kto składa na medycynę?:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
esprittt
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:42

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: esprittt »

a czemu chcecie studiować akurat w lublinie? bo ja słyszałam że tam jest całkiem fajna, jak na medycynę, atmosfera
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Stalowy »

Takie fajne ludzie idą tam z biologa, to i atmosfera musi być świetna
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: AllMySecrets »

Stalowy pisze:AllMySecrets,

Czy naprawdę sądzisz, że ludzie ze 168 nie poszli na medycynę?

Pozatykali Zabrze, Bydgoszcz, Białystok itd. Takich ludzie w teoretycznym ujęciu nie ma.
oczywiście, że poszli ale nie wszyscy bo potem patrzy sie na wynik biologii

np w roku 2009/2010 matury tez poszly gorzej niz w roku 2008/2009 a prog wcale za mocno nie spadl, tak wiec na spadki w tym roku tez bym nie liczyla
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Mati_P »

AllMySecrets pisze:
Stalowy pisze:AllMySecrets,

Czy naprawdę sądzisz, że ludzie ze 168 nie poszli na medycynę?

Pozatykali Zabrze, Bydgoszcz, Białystok itd. Takich ludzie w teoretycznym ujęciu nie ma.
oczywiście, że poszli ale nie wszyscy bo potem patrzy sie na wynik biologii

np w roku 2009/2010 matury tez poszly gorzej niz w roku 2008/2009 a prog wcale za mocno nie spadl, tak wiec na spadki w tym roku tez bym nie liczyla
ale w 2009 byla latwiejsza matura i duzo osob z 2009 zajelo miejsca osobom w 2010 wiec mysle ze spadna, bo w tym roku osoby z 2010 roku nie maja tak wysokich wynikow jakie byly w 2009.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Stalowy »

AllMySecrets,

Co ma w tym wypadku wynik z biologii, jeżeli próg na ŚUMie i w Bydzi był np. 165?.

Co do zeszłorocznej sztywności progów - tak jak mówi Mati - sporo osób pozajmowało miejsca z lat poprzednich (mając świetnie zdaną biolę np.)

Druga sprawa to taka, że próg na uczelnie medyczne ma zabezpieczenie jak bufor wodorowęglanowy we krwi Jakimkolwiek wahaniom od razu przeciwstawia się tłum ludzików z lat poprzednich
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: AllMySecrets »

ok progi na SUMie moga byc niskie, bo majac ponad 400 miejsc to mozliwe ale jak ktos mysli ze np UM Lublin bedzie mial 165 to sa marzenia scietej glowy

maksymalnie progi spadna ale o 1-2 pkt w porownaniu z rokiem ubieglym i to tez niezbyt wielkie szanse
Ostatnio zmieniony 1 cze 2011, o 16:34 przez AllMySecrets, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Mati_P »

mysle ze dla wiekszosc osob aspirujacych na lek miejsce studiowania nie jest az tak bardzo wazne, najwaniejsze zeby sie dostac.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Stalowy »

AllMySecrets, stawiam piwo, że śleci w Lublinie do 166 co najmniej w tym roku
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: sebeczek »

No czasem miejsce studiowania ma znaczenia np Kato-Pato U nas na roku jest sporo osób które uciekły Katowic i nie mieli o tej uczelni dobrego zdania, a tu w Lublinie sobie jakos radza.
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Mati_P »

ja gdybym mial wybierac miedzy kato, a niczym to nie mial bym watpliwosci ] kato czesto sa ostatnia deska ratunku ]
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: sebeczek »

Oni myśleli tak samo. A tak serio to uczelnia jak każda inna tylko czasem dziwne rzeczy się dzieją.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: AllMySecrets »

Stalowy pisze:AllMySecrets, stawiam piwo, że śleci w Lublinie do 166 co najmniej w tym roku
nie ma sprawy ja stawiam max spadek do 168
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: David »

np w roku 2009/2010 matury tez poszly gorzej niz w roku 2008/2009
buahaha

Ksiąg prorockich jeszcze nie napisałem, ale stawiam na spadki, i to być może nawet niezłe (ocenimy po 1. listach). W roku 2008 dużo roku popłynęło na biologii, której poziom jest nie do oszacowania, a sądzę, że matura tegoroczna wcale nie była łatwiejsza. Co do chemii- to uważam ją za cios w plecy maturzystów po latach schematycznych matur- i choć mi to nie przeszkadza bo mam pewny dość dobry wynik- to mogę powiedzieć że tegorocznej matury nie napisałbym na tyle, ile mam w aneksie.

Ja przychylam się do wersji wujka Stalowego- ani to pesymistyczna ani optymistyczna wersja, no cóż, wszystkiego się dowiemy ostatecznie w lipcu.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości