Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: kapucynek »

Orientuje się ktoś może jak to jest z przeniesieniem? Mam przechodzić rekrutacje, czy po prostu przenieść papiery? Jestem ze śląska, do zabrza mam z 40 min,do łodzi 4h (zabrze bardziej uśmiecha mi sie, niz katowice). I jak jest z zajęciami na drugim roku? Ja już w tym roku kończę histo, na slaskim jest tez na pierwszym czy czesciowo tez na drugim roku? I przede wszystkim: jaka jest biochemia?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: york »

jesteś pewny mój kolega po 3 latach w katowicach przeniosł się do łodzi, bo tam nie wytrzymywał psychicznie( do katowic miał 50km, a do łodzi 300km), swojej decyzji nie żałuje
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: kapucynek »

tak, jestem pewna w Łodzi tez rozne kwiatki się dzieją, jakieś moim zdaniem zupelnie idiotyczne innowacje, ktore sprowadzaja się do maksymalnego przesiewu. Takze trochę się zaprawiłam w boju. W kazdym razie jesli miałabym sie przenosić, to nie do katowic, a do zabrza właśnie. Zresztą w razie totalnej masakry- gdzieś tam zawsze jest mozliwość przeniesienia
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: Arnold »

W Zabrzu biochemia jest znośna, ale też uczy życia . Wyleciało do 10 osób, a jeszcze przed nami: egzamin praktyczny, teoretyczny i niektórzy muszą 2 semestr zaliczyć
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: kapucynek »

też nie oczekuję, że będzie łatwo a czy nikt nie zna osoby,która przeniosła się do Zabrza z innej uczelni?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: Stalowy »

Histologia kończy się na 3 semestrze

Z tym, że w Zabrzu jest histo+cyto+embrio. Więc nie wiem jak to może być u Ciebie z przepisaniem.
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: kapucynek »

Na karcie egzaminacyjnej i w indeksie będę mieć właśnie wpis histo+cyto+embrio, wiec chyba nie powinno być z tym kłopotu. Pewnie największy będzie z czymś w rodzaju historii medycyny, czy też fakultetów. A jak jest z językami? To znaczy z łaciną i angielskim- w jakiej formie zakończenie - egzamin/zaliczenie i w ktorym semetrze? Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: Stalowy »

Egzamin z łaciny jest teraz, po 2 semestrach. Z tego co wiem, katedra nie robi problemów, jeżeli ktoś miał łacinkę na innej medycynie

J. nowożytny (francuski / niemiecki / angielski) lekarski zaczyna dopiero od 3 semestru, trwa 2 lata i kończy się egzaminem. Także w Twoim wypadku także nie stanowi to problemu.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: smooth_criminal »

chodzilem w 1 sem na lacine z laska ktora przepisala sie na 2 rok leku (nie wiem skad) i chodzila na sprawdziany z laciny bo nie miala egzaminu z laciny tylko zaliczenie. z tymze pisala na dobre oceny i pewnie juz jest zwolniona. ale musiala przyjsc 4 razy w roku napisac kolosy.
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: kapucynek »

No lekko komplikuje mi to sprawę. W Łodzi panuje tzw. operacja sukces , dzięki której łacinę miałam jako fakultet, więc będę musiała dogadać się w dziekanacie. A angielski mam przez pierwsze dwa lata, więc mam nadzieję, że zwolnią mnie z jednego roku, choć roczna przerwa może się wydać dziwna i może nieco naiwna.

I ponawiam pytanie : do Zabrza mogę przenieść się dostarczając papiery, czy tylko na zasadzie rekrutacji?

W każdym razie dzięki jeszcze raz za wszelkie info
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie z łodzi do zabrza na drugi rok lekarskiego

Post autor: Stalowy »

W razie czego zrobienie łaciny nie będzie problemem, chodziłabyś co najwyżej z jakimiś pierwszaczkami

Co do rekrutacji - nie mam bladego pojęcia ale sądzę, że raczej bez rekrutacji w takim wypadku. Najlepiej żwonić - przy przenosinach każdy powinien być traktowany indywidualnie, bo w dobie zmieniających się co rok przedmiotów ciężko wsadzać kogoś w schematy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości