Chemia budowlana.

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Chemia budowlana.

Post autor: Asa »

Ja się rejestruje na Politechnikę Gdańską Tylko teraz właśnie pytanie chemia, technologia chemiczna czy może chemia budowlana. Czytając wasze wypowiedzi chemia odpada. A więc technologia vs. chemia budowlana. Budowlana to nowość, ale limity przyjęć malutkie jedynie 30 os.
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Fruktoza- »

Asa, czemu chemia odpada?
Chemia budowlana? Ciekawy kierunek. Gdyby moje uczelnie miały ją w ofercie, to poważnie bym się zastanowiła nad nią. Jeżeli budownictwo jest takie opłacalne, to myślę, że i po tym kierunku na brak pracy narzekać nie można. Ale nie czytałam o chemii budowlanej, więc nie wiem jakie perspektywy po niej czekają, mogę tylko gdybać.

Na politechnice boję się fizyki. Z matmy jestem dobra, nie sprawia mi problemów. Ale fizyki przez 3 lata, praktycznie nie miałam.
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

Chemia budowlana faktycznie może być ciekawa, ale przez to, że jest to zupełnie nowy kierunek to mocno bym się nad tym zastanowił. Niski limit świadczy o tym, że sama uczelnia nie jest jeszcze pewna tego kierunku (z tego, co się orientuję średnia liczba miejsc na kierunku na PG to 100, więc coś tu musi być na rzeczy)
Sam jestem na pierwszym roku technologii i ją bym polecał. Nawet ze względu na późniejsze perspektywy pracy - absolwenta T.Ch zatrudnią do produkcji betonu, absolwenta chemii budowlanej w rafinerii już nie. (ale to tylko moje przypuszczenia, faktycznie wcale nie musi tak być)
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Asa »

Fruktoza- pisze:Asa, czemu chemia odpada?
hmm choćby ze względu na perspektywy pracy, podobno po technologii łatwiej coś znaleźć A jeśli chodzi o Ch. budowlaną to to jest na takiej zasadzie, że trzy uczelnie AGH, PŁ i PG współpracując otworzyły kierunki pierwsze w Polsce właśnie w tym roku. Tak mi się wydaje że jak otwierają coś nowego to najczęściej limity są niskie. No ale generalnie to polega na tym że najpierw cztery semestry studiujesz na swojej macierzystej uczelni, a kolejne dwa na pozostałych (na każdej po jednym semestrze), na ostatni semestr znowu wracasz do siebie. Brzmi ciekawie Tylko dla mnie jakakolwiek chemia to wyjście awaryjne i nie wiem czy wgl jest sens się pchać na politechnikę, za rok zamierzam poprawić maturę, tylko fajnie by było studiować coś przyszłościowego bo nigdy nie wiadomo czy kolejne podejście do matury będzie udane No i trochę przeraża mnie ta fizyka i matma
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Wg mnie robienie ze specjalności osobnych kierunków jest trochę głupie. chemia budowlana powinna być specjalizacją na którymś z kierunków podstawowych (TCh/Ch). Człowiek po kilku sem studiowania wiedziałby, czy beton będzie go pasjonować, czy też będzie drżeć na samą myśl o nim, oraz czy pracownicy pracujący w danej dziedzinie są normalni, czy są psychopatami.
Ja, ucząc się obecnie o ceramice (beton, szkło, porcelana, itp.) w życiu bym czegoś takiego nie wybrała.
Ale to tylko moje osobiste odczucia.

Jeśli chodzi o studiowanie na róznych uczelniach w Polsce (coś w rodzaju lokalnego Erasmusa) to jest program most, ale niestety, dla nas ofert tam nie ma
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: zetsu »

To otworzyli osobny kierunek chemia budowlana ?
Niezły chwyt marketingowy, ciekawe ile osób się na to nabierze. Wyobraźcie sobie że gdy skończycie chemię o dowolnej specjalności, zawsze będziecie chemikami i możecie pracować w dowolnym sektorze chemicznym, oczywiście niekiedy trzeba się doszkolić na kursach. Po chemii budowlanej ograniczamy się jedynie do sektora budowlanego, więc dla mnie równie beznadziejny pomysł co otwieranie ostatnio mikrobiologii jako osobnego kierunku. Specjalność powinno się wybierać po paru semestrach w zależności od zainteresowań studenta.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Asa »

A no stworzyli, z jednej strony fakt trochę bez sensu, ale z drugiej skoro podobno brakuje takich fachowców Sama nie wiem
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

A no stworzyli, z jednej strony fakt trochę bez sensu, ale z drugiej skoro podobno brakuje takich fachowców Sama nie wiem
a skąd te informacje, że brakuje?
Poza tym, czy te rzekome miejsca pracy będą czekać, aż skończycie studia?
Lepiej, żeby otworzyli nową specjalizację na mgr.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Asa »

Batha pisze: a skąd te informacje, że brakuje?
Cóż ze strony PG
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Tak zawsze uczelnie piszą
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

a ja miałam nadzieję, że prześlesz link do jakiejś oferty pracy, czy artykułu na portalu typu pracuj.pl czy goldline.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Asa »

Arnold pisze:Tak zawsze uczelnie piszą
Tak, na prawdę Hehchyba dziwne by było gdyby mieli zniechęcać do studiowania i pisać, że to mało przyszłościowe i pracy po tym kierunku nie znajdziemy

Mi osobiście ch. budowlana odpowiada fakt że to raczej dosyć wąska specjalizacja i ogranicza się tylko to branży budowlanej, ale to czy znajdę po tym pracę to się okaże za kilka lat, pod warunkiem że wgl zdecyduję się na ten kierunek
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Chemia budowlana.

Post autor: Usagi_Tsukino »

Jako kierunek, owszem nowy. Jednak należy wspomnieć, że istnieje specjalizacja po TCh Materiały budowlane na AGH Ogólnie na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, to prawie wszystko wiąże się z betonem, szkłem itp. więc samą nazwą nie ma się co jarać zwłaszcza, że kształci się ludzi w tym sektorze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości