Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

Post autor: mona16 »

Mam pytanie dotyczące testów sprawnościowych na ratownictwo medyczne, czy na każdej uczelni na egzaminie sprawnościowym wymagane jest zaliczenie pływania? Istnieje uczelnia na której to nie obowiązuje? Czy w ogóle jest szansa dostania się gdzieś bez umiejętności pływania, co jest jasne, że zostanie nadrobione podczas studiów.
synuuuuu

Re: Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

Post autor: synuuuuu »

Witam, obecnie uczęszczam do Krk - Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 kierunek oczywiście ratownik medyczny, jestem już na 4 sem czyli ostatni (bo to 2 letnie). Wiem ze to nie studia i w ogóle aczkolwiek można wiele sie nauczyć jak się ma tylko chęci. Co do testów na początku to fakt jest pływanie aczkolwiek zbytnio nie jest ono brane przy rekrutacji (moi znajomi nawet nie byli na basenie a się uczą, wiele osób uczyło sie dopiero jak mieliśmy WOPR) także jeżeli chodzi o tą szkołe jeżeli nie umiesz pływać spokojnie możesz startować. Ważne zebyś była na rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiedziała na banalne pytania i jesteś już w szkole. :)
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

Post autor: wedrowycz_ka »

mona16, w Rzeszowie na ratownictwo nie ma w ogóle żadnych testów sprawnościowych, ale wiadomo nie jest to uczelnia medyczna tylko zwykły uniwerek.
W Zabrzu w zeszłym roku też chyba nie było sprawnościowego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości