kto składa na medycynę?:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: asqua92 »

David, a Ty wybierasz się na medycynę czy zostajesz na weterynarii?

Również składam do Lublina, ale nie jest on moim priorytetem, ale ważne, żeby się dostać gdziekolwiek Z mojej klasy wiem, że bardzo dużo osób się tam wybiera, nawet większość chce się tam dostać
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: ebedziebe »

myślę że progi nie spadną , nie wiem jak chemia ale biologia z tego co przeglądałem arkusz wydawała się być prosta chociaż wiele zależy od tego nie jak obiektywnie trudna jest maturą lecz jak ją piszą ludzie ale myślę ze jednak nie będzie gwałtownych spadków czyli próg z tamtego roku +- 2 punkty
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: wantuła »

Mati_P pisze:mysle ze dla wiekszosc osob aspirujacych na lek miejsce studiowania nie jest az tak bardzo wazne, najwaniejsze zeby sie dostac.

Dobrze gada
Mam bardzo daleko do Lublina, a jednak postaram się i tam o przyjęcie
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: cicha-woda »

A ja, może to niektórych ucieszy, jestem jedną z tych osób, które rezygnują w tym roku z rekrutacji w Lublinie. Ktoś będzie miał ze mnie pożytek przynajmniej
A wynika to z prostego rachunku - progi w Lublinie, nawet te ostatnie, zazwyczaj należą do wyższych. W zeszłym roku było to bodajże 168 pkt, a gdybym poprawiła o tyle biologię, żeby dobić do tego progu, to dostałabym się z łatwością na upragniony WUM

Nie myślę, że będę żałować tego, ze tu nie składam, bo nie wierzę, że nagle progi pójdą drastycznie w górę np. w Warszawie. Jeśli pójdą na WUMie to i w Lublinie. A tak, 85zł + 2,50 w kieszeni
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: york »

a czy ktoś z was się juz zarejestrował? co wpisaliście w data wydania świadectwa dojrzałości( maturalnego)? bez wpisania daty nie można przejść do następnych podpunktów, macie jakieś propozycje, ja wpisałam 30 czerwca, bo wtedy otrzymamy świadectwo, czy starsze roczniki miały date wydania świadectwa taką, samą jak było ich rozdanie?
Awatar użytkownika
karolkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 1 lip 2010, o 20:37

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: karolkaaa »

Ja na świadectwie z tamtego roku mam date 30 czerwiec 2010 wiec chyba dobrze wpisałaś.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: york »

dzięki, bo w sumie trzeba było jeszcze numer tego świadectwa wpisać, ale to już na szczęscie było nieobowiązkowe
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Jaenelle »

cicha-woda pisze:A ja, może to niektórych ucieszy, jestem jedną z tych osób, które rezygnują w tym roku z rekrutacji w Lublinie. Ktoś będzie miał ze mnie pożytek przynajmniej
A wynika to z prostego rachunku - progi w Lublinie, nawet te ostatnie, zazwyczaj należą do wyższych. W zeszłym roku było to bodajże 168 pkt, a gdybym poprawiła o tyle biologię, żeby dobić do tego progu, to dostałabym się z łatwością na upragniony WUM

Nie myślę, że będę żałować tego, ze tu nie składam, bo nie wierzę, że nagle progi pójdą drastycznie w górę np. w Warszawie. Jeśli pójdą na WUMie to i w Lublinie. A tak, 85zł + 2,50 w kieszeni
W tamtym roku próg na lek w Lublinie wynosił 170 pkt, nie wiem ile trzeba było mieć z biologii. Nie powiedziałabym, że Lublin, jest jakoś wybitnie rozchwytywany, wiadomo, że jak ktoś się dostał na UJ, no to raczej nie wybierze lubelskiej uczelni Z tego pamiętam, to w tamtym roku z pierwszej listy, po pierwszym naborze papiery zostawiło coś koło 20, może 30 osób.

W tym roku i ja uderzam na Lublin
Awatar użytkownika
rdk
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: rdk »

Jaenelle pisze:wiadomo, że jak ktoś się dostał na UJ, no to raczej nie wybierze lubelskiej uczelni
A to z jakiej racji? Jest mnóstwo powodów dla których ktoś mógłby wybrać Lublin. Chociażby odległość, kwestie finansowe, czy nawet zamiłowanie do miasta. Poza tym równie dobrze ktoś może uznać UM Lublin za uczelnię lepszą niż UJ. Pamiętaj, że nie każdy kieruje się rankingami uczelni, które czasem na tym forum prezentowane są jako jedyne słuszne wyznaczniki poziomu i wartości danej uczelni
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Stalowy »

Tym bardziej, że rankingi co roku przewracają się do góry nogami i niejednokrotnie w mniemaniu wielu prestyżowe uczelnie są na szarym końcu

Sądzę, że z pierwszej listy do Krakowa też złoży dokumenty ok. 20 - 30% ludzi MAX.

Fikcyjne dokumenty, pamiętajcie o fikcyjnych dokumentach i ludziach wydających 1000 zł. na rekrutację na wszystkie uczelnie (wbrew pozorom wcale nierzadkie zjawisko ^^)
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: cicha-woda »

Stalowy pisze: Fikcyjne dokumenty, pamiętajcie o fikcyjnych dokumentach i ludziach wydających 1000 zł. na rekrutację na wszystkie uczelnie (wbrew pozorom wcale nierzadkie zjawisko ^^)
Mało tego, to jest BARDZO częste zjawisko. I nie zawsze kończy się na rekrutowaniu tylko na lekarski na wszystkich uczelniach w kraju Czasem jeszcze alternatywnie farmacja albo inne Znam osobiście 3 takich desperatów
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: AllMySecrets »

Dostalam sie na UJ na lek a mimo to studiuje lek w Lbn mimo naciskow rodzicow na Krakow, ale z pewnoscia atmosferze wsrod studentow na UJ daleko do tej jaka jest w Lbn.
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: kto składa na medycynę?:)

Post autor: Jaenelle »

AllMySecrets pisze:Dostalam sie na UJ na lek a mimo to studiuje lek w Lbn mimo naciskow rodzicow na Krakow, ale z pewnoscia atmosferze wsrod studentow na UJ daleko do tej jaka jest w Lbn.
Moja pani doktor powiedziała, że należy się trzymać z dala od dwóch uczelni: UJ i ŚUMu (sama studiowała na UJ) a Lublin da się przeżyć.
Jednak Jagiellonka miała gdzieś tam kiedyś wypracowany prestiż. Nie wiem jak jest teraz i czy nie jedzie na opinni, ale LEP jednak nieźle piszą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości