadectwa, niektóre satysfakcjonuje odpis, a niektóre poświadczenie notarialne (kosztuje kilkanaście złotych notariusza.) W razie wątpliwości skontaktuj się z dziekanatem, wytłumacz im sytuację, a oni na pewno Ci powiedzą co jest odpowiednie w Twoim wypadku
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: amrodo »

dzieki Stalowy:) tylko mój problem jest jeszcze taki ze prawdopodobnie nie mam zadnego odpisu tych dokumentow, jedynie oryginaly ktore sa w dziekanacie.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Stabilo »

amrodo, możesz też zwrócić się do OKE o wydanie kolejnego odpisu. Czeka się około miesiąca (więc trzeba odpowiednio wcześnie się za to zabrać). Jedna strona dokumentu kosztuje chyba 27zł
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: wedrowycz_ka »

Czy jeśli obecnie studiuję coś tzn. mam legitkę, ale na zajęciach się nie pokazuję to w formularzu rekrutacyjnym w IRK muszę zaznaczyć, że jestem studentką?
Bo i tak mnie skreślą z listy po sesji.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Stabilo »

wedrowycz_ka, myślę, że nie musisz wpisywać, że jesteś studentką, skoro ten kierunek, który teraz chcesz zacząć (na który się teraz rekrutujesz) będzie Twoim jedynym kierunkiem od października:).
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Grace »

To pytanie czy juz studiujesz jest chyba po to, ze jeśli normalnie wymagają oryginału świadectwa to w takim wypadku dajesz im odpis. Poprawcie mnie jeśli się mylę
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: David »

Jeśli Wam chodzi o SUM, to to pole jest informacją do celów stypendialnych. Miałem podobną sytuację rok temu i zadzwoniłem do dziekanatu w Zabrzu i tak mi powiedzieli. Nie wpływa to pole na sam proces rekrutacji.
lykorz
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: wedrowycz_ka »

Dokładnie David, , akurat o Zabrze mi chodziło. Na wszelki wypadek wpisałam, najwyżej potem będę zmuszona coś odkręcać ]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości