erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: patkarola »

hey.
mam pytanie a propos erasmusa i innych wymian na wet na UP wroc.
jak to wygląda? wiem tylko, że dopiero od trzeciego roku jest taka możliwość.
wszytsko odbywa się w ramach English Division czy wymagana jest znajomość języka, który obowiązuje w kraju do którego się jedzie?
bardzo trudno dostać się na taka wymianę?
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: Tahtimittari »

Angielski i niemiecki zależnie od kraju. Tak słyszałam. I ktoś mi mówił, że tam, gdzie niemiecki, to wszyscy się dostają, bo mało chętnych. A angielski różnie - na jedne uczelnie więcej chętnych, na inne mniej.
Nie znam osób od nas, które by na erasmusa wyjechały, poznałam tylko takie, które do naszego kraju przyjechały.
Najlepiej spytaj swojego prowadzącego od języków, coś powinni wiedzieć w tym temacie.
chiquita_7
Posty: 93
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:59

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: chiquita_7 »

To zależy od kraju do którego się jedzie. np w Hiszpanii wymagany jest hiszpański. A wyjechać można faktycznie najwcześniej na 3 roku. Choć moim zdaniem, to pomysł dość odważny patrząc na to jakie przedmioty wtedy są
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: encephalon1986 »

Znam sporo osób, które na wymianach były i sądzę, że to fajna rzecz i warto. Teoretycznie jadąc na erasmusa (my mówiliśmy żartobliwie- orgasmusa ) trzeba znać język kraju do którego się jedzie. I znajome się w związku z tym uczyły Hiszpańskiego.po czym poinformowano je, że jednak do Hiszpanii nie pojadą i wylądowały na Węgrzech. Używały tam trochę angola a trochę polskiego. Generalnie jednak angielski i niemiecki rządzą. Ale i z tym różnie bywa- zdarzali się studenci ze wschodu, którzy nie znali polskiego a po angielsku potrafili tylko odpowiedzieć twierdząco na pytanie do you speak english
Decydując się na wyjazd warto porównać siatkę przedmiotów na poszczególnych latach bo na pewno część trzeba będzie odrabiać z niższym rokiem po powrocie.
Pozdro
ammw
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 22:28

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: ammw »

A jak to wyglada ze srednia? Jaka srednia jest wymaganaLiczy sie z egzaminów czy z wszytskich przedmiotów Dlaczego nie pojechały do hiszpani? pzdrr
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Liczy się średnia. Ale w tym roku do Hiszpanii jedzie moja koleżanka, która raczej nie ma oszałamiającej średniej, więc nie ma się czym przejmować.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: erasmus, wymiany zagraniczne Wrocław

Post autor: ponka »

liczy się średnia z ostatniego roku czy średnia ze wszystkich poprzednich lat?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości